2017 metų pabaigai - spėjom. Apie ką mes čia? Per Kalėdinį švenčių maratoną spėjome nuo visų švėčių gausos trumpam pasislėpti ir naktimis pabaigti keletą straipsnių mūsų puslapyje. O kada gi dar nei per tokius ilgus savaitgalius? Pirmasis pabaigtukas buvęs pasyvaus namo sprendimai - pagaliau patiems pasidarė aišku, kurie sprendimai labiausiai svarbūs namo statybos pradžiai. Išsigrynino! Visų sprendimų gausa virtusi į blog kategoriją, bet titulinis straipsnis vis niekaip nebuvo pabaigiamas. Antrasis pabaigtukas yra naujas straipsnis pavadinimu - pasyvaus namo mitai ir realybė. Paklausite - kaip naujas straipsnis gali būti pabaigtukas? Esmė tame, kad pačio straipsnio informacija buvusi po visą puslapį išdraikyta. Surinkome visas raides į vieną vietą kaip ir priklausytų. Trečias pabaigtukas yra informacijos susisteminimas aprašyme paskolos skaičiuoklė. Pati kredito skaičiuoklė pas mus buvusi jau seniai, bet apjungėme mūsų fundamenlią mintį apie tai, kad didžiausias šalčio tiltelis yra banko paskola. Dabar viskas, su pačia banko skaičiuokle, vienoje vietoje. Sekantis pabaigtukas yra straipsnis pavadinimu pasyvus namas. Puslapio atsiradimo pradžioje, šis raidžių rinkinukas, buvęs šiek tiek banlokas. Namas tik pradėtas statyti, o praktikos realios dar tokios nebuvusios kaip ties 2017 metų pabaiga. Dabar mintys ir pastebėjimai jau atsižvelgiant į tą žinių bagažą, kurios susikaupė. Po eilės metų vėlei kažiką prikaupę vėl pakoreguosim. Paskutinis kalėdinis pabaigtukas buvęs revizavimas vieno iš skaitomiausių puslapių - pasyvaus namo kainos palyginimas. Ką berašytum apie tas statybas, o kainos bus įdomiausias skyrius tam lietuviui. Kitais metais, remiantis sukauptu žinynu, revizuosime ir kitus senesnius straipsnius apie pasyvų namą. Su šventėmis mielas skaitytojau!
2017 gruodžio pradžiai. Mažas energetinis stebuklas, o gal tik realybė skaičiuose. Kairėje nuotraukoje daviklis valdantis šilumos laidą ( kilimėlis yra paploninta šildomo elektrinio laido versija) tambūre. Analogiški davikliai sumontuoti mūsų pilotinio projekto sanitariniuose mazguose. Analogiškos automatikos pavyzdžių mes projekte integruosime 9 vienetus. Šie kontroleriai jau leido objektyviai įvertinti namo energijos sąnaudas. 2017 metų gruodžio mėnesio vidutinės temperatūros buvę apie 0 laipsnių. Prie tokios lauko temperatūros sąnaudos elektrai sudarę apie 8,3-10 kilovatų. Labai nevarginant skaitytojo skaičiavimų lentelėmis bei formulėmis... sąnaudos per metus šildymui sudaro apie 10,5 kilovato. Šie dydžiai fiksuoti neesant gyventojų name, neveikia ventiliacinė sistema. Bet esant 4 gyventojams gali prisireikti mažiau energijos pačiam namui šildyti, nes patsai žmogus per parą ramybės būsenoje 1-1,7 kilovatus. Apie ką mes čia? Mūsų pilotinis projektas su gyventojais, ruošiant maistą, veikiant televizoriams, kompiuteriams, judant po namą pretenduoja pasiekti rezultatą, kuomet namo šildymui sąnaudos faktiškai artės prie... Teoriškai tai vadinasi nulinės energijos namai. Anaiptol net dabartinis rezultatas, kuris aprašytas viršuje, jau teikia vilties turėti realią asmeninę energetinę nepriklausomybę. Projekto pabaiga? Anaiptol...mes dar turime įdėjų.
2017 lapkričio pradžios pabaigos... Pagaliau pabaigtas straipsnis perdangos.Nors tai ir vienas iš ankščiausių straipsnių atsiradusių puslapyje, bet vis laiko, noro ir bala žino ko šiam skyriui pritrūkdavo. Gal todėl, kad lapkričio saulė kažikur pasislėpusi, o vis tos perdangos plokštės objektuose stebėdavosi gegužės ar birželio mėnesiais kuomet sasulutė ir dangus maloniai akį džiugindavo. Mėlynas dangus be jokio debesėlio - kas po šių metų liūčių gali būti gražesnio akiai? Aprašytos perdangos tusčiavidurės. Vieni gamintojai jas vadina VPL, kiti PKE, o ūkiškai kalbant trosais sustiprintas betono gabalas su savo privalumais ir trūkumais, o juos straipsnyje ir aprašėme. Lietuvio mėgiamas gaminys mūro konstrukcijose, nes tai toks tarpinis sprendimas kuomet ir tvirto antro aukšto norisi ir kad labai piniginės nenukentėtų nuo monolitinio galvosopio. Montuojasi, gaminasi greitai, nebrangu, nereikalauja labai "sunkios" ir galingos technikos, bet neatleidžia statybininko nuo specifinių žinių apie gelžbetoninių konstrukcijų montavimą bei transportavimą. Stebint perdangos plokščių iškrovimą, statybų aikštelėje, jau galima spręsti apie statybininko kvalifikaciją, o toliau jau sekančios išvados...
2017 spalio pabaigai - lapų kritimo, vėjo pūtimo ir pilotinio projėkto tikrinimo metas termovizoriumi. Grindys nešildomos, saulė tą dieną nešvietė, kaip ir kelias dienas prieš tai, grindys klotos plytelėmis akmens masės, o didžiausia temperatūra termonuotraukoje yra 22,5 laipsnio kaip tik ties grindimis. Lango kampas (kurioje rodoma mažiausia temperatūra) - visuomet bus izoterma kiek kitokia, bet jungiamoji dalis atrodo tobulai. Lauke stiprus ( 5-7 m/s vėjas tiesiai į langą), lauko temperatūra +2, bet dėka vėjo jutiminė temperatūra apie -4 tampa. Per vieną naujienos pastraipą nesugebėsime papasakoti visos šios fotografijos niuansų, bet konstatuoti galime drąsiai - tai geras rezultatas ilgo ir kruopštaus darbo. Šalčio tilteliai bus visuomet ties bet kokia jūsų namo jungiama dalimi (durys-siena, langas-siena, langas-langas, stogas-siena ir taip toliau) jei tik neskirsite dėmesio mazgo teisingam išpildymui. Šiais metais stengsimės pildyti puslapį nuotraukomis kiek atvirkščia logika nei kolegos. Ką tai reiškia? Skelbimuose dažnai rodomas vaizdas vadinasi "kuo baisiau - tuo geriau", mes stengsimės padaryti galeriją kurioje parodysime kaip atrodo geras vaizdas tam, kad užsakovas suprastų, kad mes žinome kaip pasiekti rezultatą ir todėl Jūs mus ir kviečiate pas save. Papildomai yra gimusi mintis skaitytojams parengti straipsnį apie tai, kodėl verta kviesti specialistą, o ne nuomotis termovizorių pačiam. Termovizija - tai solidus instrumentas, bet dar ne rezultatas!
2017 rugsėjo viduriukas. Optimizuotas puslapio kodas ir greitis tapo net 93 punktai iš Google analizatoriaus 100 galimybių. Sukūrėm naują video katalogą su informacija, kuri bus vartotojams įdomi, bent taip tikimės. Po optimizacijos visokiausių "galų" ir "uodegų" dar porai mėnesių tvarkymo rasim, bet pagrindiniai greičio indeksai maloniai paruošti skaitytojams ilgiems žiemos vakarams. Gal tik išeliminavom tokias puslapio galimybes kaip komentarų modulį. Pradėjo rašyti puslapyje arba specilizuoti robotai arba žmonės susipykę su visu pasauliu. Komentarai tapo realiu galvos skausmu, nes per naktį puslapyje atsiranda "jūra" informacijos, o ji mums reikalinga kaip ciuckiui balnas ir blusos. Paskui ir FB modulis su visais "laikais" pasirodo užima resurso dalis, o nauda vis labiau simboliška. Patsai FB profilis mūsų puslapio yra likęs, bet interaktyvumas puslapyje apribotas ir tai davė teigiamų rezultatų puslapio greičiui. Mobili versija vis dar "šlūbčioja", bet visos puslapio saugumo skylės užkamšytos modernizuojant puslapio komponentus. Aplamai, atnaujinimų per antrą pusmetį puslapio kodas išleido gausiai. Ar čia programinio kodo specialistai gryžo iš atostogų ar hakeriai testuoti pradėjo - sunku pasakyti, bet per 5 puslapio gyvavimo metus didelių įsibrovimų pavyko išvengti.
2017 rugsėjo pradžia. Gera jūsų elektros skydinės pradžia yra pastarosios galimybė saugoti jūsų namų įrangą nuo visų galimų elektros "nesusipratimų". Dabar trumpai apie keletą iš jų, o vėliau išsiplėsim ir elektriko straipsnyje, apie tuos problematiškus taškus. Pažeminta įtampa ( <210 voltų) - atsiranda tuomet, kai per didelė apkrova elektros tinluose ir visiems neužtenka tos įtampos. Ką daro tuomet jūsų namų įranga? Kad išsilaikytų prietaiso reikiamą galią matinimo šaltinyje pasikeičia srovės dydis (padidėja) ir tai arba trumpina įrenginio tarnavimo laiką, arba jis banaliai sudega. Per didelė įtampa elektros tinkle... Dažnai tam, kai atsiranda papildomos apkrovos transformatorinėse, nebūtų aukščiau minėtos įtampos kritimo yra pakeliama įtampa pačioje transformatorinėje ir jei tokie padidėjimai siekia apie 255-280 voltų įranga taip pat pradeda dūmus rodyti. Faktiškai mūsų elektronikos instrukcijose parašyta, kad 220-240 voltų yra tos ribos, kuriose namų apyvokos daiktai veikia be priekaištų gaunamam maitinimui. Elektros tinklai deklaruoja savo standartą-230 voltų prie paklaidos 10% į abi puses. Nustatėm pilotiniam projekte ant šių rėlių šias ribas-žemutinė 210, o viršutinė voltažo riba 255 volto. Pradėjus rėlėms "saugoti" mūsų vidinį tinklą pasirodė, kad ir 256 ir 262 volto (matėm gyvai) tinkle ne riba. Elektros tinklams nusiuntūs tokią fotografiją, pastarieji mielai pajungė ant pastoties stebėjimo įrangą ir pažadėjo mažint patį voltažą transformatorinėje bei padėkojo mums už tokią turimą analizės įrangą. Kokia alternatyva šiems įrengimams gyvenime? Draudimas? Draudimas tai yra verslas su miglotom išmokos perspektyvom. Bus viskas padaryta, kad suskaičiuoti amortizacijas, nusidėvėjimus ir pan. Nuotrauka kairėje - sprendimas realiai saugantis jūsų įrangą namie. Ką rinksitės? Jei domina tokių voltažinių rėlių pirkimas bei montavimas kreipkitės Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. - tai pigiau nei draudimas ir sprendžia problemas, o ne suteikia viltis (draudimas).
2017 rugpiūčio pabaigai. Apie lengvą, saldų ir brangų statybininkų darbą jūsų objekte. Specialiai daryta nuotrauka, kad skaitytojas pamatytų tas saldžias akimirkas su kuriomis susiduriama klijuojant grindines plyteles. Taip atrodo kelių sąnariai pas žmogų, kuris visą dieną klūpėjo kaip prieš altorių, klijuodamas grindines plyteles. Po 7-8 valandų sąnariai atrodo taip kaip pavaizduota kairėje fotografijoje. Nors ir antkeliai žmogaus saugo dalinai ir gaunasi neblogas paminkštinimas, bet vienok kelio sąnariai neskirti atlikti pėdos funkcijų ir paskausta meistram keliu nejuokingai. Netikite šia saldžia plytelių meistro dalia? Nebūtinai klijuokit plyteles, bet ant kelių atsiklaupūs pabandykite ištraukti visus plytelių kryžiukus iš jau suklyjuotų plytėlių ir pajausite tą žavingą sopulį nugaroje, keliuose ir ten, kur niekuomen nebuvo įsivaizdavmo apie skausmą. Vakarop pajusite visus raumenis dalyvavusius klūpejimo procedūroje. Matant tokius žmonių darbus sveikatos sąskaita nekyla liežuvis sakyti, kad darbas jų nevertas to pinigo kurio jie prašo. Šiais metais plytelių klojimas svyruoja nuo 15 eurų už kvadratinį metrą ir pasibaigti kainos gali tik daungaus platybės. Ir šioje kainoje tėr tik plytelės klijavimo darbai.
2017 rugpjūčio kažkada. Beveik kaip toj Lemon-Joy dainoje " kažkada". O jei rimtai tai čia trumpa naujiena apie apdailą. Iš tiesų daugelio pirmo namo statytojų vizija yra tame (patikrinta n+k kartų) , kad sunkiausia pastatyti namo karkasą, susidėti langus, stogą, duris ir bala žino dar kažiką drūtesnio ir jau namas yra, o jau teptuką pasiėmus namo vidų kaip nors nusidažysim patys. Per eilę metų sąmatų stebėjimo galima padaryt kiek kitokią išvadą. Namo apdaila faktiškai yra lyg antro namo statybos ir tai jums gali patvirtinti bet koksai kaimynas statęs namą iki "šaukšto". Dažnokai žmonės net apdailą viduje pabaigia jau gyvenant pačiame name, kas sudaro nemažai nepatogumų ir galvosopio papildomai. Pasyvus namas, aktyvus, nors sodo išeiginėms skirtas namelis ant vištos kojelės - apdaila pareikalaus ne mažesnių lėšų (arba laiko) nei paties namo statymas. Šioje vietoje biudžetas pas užsakovą būna dažnai, subalansuotas arba paskaičiuotas, iki tos apdailos. Pykčiai ant to dažytojo atsiranda "pagrystai"-pinigų nėra, o kas daroma reikalauja aukščiausios kvalifikacijos. Faktiškai apdailininkai turi būti bene aukščiausios kvalifikacijos, nes jų darbas matosi labiausiai, o slėpti tenka visų iki šiol buvusių darbuotojų triūsą. Planuodami namo sąmatas skaičiuokite jas su apdailos darbai, o prieš tai pasidomėkite jų kainomis ir pridėkite +10%. Kol pastatysite namą jos tokioje paklaidoje ir pakils.
Karščiausios 2017 metų vasaros naujienas rasite paspaudę
šią nuorodą.