Kainos palyginimas

pasyvaus.namo.kaina.palyginimasPatsai straipsnis pildomas su kiekvienu nauju projektu. Bet labai siūlytumėm atsakyti sau į klausimą iki namo statybų - kodėl Jums reikia namo, o po to jau visos kitos mintys kaip tą pasyvų namą statyti ir kur tie pinigai dedasi. juokutis Pasyvių namų puslapiuose visuomet nurodoma, kad lyginant su paprastu būstu, pasyvaus namo statyba kainuos tik 10-15% brangiau. Visai neseniai (2015) atsiskleidė internete mintis iki galo - lyginta B ir A energetinės klasės, bet ne C ir A ar A+. C energetinė klasė buvo statoma nuo 2003 iki 2013 metų, o B energetinė klasė tik 2014-2015 metukai. Todėl mūsų skaičiavimai 2013 pradžioje, kuomet atsiradęs buvo šis straipsnis, buvo sąžiningas ir be jokios marketinginės apgaulės. Įvairiuose grafikuose pastebimi palyginimai tarp standartinis namas ir pasyvus namas. Kas tas standartinis namas palyginime, kokia komplektacija medžiagose stardartinio namo ir lyginamo pasyvaus namo? Mes žemiau pabandėme sukurti lentelę su skirtumais tarp energetinių klasių, nors nuo 2018 metų tai jau ne lyginamoji lentelė, bet dešinėje duomenys kaip standartas, o kairėje duomenys kaip istorija.

 

Ieškokite ne kainos, o sprendimų. Efektyvus planavimas leis pasiekti didžiausią efektą statyboje. Mes galime Jums padėti rasti optimalius sprendimus. Tel. 8-686-50968.  

Bandom iš praktikos pateikti įdomesnius skaičius kuriose vietose akivaizdžiai kainos skyrėsi arba aktualios iš principo. Tikriausiai tai bus pirmas detalesnis palyginimas visoje www erdvėje tarp pasyvaus ir istorinės C energetinės klasės namo. Tokių namo projekto dalių, kaip gręžnys, geologiniai tyrimai ar gipsinės lubos nebus pateikti, nes visa tai yra reikalingi statant bet kurį namą. Lyginta buvo analogiška konstrukcija, nes analizuoti skirtingas sąmatas būtų nelogiška. Žemiau pateikta informaciaja yra pastoviai tikslinama. Pasyvus namas gavosi brangiau. Jūs dar tikitės, kad visos technologijos skirtos palengvinti bei atpiginti gyvenimo kaštus? Šypsokitės iki ausų, nes pasaulis paremtas pelno pagrindais tikrai altruistiniais produktais neužsiims. Žodžiu, tiesa kažkur per vidurį su tuo mažu pabrangimu. Stebuklingai mažas (10-15%) pabrangimas yra mitas. Kad du kartus statyba pabrangsta yra taip pat netiesa. Pateiktas palyginimas yra iš informacijos atsiradusios per 2012-2015 metus. Tik dabar, 2015-2016 metais, turint daugumą išlaidų, paaiškėjo pasyvaus namo ekonominė nauda žymiai tiksliau. Ir nepamirškite, kad darbai ir medžiagos vidutiniškai brangsta apie 5% per metus ir vadinasi tai infliacija. Neteko stebėti nei vienos pozicijos korekcijas žemyn per paskutinius 5 metus. Sakė valdžia, kad kainos litais ir eurais bus vienodos - nors vienas pažadas artėja prie teisybės. Kaip pvz. 2014-2015 metais gipso kartono montavimas (dvigubu karkasu) buvo apie 20 litų, dabar jau 11 eurų išgirst gali žmogus drąsiai. Dar keli meteliai ir susilygins tie litai su eurais.

2013-2018 oficiali realybė atrodo kainų pokyčiuose taip - C>B + 20%, B>A + 10%, A>A +15%.

Didžiausios energetinės-financinės sąnaudos Jūsų būstui bus banko paskola. Specialiai Jums padarėme paskolos skaičiuoklę - visas kredito grafikas ant kaip dėlno!
 
Išlaidos vieta Namas pagal C energet. klasę Pasyvaus namo konstrukcija A+  Pastabos 2012-2018
Projektas/konstruktyvas Nesudėtingo projekto, konstruktyvo  sumoje apie X. eu.

PHPP+projektas+konstruktyvas X+5.000 eu.

Labai nemažai naujovių projektuojant. 
 Pamatas  Poliniai arba gręžtiniai, polio gylis 6 metrai 

Plokštuminis pamatas

Lyginama klasikiniai polinius, 1,5-2 metrų gylio ir plokštuminio pamato sprendimus kainos skirtumas būtų apytikriai šis.    X.+6000 eu. 

Plokštuminio pamato kainą kelia didesnis betono, armatūros,  putopolistireno kiekis.  
Nešančios sienos ir betoninis žiedas Silikatiniai blokeliai betoninis žiedas Silikatiniai blokeliai betoninis žiedas Nesiskiria medžiagos kiekiai nei viename sprendime.
Perdangos Gelžbetoninės perdangos Gelžbetoninės perdangos Nesiskiria medžiagos kiekiai nei viename sprendime.
Stogo danga, Molinės čerpės Molinės čerpės Nesiskiria medžiagos kiekiai nei viename sprendime.
Gegnės

60x250x6000. gegnė 46 vnt. kaina X. eu.

60x400x6000. Dvitėjinės sijos ir OSB plokštė 46 vnt. kaina X+ 2000 eu. O Jūs pabandykit su paprasta gegne 50 cm. akmens vatos suinstaliuot.
Stogo šiltinimo medžiagos 100m2. stogo

25 cm. storio akmens vatos sluoksnis sudaro 25 m3 vatos. X. eu.

50 cm akmens vatos, paskutiniam 10 cm vatos reikalingas medinis karkasas.

Medžiagos X. + 1300 eu. Darbai X. + 700 eu.

 Stogas viena iš laidžiausių šilumai namo vietų.
Namo sienų šiltinimo medžiagos 250 m2

Neoporas EPS 70 15 cm. X.eu.

Neoporas EPS 70 34 cm. Medžiagos X.+ 2300 eu. Darbai X.+ 700 eu.

 Darbininkai jau žino - 15 cm. ir 34 cm. putopolistireno klijavimas - skirias.
Polistirolo pjaustymas

Paprastos staklės

Kaina polistirolo pjovimo staklių pasyviam namui skiriasi 2-3 ( apie 1400 eurų pro versija) kartus priklausomai nuo modelio. Nuoma gali skirtis ne mažiau nei 2 kartus.

Galima "mylėtis" su pjūklu, savadarbėm staklėm, o galima dirbti civilizuotais įrankiais.
Langai

Standartiniai U=1.3 viso gaminio.

Pasyvaus namo langai - U=0.7-0.8 (priklausomai nuo gaminio dydžio). Langai ir medžiagos  X.+ 2500 eu. 

Geriausias langas-lemputė!
Sandarinimo medžiagos

Dažniausiai nenaudojama

Apie 1500 eu.

Be sandarinimo medž. neįmanoma.
Langų angokraščiai - fasadas pusė

Pilna adalilinė plyta - X. 

Panaudota apdailinė plytelė. Pjaustymas X.+ 400.eu. Pagrindo paruošimas, klijavimas X.+ 750 eu. Medžiagos pagrindui ir sandarinimui X. + 300 eu.

Panaikinti langų šalčio tiltai fasade lango sujungimuose. 
Priverstinis vėdinimas

C ir B klasės namuose nėra.

 Ortakiai-1000 eu. Rekuperatorius-1700 eu.,  montavimo/derinimo darbai-900eu. 

Rekuperacija yra ne komforto, o butinybės įranga A+.
Gartraukis virtuvėje Eilinis gartraukis  X.

Pasyvaus namo gartraukis turi keletą sprendimų. apie X+ 400 eu.

Specifinis sprendimas, bet būtinas.
Šildymo šaltinis

Krosnis

X. eu.

  Šilta, jauku, gražu, maistas ruošiamas net elektrai dingus, paprasta eksploatacija. Ko dar reikia žmogui šiame iš proto besikraustančiam pasaulyje? Krosnis tapo tikru asmeninės energetinės nepriklausomybės simboliu.

Pasyviam namui reikalingas energijos šaltinis. Teorija gražu, bet kai paspaudžia šaltukas -15, o lauke 5 mėnesius nėra saulės...
Lauko durys

Paprastos seifinės X. eu.

Pasyvaus namo durys, U=0,6.  X. + 600 eu.

Lauko durys šalčiui labai laidi vieta. 
Kaminas

Paprastas Rondo   ( pvz.) X. eu.

Schiedel Absoliut su termosplit blokeliu X.+ 600 eu. ( prilauso nuo aukščio).

Kamino montavimo kaina nesikeičia, kol kas Absoliut kaminui pretendzijų nėra.
Saulės jėgainė ar kolektorius

nereikalaujama

5 kilovatų saulės jėgainė ar šilto vandens rengimo įranga.

Visi šie žaislai atsipirks po 10-12 metų. A+ dar nereikalauja, bet A++ ....
Sandarumo testas

nereikalaujama

nuo A energetinės klasės būtina atlikti. 300 eu. 

Mes akcentuojame labiau termoviziją ir prašąlančių vietų detektavimą bei remontą.
Termovizija

rekomenduojama

labai rekomenduojama nuo 99 eu.

Koksai skirtumas kokios energetinės klasės statybos broką stebėti.
Energetinis sertifikatas C energetinei klasei nereikalavo. Jei namo mazgai bus suprojektuoti ir pastatyti neatsižvelgus iki statybos pradžios į šalčio tiltelių skaičiavimus jūs jo nepriduosite. Kaina apie 600-700 eu. Kaip žinia popierius iškęsti gali bet kokią informaciją. 
 
Pabrangimo procentas gautas skaičiuojant esminių namo konstrukcijų, liaudyje vadinamos "dėžutės" kainą. "Dėžutė" suvokiama šiuo atveju kaip apšiltintas pamatas, apšiltintas namo fasadas, langai, lauko durys, stogas ir jo apšiltinimas, reukuperacinė sistema ir šilumos šaltinis. Gal jūs nenorėsite namo sienų aplamai tinkuoti ir avangardinės baltos - skiediniuotos plytos tiks. Sklypas, vidaus apdaila, sklypo komunikacijos yra tiek aptakūs ir individualūs sprendimų rinkiniai, kuriais manipuliuojat galima suskaičiuoti, kad pasyvaus namo sprendimai pabrangina statybų kainą vos 1%. Kaip pvz. sklypas Vilniaus Žvėryno mikrorajone, marmuro laiptai, dizainerių kurta vidaus aplinka ir kuklus baseinas prie namo.
 
Skaičiavome tuo metu litais ir iš pagarbos savo šalies buvusiai valiutai nekeisim žemiau informacijas. 1 euras yra lygus3.4528 lito.
 
Teoriškai skaičiuojant C energetinės klasės reikalavimus atitinkančio namo statymą ir analogiškos konstrukcijos pasyvaus namo A+ statymas pabrangsta apie 35-45 %. Jei pridėti, spaudoje skelbiamą, pasyvaus namo sertifikavimą už 24-29 tūkstančius litų - susidarys visi 50 %. Kol kas mūsų šalyje namo energetinis pasas kainuoja apie 300-500 litų. Tik nuo 2020 metų reikės visus naujus statinius statyti pagal A++ energetinės klasės normatyvus ir tuomet šis palyginimas bus tik istorija. Gal būt esminė išvada - statybos, dėl naujų statinių energetinių standartų, brags. Laikui bėgant stengsimės tikslinti ir papildyti lyginamuosius duomenis. Paskutinis lentelės papildymas atliktas 2015 metų vasario 1 dieną. O iš stebėjimų per pastaruosius 15 metų - kainos statybose ir medžiagų ir darbų kyla ne mažiau nei 5-10%. Todėl kuomet šis straipsnis po 5 metų taps istorinio ar metraštinio prisiminimo dalimi prisidėkit nesikuklindami tuos procentukus. Kas įdomiausia, net krentant naftos kainoms 2015 metais jokios plytos neatpigo, nors pabrangimas motyvuojamas buvo dujų kainų augimu. Analogiška situacija ir su kitais naftos gaminiais - pvz. putopilistirenas. Kainos paauga greitai, leidžiasi labai ir labai nenoriai.
Įdėmiau skaitant tekstus pastebėta aptaki formuluotė - pastatyti pasyvų namą kainuoja 10-15 % brangiau... Gal projektavimo išlaidos su rekuperacija nepridėtos po šiuo lozungu? Kažikas panašaus kaip toje reklamoje - nuolaida net iki -75%, bet nenurodoma, kad tokių prekių iš 1000 yra tik viena ir tą jau nupirko vakar. Sudėjus realius mūsų projekto visus skaičius galima daryti grubią išvadą, kad pigesnius (atominė elektrinė, malkos) šilumos tiekėjus bandoma pakeisti izoliacinių medžiagų gamintojais ir "žaliosios" energijos nepasiteisinusiais sprendimais. Pigesnė šilumos energija yra rytuose, o šiltinimo sprendimai - vakaruose. Kad ES eina tokiu keliu nėra didelės nuostabos. Jei statybas vykdytų įmonė, teiktų medžiagas - prie visų mūsų 35% pabrangimų reikėtų dadėti dar papildomai 30%. Bet tuomet jau lygintumėm paprasto namo statyto "ūkio būdu" ir pasyvaus namo kainą su statybų kompanijos pagalba. Pasikartodami akcentuojame - tai yra dėžutės kainų palyginimas. Dažniausia klaida savarankiškai statančių žmonių yra netikslus sąmatos įvertinimas pasiruošiamojoje stadijoje. Pinigai pasibaigia prieš statybų pabaigą, kredito didesnio bankas neduoda, nuosavos lėšos pasibaigė, o būtini darbai neatlikti. Ir kalčiausias lieka užu viską dažytojas.
 

Mūsų rekomenduojami straipsniai

Termoviziją atliksime pigiai, kvalifikuotai bei profesionaliai, atvykstame nuosavu transportu. Jūsų patogumui dirbame savaitgaliais. Vėliau įdiegsime į jūsų tvarkingą kompiuterį termo-programą, pamokysime naudotis. Analizuoti termonuotraukas galėsit ...
Pasyvus namas Tai pastatas, kuriame 20°C vidaus temperatūra gali būti pasiekta nenaudojant standartinių šildymo ir vėsinimo sistemų. Tokie pastatai yra vadinami "pasyviais", nes vyraujantys šilumos šaltiniai yra "pasyvūs" pvz.: saulės šiluma, šiluma ...
Skubiai pataisėm, palyginom keliose lentelėse naujo ir seno reglamento skaičius. Nuo 2019 metų vasario pirmos dienos atsirado korekcijos statinių suvartojamai energijai, techninei specifikacijai. Tad atsiradūs naujai informacijai, buvo prasminga pak ...
Sukurtas skyrius projekto naujienos dabartinėje būsenoje daugiau panašus į skyrių https://wwww.pasyvusnamas.info mėnoraštis. Faktiškai skyrius "porjekto naujienos" išsiplėtė iki blog kategorijos kaip ir kiti pagrindiniai meniu skyriai sprendimai, pa ...
Galima būtų įžvelgti kažikokį nesusipratimą, bet tikrai taip nėra. Paruošti gerą pasyvaus namo projektą tikrai reikia laiko ir šalto proto. Mus apima vis daugiau informacijos, su kuria jau reikia tiesiogine ta žodžio prasme kautis. Visko visur ir dv ...
Vienas iš svarbiausių statybos klausimų yra gvildenamas šiame straipsnyje. Kas yra banko paskola, kokius ji duoda privalumus ir trūkumus namo statyboje? Kas teigiamo ir niegiamo priimant sprendimą bendrauti su kredito instituciją, kuris suteikia jum ...
Pasyvaus namo laiptai? Kodėl tik pasyvaus namo laiptai? Tarytum jie kažikokie įpatingi pasyviame name. Mes taip negalvojam. Laiptai turi būti saugūs, patogūs, praktiški ir simpatišk. Bet, kad pasyviam name jie kažkuom įpatingai skirtūsi nuo paprastų ...
Langai yra šalčiausia pasyvaus namo dalis, o tai reiškia, kad reikalaujanti papildomo rūpesčio. Lietuvoje, bent dabartiniu metu, pasyvaus namo sprendimai ir skelbimai apie parduodamus pasyvius namus retsykiais turi keistokų apibūdinimų. Jei kalbėti ...
8 darbai, kuriuos Jūs ir Jūsų kaimynai gali padaryti, kad gyventumėte saugiai : 1. Susipažinkite su savo kaimynais. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos surasti. 2. Susiraskite Jūsų teritoriją prižiūrinčio ap ...
Lietuva kontrastų šalis, arba paprasčiau kalbant - sveiki šiauriečiai! Taip, taip, kad ir koksai žalias mūsų krašas, iš žemiau pateiktos informacijos, vidurio Europa ar pietiečiais, nepaisant Lietuvos kaip geografinio centro, vadintis būtų didelė il ...
Sąlyginai spontaniškai šis skyrius atsirado šiame puslapyje, nors bulterjeras ir puslapio autorius - draugai nuo 1993 metų. Jei nors vienas žmogus peržiūrėjęs šiuos filmukus žemiau apie šios veislės šunis pakeis savo nuomonę - rezultatas pasiektas. ...