2014. birželio 19 diena. Mikroklimatas - atrodytų mažas žodis pagal prasmę, o koksai didelis pagal savo turinį! Net patiems patiko gilintis į šias smulkmenas. Stebint forumus apie pasyvių namų statybų procesus yra stebėtina tendencija nukrypti į smulkmenas. Pavyzdžiui iki smegenų užkaitimo diskutuojama blokelių pasirinkimo strategija arba Nobelio premijos vertos analizės apie langų paketų struktūras...O jausmas su kuriuo ir gyvensite savo svajonių name ir vadinas mikroklimatas, o tokių gilių pamąstymų forumuose netenka rasti. Tikriausiai visos diskusijos jėgos lieka pamatuose, sienų blokeliuose ir langų paketuose. Kadangi www.pasyvusnamas.info puslapiui nėra pasyviame name nesvarbių smulkmenų - įkėlėme makro skyrių apie mikroklimatą mūsų visų namų. Esminiai parametrai patalpų kurie užtikrins konfortobilias gyvenimo sąlygas.
2014 birželio 14 diena. Pasyvusnamas - ačiū...tai net nepavadinsi rimtu straipsniu. Remiantis kompiuterinių tinklų administravimo praktika puslapio autorius pradėjo darbus kurie susiję su tinklapio saugumu. Vieną iš sprendimo variantų su prierašu "saugu ir visiems linksma" norėtumėm ir jums parodyti. Standartinis kelias iki turinio valdymo sistemos yra www.pasyvusnamas.info/administrator - mes šią prisijungimo galimybę modernizavome su ganėtinai linksma potekste sau ir tikimės jums patiks. Esmė sprendimo paprasta - sugebėti autorizuoti internetinio puslapio administravimo konsolės vartotojus ne tik slaptaždžiu. Jei kažką žavi nemokami puslapių valdymo sprendimai, reikėtų vartotojui priminti, kad visas nemokamas varikliukas reikalauja žmonių priežiūros. Be jos net ir nemokamas sprendimas gali virsti dideliu galvos skausmu. Apie puslapių optimizavima yra sukurtas kitas mūsų resursas - www.vtp.lt
2014 gegužės 19 diena. Paslaugos - blog kategorija. Per eilę metų informacijos rinkimo ir statybos buvo įsisąmoninta banali tiesa - jei skelbime parašyta "profesionalai kokybiškai, greitai ir pigiai atlieka..." - tai dar nieko aplamai nereiškia. Kadangi puslapio autorius su statybos periferija buvo susijęs ne vienerius metus, tai suvokimo apie vidines statybų problemas jau teko pažint ne interneto platybes, o praktiškoje aplinkoje. Architektai tapo pažangiais paišytojais, bet architektūros sprendimų likę nedaug, o čia dar ir užtikrinimas energetinio efektyvumo. Konstruktorius vis dar architekto piešinius sudėlioja tik vienam pagrindiniam tikslui - kad nesugriūtų, o sprendimų techninės dalys, su prierašu ekonomiškai pagrysta ir energetiškai efektyvu, lieka kažkur už horizonto. Po visų nesusipratimų pamato technologai arba statybininkai šitą piešinių rinkinuką ir prasideda pamąstymų ciklas - kas taip stato, čia viskas blogai! Parodomajame puslapio projekte buvo sugebėta daugelį problemų išspręsti be didesnių pasekmių statybos procesui, bet suvokus esmines projektavimo stadijų silpnasias vietas buvo ir sugalvota pateikti rinkai pasiūlyma, kurio esmė yra ne pagrindinis devizas - mums reikia statybos leidimo! Tarytum statybos leidimas yra pagrindinis užsakovo tikslas. Jūs norite gyventi šiltame ir ekonomiškai pagrystame name. Kelių yra skirtingų šiam tikslui įgyvendinti. Vienas iš variantų yra mūsų sisteminis požiūris į visą projektavimo ir jo diegimo eiliškumą, kuris tikrai neprasideda nuo architekto darbo gaunant statybos leidimą. Esminis skirtumas mūsų logikoje yra užsakovo paruošimas ir maksimalus suvokimo laipsnis prieš pradedant statybas. Ar tikrai jūs suprantate ką pasirinkote ir kiek tai kainuos? Kaip išsidėlioja projektavimo ir statybos etapai? Ką ir kada bei su kuo atlikti? Jei galvojate, kad viską išspręsite statybų metu - dėja, tai gali būti esminė projekto nesekmės priežastis. Todėl trumpai tariant - remiantis geraja praktika ir stipriomis teorinėmis žiniomis yra suformuotas visas paslaugų komplektas pradedančia statyti pirmą namą ir taupančiam laiką beskaitant jūras informacijos apie namo statybas. www.pasyvusnamas.info atstovauja jūsų interesus statybos procese be išankstinio nusistatymo kuris gamintojas blogas, geras, pigus, brangus.
2014 gegužės 4 diena. Pasyvaus namo statybos galerija - visos nuotraukų galerijos vienoje vietoje. Pabandėme jau turimas visas nuotraukų galerijas sudėti į vieną straipsnį. Kaip sako išminčiai - geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti. Galerijų sąvadą sudaro - plokštuminis pamatas, nešančių sienų mūras, stogo montavimas, sienų šiltinimas, langų montavimas šiltinimo sluoksnyje, apdailinis mūras ir pasyvaus namo pirmasis termovizinis tyrymas. Galeriją stengsimės nuolatos papildyti naujomis galerijomis. Pradžia padaryta - jau pusė darbo.
2014 balandžio 23 diena. Kelionės nuotraukų įspūdžiai iš Tailando Ko Chang salos. Vertimas šio pavadinimo Ko Chang paprastas. Ko-sala, Chang - drabliai. Tailande daug pavadinimų galėsite pastebėti su pavadinimu chang, alus, parduotuvių pavadinimai ir net visa sala pavadinta jų garbei. Tai viena iš gražiausių Tailando salų. Kažkuo panašu į mūsų kuršių Neriją tik ko Chang yra sala. Vienas iš žaviausių akcentų saloje yra didelis pasirinkimas vadens krioklių ir juose kiekvienas gali maudytis iki sąmonės netekimo. Per visą salą galima keliauti motociklu. Apvažiuoti ratu neišeis, bet padaryti lanką apie 70 kilometrų sugebėsite. Laisvės jausmas keliaujant savarankiškai yra nepakartojamas. Pasiklysti jums nesigus, nes kaip ir minejome aukščiau ko Chang yra sala. Nors reikėtų pridėti, kad jūsų patirtis vairuojant motociklą turėtų būti ne vieno mėnėsio. Pačioje saloje keliukai nebūdingi mūsų lygumų kraštui ir faktiškai privalėsite kilti ir leistis kalnų serpantinais su dalimis keliuose kur vyksta remonto darbai. Neturint stiprios patirties važiuojant motociklu vertėtų keliauti pėsčiomis, o nuoma motociklų ir turi savo niuansų. Stengsimės savo patirtį pateikti straipsnyje.
2014 balandžio 21 diena. Blog kategorija - Guliverio kelionės. Padaryti blog kategoriją apie keliones ir rasti vieną asmenį galintį visą tai suvienyti - Guliveris geriausia kandidatūra. Patsai Guliveris yra vienas iš ilgaamžių keliautojų simbolių, todėl ir pasirinkimas jo banaliai paprastas. Pagaliau toptelėjo mintis iš pačios knygos įkelti keletą citatų, kurios derėtų prie esamo teksto straipsnyje. Pačiam puslapio autoriui dar nepasisekė atkartoti tiksliai knygoje aprašomų vietų, nes liliputų ar milžinų šalį rasti būtų keblu, o Japoniją aplankyti lieka kol kas tik planuose. Kol kas puslapyje rasite kelionių nuotraukų galerijas. Stengsimės, turint laisvo laiko, suformuoti ir aprašymus savo gerosios patirties. Gal jums tai padės ateityje. Pagrindinė viso blogo mintis yra - kelionės savarankiškai stengiantis kuo daugiau pamatyti šalies atspalvius lankantis ne tik pagrindinėse turistinėse vietose. Trumpai tariant - kelionės ne bizonų pramintais takais. Keliauti savarankiškai yra žimiai didesnis pojučių ir prisiminimų spektras. Jūsų niekas netampo po turistinės firmos "remėjų krautuves" taip deginant turisto laiką, nėra griežto pririšimo prie pietų laiko ir visokių kitokių skubėjimo elementų. Prie savarankiškos kelionės neigiamų medalio pusių galima pridėti butinybę mokėti užsienio kalbą ( patartina anglų kalba), gebėjimą savarankiškai spręsti visas susidariusias problemas su transporto paieškomis, nakvynės rezervacija, orientacija nepažystamoje teritorijoje
2014 kovo 25 diena. Rekuperacija arba vėdinimas - oro mainų sistema užtikrinanti mažesnius šilumos nuostolius. Pasyvus namas be rekuperacijos būtų gyvenamoji vieta su didele problema. Esmė tame, kad bandant užtikrinti būsto aukštą energetinį efektyvumą sandarumas atsisuka į namo vartotoją antrąja medalio puse su prolemų kompleksu - iš kur patalpose atsiras šviežas oras, jei tiek pastangų įdėta į sandarumą, kaip pašalinamas panaudotas oras ir jame esanti drėgmė? Dėl šių klausimų ir problemų sprendimo ir atsiradusios priverstinio vėdinimo sistemos pasyviuose namuose. Patys rekuperatoriai nėra kažkas naujo patalpų eksplotacijoje. Gamyklos, ligoninės ir kitos patalpos su specifiniais reikalavimais oro mainams jau seniai turi priversties vėdinimo sistemas. Pakilūs energetinio efektyvumo reikalavimams ir paprastiems statiniams, rekuperatoriai atsiranda palaipsniui ir šalia mūsų privačiuose namuose. Rekupertorių pasirinikimas yra platus, todėl straipsnyje apie jų skirtumus, panašumus ir galimybes.
2014. kovo 12 diena. Pasyvaus namo projektas... Beveik kaip arabų pasakų rinkinys - tūkstantis ir vienas klausimas! Vien tik deklaracijos ir reklaminiai bukletai apie pasyvių namų projektavimą ir statybas dar nereiškia jūsų būstui to rezultato kurio tikitės. Storas, storas šokolado sluoksnis descertiniame sausainyje ir analogiškas kiekis šiltinimo pasyviame name yra visiems gerai žinomos tiesos, bet kaip visuomet visos įdomybės slepiasi jungiamuosiuose elementuose arba detalėse. Tokių detalių yra labai nemažai jūsų projekte ir tokius dalykus jau išmokome spręsti dėka teorijos ir praktikos. Be to turint jau "gyva" pasyvaus namo projektą galima stebėti gyvai esamus bei kitnamus rezultatus, o jie labai priklauso ir nuo panaudotų medžiagų, poreikio pasyvaus namo temperatūros viduje bei išorėje. Straipsnyje rasite gyvai pastatyto namo 3d versiją. Jei turite poreikį kvalifikuotai parengtam pasyvaus namo projektui - tikimės, kad sugebėsime jums padėti. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. - rašykite mums patogiu jums metu.
2014 kovo 5 diena. Tailandas ir Chiang-Mai - dvi karalystės vienoje. Kodėl? Nes Tailandas yra dabartinė karalystė, o Chiang-Mai yra kitos senovinės karalystės miestas ir tai visai kitoks Tailandas šiaurėje nei pietuose. Nuo žmonių iki architektūros. Jei Bankokas yra išpuoštas ir dažai rodos tik ką palikti ant sienų, tai Chiang-Mai yra tikros autentikos ir nekomercinio Tailando dalelė. 700 kilometrų jūs galite įveikti lėktuvo, nors puslapio autorius pasirinko autobusinė kelionę nakčia - visai neblogas variantas keliaujantiems taupesniu rėžimu. Standartiškai šį miestą siūloma aplankyti po " auksinio trikampio" samprata, bet lėktuvas ir viena naktis tokiame mieste kaip Chiang-Mai yra prabangiai išmesti pinigai. Mieste yra apie 300 autentiškų ir veikiančių šventyklų, o iškirtinės architektūros baltoji šventykla yra kaimyniniame mieste Chiang-Rai. Opijaus muziejus, siena su Mianmaru... Tailando šiaurei paskyrę visą savaitę jokiu būdu nepasigailėjome ir tikimės paruošim aprašyma, kaip savarankiškai nukeliauti autobusu iš Patajos į Chiag-Mai miestą. Jei užsiduoti klausimu "kas yra tikrasis Tailandas?" - taip, taip Chiang-Mai miestas ir bus tai ką prisiminsite visą likusį gyvenimą.
2014 vasario 25 diena. Tailandas-Kambodža - kelionė iš naujosios karalystės į senają... Sudėta dar viena nuotraukų galerija apie vieną iš artimesnių Tailando kaimynų. Į Kambodžą tiesiogiai atvykti nepavyks. Iš Tailando į Kambodžą - labai nesunku. Galima lėktuvu, galima automobiliu. Kažkuo Kambodža primena Lietuvą... Nustebsite pamatę tokį palyginimą tikriausiai. Esme šio panašumo yra tame, kad abi šios šalys turėjo savo stipriausią valstibingumą apie 1430 metus. Po šių metų valstybė po truputėlį pradėjo irti ir pati Siamo karalystė ( Tailandas) suklestėjo tik po to, kuomet nebeliko įtakingo kaimyno. Bet tai sena istorijos dalis. Naujausios istorijos vingiai, po antrojo pasaulinio karo, yra vieni iš liūdnesnių istorijos tarpsnių šiai valstybei. Šalis buvo nuniokota karų ir raudonūjų khmerų valdymo iki siaubingų pasekmių. Buvo naikinama ir kultūra ir žmonės. Apie 1990 metu buvo likę tik apie porą milionų gyventojų šalyje. Nepaisant to, dabartiniu metu šalis jau sugydė labai nemažai savo karo žaizdų ir gyventojų jau apie 16 milionų. Tai labai jauna šalis ir gal todėl neturtas, skurdas ir kiti nepritekliai šiai jaunai šaliai yra lengviau pakeliami. Aplankykite šią šalį. Jei Tailandas yra pilnas spalvų architektūriniuose paminkluose, tai Kambodža yra daug archaiškesnė, bet tuo pačiu gal ir yra jos pagrindinis grožis. Beje autorius Kiplingas savo kurinyje Mauglis smauglio Ka ir banderlogų susitikimą aprašinėjo žiūrėdamas į Bajun šventyklą. Tai vienintelė pasaulyje šventykla kurioje Budos veidas žiūri į visas keturias pasaulio šalis. Kambodžiečiai vadina šią šventyklą savo šalies siela.
2014 vasario 19 diena. Duona - balta ir plikyta... Geras žmogus (Donata Jankauskienė) išmokė kepti tokį kepaliuką keturių kilogramų. Paprastas receptas, duona skani - ko daugiau reikia iš šio produkto. Patsai procesas užima ne vieną dieną bet tai nenuobodus veiksmas - tai jūsų namams suteiks aromato ir šiokios tokios papildomos gyvenimo prasmės. Pastebėta, kad duonos kepalas priklauso nuo jūsų nuotaikos. Patartina duonos nei maišyti, nei kepti, nei blogos nuotaikos raugą ruošti. Jūsų nuotaika tuojau pat atsiras duonos kepaliuke. Straipsnyje pabandėme įdėti šios kvietinės duonos receptą, keletą senolių vaizdų apie duonos kepimo tradicijas. Aplamai šitas straipsnis, autoriaus subjektyve nuomone, labai dera prie pasyvaus namo ir jos krosnies. Kiek gi galima rašyti vis apie tas sandarinimo juostas, šalčio tiltelius ir kitus termovizinius nesusipratimus. Tai puslapio autoriaus laisvalaikis, kaip ir bulterjerai.
2014 vasario 15 diena. Tailandas savarankiškai - apie tai kaip atrodo viena iš rytinių kryžkelių mūsų planetoje. Jei žemiau rašėme naujieną apie tai, kad bulterjeras ir namas yra labai netiesiogiai susiję, tai siamo katinas ir Tailandas susiję jau labai tampriai. Tailandas atsirado žemėlapiuose tik 1949 metais, o iki tol tai buvo Siamo karalystė. Šalis nuostabios gamtos ir įdomių žmonių derinyje sukuria nuolatinį norą gryžti atgalios. Turizmo industrija vadina Tailandą tūkstantčio šypsenų šalimi ir tikriausiai tai bus teisybė. Vieni šypsosis dėl jūsų pinigų, kiti šypsosis savo gyvenimo būdo paskatinti. Šalis garsėja kaip sexo turizmo kraštas, nors to gėrio galima rasti ir arčiau...Senosios Europos atstovai važiuoja ir į Lietuvą dėl šių klausimų, bet nevertėtų į tai per daug akcentuoti dėmesio. Puslapio autoriui tai niekad nebuvo aktualu keliaujant su šeima. Džiugu, kad dabartinis Tailando karalius yra gimęs vieną dieną anksčiau nei puslapio autorius, todėl būti per savo gimimo dieną šioje šalyje yra tarsi antra dovana. Na bet jei jūsų gimtadienis nelabai sutampa su karaliaus uogienės diena - aplankykite šią gražios gamtos, mielų žmonių ir skanaus maisto šalį.
2014 vasario 1 diena. Fizinių asmenų bankroto įstatymas - viskas kas turi pradžią turi ir pabaigą. Viešpatie apsaugok jus nuo tokios procedūros, bet liaudies išmintis primena - tarbos ir lazdos išsižadėt nereikia. Bankai labai negatyviai vertino šio įstatymo gaires... Ir paskolos brangs ir aplamai kam to reikia - krūvos argumentų prieš. Fiziniai asmenys gi negali įtakoti masės faktorių ekonomikoje. Darbo vietų kiekis šalyje, ekonomikos būklė vietinėje rinkoje ir periferinių valstybių būsenos. Jei dar pridėsime bankų kartelinius susitarimus dėl palūkanų normų gautūsi lietuviui paskola kaip bažnytinė priesaika prie altoriaus su pabaigos formuluote - kol mirtis neišskirs mūsų. Taip ir buvo iki šio įstatymo - žmogus turi prisiimti visam gyvenimui paskolos riziką, o bankas tik palūkanas skaičiuoja ir rizikos nėra jokios. ES šalyse šis klausimas yra išspręstas senokia. Pagaliau gerosios žinios ir mūsų piliečiams, kurios sudėtos straipsnyje.
2014 sausio 24 diena. Bulterjeras... Namas pasyvus - šuo aktyvus! Visai neblogas derinukas. Be jokios abejonės labai tiesiogiai pasyvus namas su bulterjeru neturi tiek tiesioginio ryšio kaip plytos, skiediniai,tinkai , vatos, putopolistirolis ar molinės Čerpės... Bet koksai namas be šuns? Puslapio autoriui abu šie niekučiai labai mielai dera. Nebūtinai bulterjeras, galėtų būti ir koksai mielas kaukazas ar aziatas, bet tai jau istoriškai susiformavo ta meilė šiai veislei. Iš praktikos ir patirties, su draugų ir pažystamų pagelba puslapyje yra atsiradęs ne vienas skyrius apie šios veislės šunis. Dažnai tenka nuliūsti matant žmones, kuriems bulterjeras yra iki šiol siaubą keliantis padaras. Masinės informavimo priemonės Lietuvoje aplamai depresyvias formas seniai įgavusios, o čia žiūrėk dar ir tie, na tie....koviniai. Paklausūs pas labiausiai išsigandusius apie šių uodeguotojų veislės pavadinimą galima dorai nieko neišgirsti. Todėl puslapio autorius su draugų pagalba stengsis kiek galima daugiau papasakoti apie šios veislės atstovą. Kairėje matote vieną iš jų - Braškė jos vardas.
2014 sausio 21 diena. Pasyvaus namo termovizinis tyrimas - Pasibaigūs pagrindiniams statybos darbams ( sienų ir stogo šiltinimas) buvo nutarta pasižiūrėti į pasyvaus namo esminius mazgus pro termovizoriaus objektyvą. Su termovizijos tema straipsnių mūsų puslapyje surasite ne vieną, bet 2014 metų sausio mėnesio šaltukas buvo tinkamas pamatyti klaidas jau tliktuose darbuose. Lauke būta -12, o viduje namo +12 laipsnių. Šioje vietoje, kalbant apie temperatūras, svarbiausia yra skirtumas tarp laiko ir išorės. Termovizijos laikas buvo pasirinktas atsitiktinai ir jei lauke būt buvę -1 ir patalpoje +22 - rezultatai stebėjimo būtų analogiški. Labiausiai kas maloniai nustebino - kamino išorinė temperatūra faktiškai sutapo su apdailinio mūro temperatūra, o krosnis jau apie 2 valandas dūmus vaikė. Be to džiugiai atrodė ir langai - paketų paviršiaus temperatūra rodė labai panašiai kaip ir apdailinis mūras. Broko radome daugiausiai kur vyko jungiamieji darbai tarp sienų ir langų, durų - visur kur montažinės putos buvo naudotos.