Apie puslapį

pasyvus.namas.skaitytojas.e.knyga

Pradžiai paprastas sakinys su žodžiu ačiū! Aplankėte puslapį kuris gal bus naudingas renkant pirminę informaciją, sprendimus apie pasyvaus namo statybą. Puslapyje stengtasi parodyti eminius momentus, kryptis, įžvalgas dėl namo statybos pradžios bei statybos eiliškumo. Kaip tas rezultatas atrodo iš šono skaitytojui jau ne mums spręsti. Reikia pagelbos planavimo, projektavimo ar statybos procese? Drasiai kreipkitės kontaktuose nurodytais duomenimis. 2011 metais atsirado mūsų resursas ir prasidėjo pastarasis nuo pirmo straipsnio "apie" kurį dabar ir skaitote. Nemažai kartų pastarasis buvo "perdėliotas" nes įtaką darė begalės tuo metu aktualių įvykių iš mūsų veiklos. Per pirmą puslapį "apie" stengdavomės formuoti naudingas nuorodas į kitus straipsnius ar kategorijas. Dabartiniu metu dažniau pildome skyrių "naujienos" ir pirmuosius puslapius palikome didesnei ramybei. Šiuo metu šis straipsnis "virsta" į glaustą puslapio aprašymą arba kitaip tariant bandymas atsakyti į klausimą - kodėl šis puslapis egzistuoja? Puslapio startavimo metu buvo savotiškas "sprogimas" internete panašios krypties internetinių resursų su pagrindine minties kryptimi "kaip aš namą stačiau". Pirmų 50 straipsnių, dvigubai tiek nuotraukų ir buvę iš puslapio autoriaus statomo namo. O kaip geriau pateikti informaciją jei ne iš savo asmeninės patirties? Tokia ir pradžia gavosi kažikas panašaus į "namo statybų memuarai". Žavėjo ir bendri reklaminiai šūkiai apie pasyvaus namo investicijų atsipirkimą, ekologiškumą, dar bala žino kokia kita informacinė bala, bet praktikos saulutei užtekėjus labai nemažai tokių informacinių balų pradėjo garuoti. Nors pačioje pradžioje buvo pagrindinis klausimas "kaip sudėlioti informaciją pagal kategorijas ir kokios jos turi būti?" , bet palaipsniui atsirandant straipsniams  pačios kategorijos susiformavo savaime. Dvi pagrindinės kategorijos buvo pasyvus namas ir sprendimai. Pasyvus namas - bandymas sudėti bazinę informaciją apie šios konstrukcijos esminius terminus ( pvz. 2011-2012 žodis šalčio tiltelis buvęs dar ne visiems girdėtas), šiek tiek istorinių faktų bei padrindinių skaičių atsipindinčių tokio statinio energenių poreikių pagrindinius skaičius. Pastangos buvo kreipiamos į informacijos pateikimą kuri būtų patikima ir skaitytoją neklaidinanti. Informacijos internete yra labai nemažai apie viską-galima net atominės bombos brėžinius rasti, bet dažnai informacija būna dalinė arba dalinai teisinga. Analizei mūsų pačių skelbiamos informacijos skiriame nemažą laiko dalį, nors ir prašome visų nesivadovauti aklai mūsų resurso duomenimis kaip tiesiogine instrukcija pasyvaus namo statybai.

 

Dažniausiai atsinaujinantis straipsnis mūsų puslapyje yra mėnoraštis, nes dienoraštis nesigavo... juokutis

pasyvus.namas.pilotinis.projektas.klinkeris.fasadas

Dabar apie tai, kuo, bent puslapio atoriui, patsai pilotinis pasyvaus namo projektas atrodė svarbus tais 2011 metais. Rodos visa šalis eina link energetinės nepriklausomybės net valstybiniu lygiu. Paskutiniame sakinyje žodis "rodos" yra esminis. Pradėjus analizuoti faktus, o ne garsių, žymių žmonių televizines mintis, žmogus gali pastebėti paprastus faktus... Elektra brangsta tuojau pat po Ingnalinos atominės uždarymo, saulės baterijų energijos parkų kaina, eilniam namų ūkiui, atsiperka po 11-15 metų. Teoriškai turime naftos perdirbimo gamyklą, o praktiškai mokame už kurą brangiau nei lenkas ar latvis, kuomet paskutinis gauna kurą iš tos pačios Mažeikių naftos. Gavosi Mažeikių naftos kainų pakėlimo gamykla. Ant šio "energetinio torto" paskutinė vyšnaitė atsirado nepriklausomybės laivas su suskystintomis dujomis iš Norvegijos. Laivas atsirado, bet lietuviui nepriklauso. Tikriausiai laivas sugalvojo turėti nuo mūsų šalies taip pat nepriklausomybę. Informacijos liūne paskendo paskutinė tema. Bet kodėl vokietis iš Ivano antrą vamzdį su dujomis tempia baltijos dugnais, o ne norvegiškas dujas perka laivuose - paslaptis su šypsena veide nemažam kiekiui žmonių Lietuvoje. Gavosi pas autorių energetinio bermudų trikampio nesusipratimų rinkinukas ir sprendimas iš to sekantis pagal retorinę frazę - skęstančių reikalas yra jų pačių reikalas. Pagaliau savikritiška mintis savo paties atžvilgiu ir ne pro šalį - kodėl valstybė pasirūpins mano šeima geriau nei aš pats?

Trumpai apie kaštų naudos analizės pačiam pasyviam namui. Tai kas investuota 2011-2015 metais į namo statybą, kaip į A+ energijos klasę ir palyginus su C energetine klase atsiperka apytikriai per 20 metų. Statinys projektuojamas 50 metų gyvavimo. Kas tikisi greitesnių rezultatų ( atsiperkamumas) - neverta. Ar verta statyti pasyvų namą? Puslapio autoriaus namo statybos metu pagrindinė paskata buvusi dėl realios energetinės nepriklausomybės. Savotiška šypsena apima, kuomet matai reklamą "blokeliai A+ energetinei klasei". Dar prieš kokius 5 metus tas blokelis buvo tik paprasta medžiaga eilinio namo statybai. Apie medžiagas galima kalbėti ilgai, bet namo pamatas turi "laikyt" namą , sienos turi "laikyti" stogą, perdangas, o stogas, fasadas privalo saugoti namą nuo kritulių bei kitokių gamtos išdaigų. Ir tik namo šiltinimas turi saugoti, visas išvardintas konstrukcijas ankstėliau, nuo staigių temperatūrinių svyravimų. Dabartiniu momentu gamintojai, jų marketologai, mėgsta "pridėti" savoms medžiagoms įvairių savybių, kurių jos neturi arba tokių nereikia, parodomai pabrėžiant, kad produkcija išskirtinai tinkanti pasyviam namui. Kadangi puslapio autorius turėjęs statybos žvilgsnio iki namo rentimo pradžios, nuo visų šių "marketinginių privalumų" pavyko atsiriboti. Šia patirtimi ir bandyta pasidalinti. Tikra energetine priklausomybe galima vadinti visus statinius kurie turi rišį su miesto komunikacijomis. Vandentekis, elektra, nuotekos, dujos ir taip toliau. Projektas atvaizduotas kairėje yra kol kas priklausomas tik nuo elektros ir turima vilties nuo pastarosios taip pat atsisakyti laikui bėgant. Ar tokia vizija Jums būtų tikra energetine nepriklausomybe? Visai būti nepriklausomu nuo energijos šaltinio statinyje kuris yra Lietuvos klimato zonoje yra iliuzija. Lauko temperatūrai nukritus iki -25 naktį jokia namo konstrukcija su langais ir durimis +20 viduje neišlaikys. Šilumos nuostolius turi visos žemiškos konstrukcijos. Nors žavu būtų panaudoti kažką iš kosminių technologijų, nes kosmose yra net -272 laipsniai, o kosminiai laivai su žmonėmis ten būna ne po vieną savaitę. Nenukrypstam nuo temos... Mūsų pilotiniame projekte koklonė krosnis ir "nepriklausomybės malka" suformavo tą energetinę priklausomybę nuo vietinio kuro, kurio aplink mus yra solidžiai daug ir pastoviai beveik nemokamo. Susitvarkyti reikia sausuolius bei išvartas aplink namus. Nepriklausomybė nuo visko yra neįmanoma, bet galimybę pasirinkti priklausomybę jau galima būtų vadinti laisvo pasirinkimo iliuzija. Problema tame, kad per patentų gausą ir jų valdytojus, mes nevisuomet turime prieigą prie visų žmonijos atradimų ir mūsų pasirinkimo laisvė (tikėtina) yra dar viena iliuzija. 

pasyvus.namas.krosnies.paskaitos

Dabar apie tą nepriklausomybės malką šiek tiek plačiau. Pasikartojant ir išplečiant informaciją - pilotinis puslapio namukas ( žemiau jo siluetą matote nuotraukoje šalia gėlyčių) yra su krosnimi kaip pagrindiniu šilumos šaltiniu name. Ir viskas ten gerai su sandarumais ir kitais pasyvaus namo reikalavimais. Nepriklausomybės malkos svoris yra 613 gramų. Tokių nepriklausomybių susidėjus 12 vienetų į krosnį mes galime palaikyti +20 laipsnių statinio viduje kuomet lauke bus nuo 0 iki -7 laipsnių. Esant lauke 8-15 laipsnių šaltuko jau 15 nepriklausomybių turės būti suvartojama krosnyje. Pasitaiko mūsų kraštuose ir -16/-25 trumpalaikių šaltuko išdaigų ir jau nepriklausomybės malkos solidžiai užauga ugniakure iki 18 vienetų nuotraukoje atvaizduotos. Vienas papildomas niuansas prie visos šios atsinaujinančios energetikos - krosnyje ir maistas nakčia ruošiasi bei gražu vakare prie ugniakuro pasedėti tamsiais žiemos vakarais. Elektra dingo statinyje - krosniai tai nė motais, nes nėra jokios elektronikos. Paskutinis akcentas yra tame, kad šie kiekiai tinka apie 140 kvadratinių metrų statiniui su 350 m3 oro viduje bei mūro konstrukcija. Sutikti galima su tuo, kad nepriklausomybės malką reikia pasiruošti žiemai, bet vietoj sporto klubo abonemento turi žmogus kirvuką po ranka. Pora savaitgalių ir metams nepriklausimybė garantuota. Norisi akcentuoti - tikra jūsų šeimos energetinė nepriklausomybė, ne politinių tribūnų lozungai. Jūs nebūsite pečkuriu - ne lygis. Pakuros įkrova užima apie 15 minučių, o po to filmas ugnis trunka porą valandų. Brangieji tai geriau nei bet koksai filmas ar veidaknygės "laikai". Kiekvieną kartą malkos dega su nepakartojama liepsna ir tai tikras laikas sau. Pagalvoji žmogus kas šiandien buvo, ką rytoj darysi. Nebuvo šis rezultatas lengvai pasiektas kaip pastraipa parašyta. Tiek šalčio tiltų griovimas popieriuose, tiek gyvenime atėmė laiko. Projektavimas tos pačios krosnies pajegumų (nei per daug nei per mažai) pasyviam name ir šioksai toksai iššūkis - pasitart nebuvo net su kuo. Bet žvelgiant į šios nepriklausomybės malkos svorį gyvenimas darosi lengvesnis.  

baltasis.lokysInternetinis resursas pasyvus namas info - be pretendzijų į rimtą veidą. Kas ten pas mus puslapyje bebūtų-visuomet malonu matyti Jus šiame internetiniame resurse! Puslapis skirtas skaitančiam, mąstančiam, analizuojančiam informaciją žmogui. Teksto mūsų puslapyje yra daugiau nei fotografijų ir tai padaryta dėl keletos veiksnių. Pirmiausia priežastis - puslapis orentuotas į žmogų ieškančio informacijos apie pasyvius namus lietuvių kalba. Jei būtų puslapyje trys meniu punktai - apie mus (kur parašyta kokia nors banalybė apimtyje šešių sakinių vizija-misija-siekiai), kodėl mūsų puslapis (vėl banalybių rinkinys apie nesibaigiantį norą padaryti visus laimingais) ir kontaktai - mes turėtumėme mokėti paieškų sistemoms pastoviai už puslapio buvimą matomose vietose pinigus. Kadangi projektas yra daugiau pagal posakį "iš įdėjos" tai tam tikrų minčių sudėliojimas ir straipsnių atsiradimas internetinėje erdvėje, pasidaro įdomus ir pačioms paieškos sistemoms ir jos mūsų puslapį "nenumeta" labai toli nuo skaitovo akių. Antra priežastis tokio informacijos kiekio raidžių pavidalų yra tame, kad vien tik nuotraukomis iliustruoti visą pasyvaus namo procesą techniškai labai sunku. Jei jau ryžtatės namo statybai ir norite suvokti apie šį netrumpą procesą skaityti reikės ir nemažai. Suprantam, kad dabar tai ne patsai populiariausias informacijos dėliojimo principas, nes vartotojas mėgsta daugiau nuotraukas, video, bet tik ne skaitytoju būti. Trečias tekstinės dalies paskirtis yra žodžiu padrąsinti puslapio lankytoją dėl pačios namo statybos.  Puslapio autoriui yra įdomiausia ne  jūsų statybos leidimas, bet galutinis rezultatas, kelio sąmoningumas. Kas turima omenyje?

Šauniausiai atsinaujinantis ir dažniausiai pildomas skyrius mūsų puslapyje yra mėnoraštis...geras

pasyvus.namas.projekto.vizijaSvarbiausia akcentuojame pradžią su klausimu - ar patsai užsakovas suvokia ką savo name nori realizuoti? Statyti namą kaip turtą pabrėžiantį jūsų socialinį sluoksnį, ar banko palūkanos nukritusios, noras įžeisti giminę? Dėl banko paskolos tai patys bankininkai sakę yra taip - žmonės perka daiktus kurių jiems nereikia, už pinigus kurių jie neturi, kad parodytų žmonėms kurių jie nekenčia. Todėl jei namas yra tik ambicijos ar mados klausimas - galite skaudžiai nudegti. Paskutiniai sakiniai parašyti stebint ne vieno žmogaus šeimos dilemas atsiradusius iš nepamatuotų lūkesčių. Bet jei statinys su kilnesniais ir pragmatiškesniais tikslais... Nėra pasyviame name klausimo - kas svarbiau langai, stogas, pamatas ar sienos? Tik bendra visuma duos tą rezultatą, kuris vadinasi pasyvus namas. Bėgant metams esame sukaupę žinias ir gerosios patirties bagažą, kuris pasitvirtinęs praktikoje. Tam, kad galima būtų susipažinti su mūsų požiūriu į statybos procesą pilna apimtimi ir yra skirta nemaža dalis visų aprašymų. Ką juose bus galima rasti? Sprendimų principus ir jų logiką, argumetaciją dėl pateiktos krypties. Tikslius namo konstruktyvo brėžinius, kurie gali atnešti daugiau žalos nei naudos, pas mus nerasite. Paskutinė pastaba yra ne komercinių žingsnių pasekmė su nuoroda į paslaugų sąvadą ar elektroninį paštą. Kaip iliustracija - montuojant plokštuminį pamatą reikia polistirolo, betono, armatūros ir panašių smulkmenų. Puslapyje nerasite detalios informacijos apie armavimo karkasą, betono markės ir kitas sudedamas dalis. Nors kaikurie mazgai yra universlūs, bet kiekvienas pasyvaus namo projektas yra labai individualus dėl geologijos, statinio apkrovų ir planuojamų panaudoti medžiagų. Jei jums tinka šio internetinio resurso aprašyti principai, tai dar ne faktas, kad viskas sutaps su jūsų būsimo namo projektu. Nekopijuokite savo statybose "aklai" visos informacijos pasklidusios interneto platybėse. Koksai būtų esminis ir nuoširdus patarimas pradžiai - namo projektavimui nepaskirsite deramo laiko ir biudžeto (o jisai turėtų sudaryti apie 5-9 % nuo namo preliminarios sąmatos) vien brangios medžiagos ir "patyręs" statybininkas nėra projekto sekmės kelias. Jei proceso eigoje neturite kvalifikuotų specialistų prižiūrinčių statybos eigą nepamirškite vienos svarbios taisyklės - kiekvieno statybininko suvokimas apie kokybę yra skirtingas (geriausiu atveju). Atsainus (abėjingas) požiūris į statybos procesą pasitaiko dažniau, o piktybiškas darbuotojas jau vis retesnis, bet pasitaikantis atvėjis. Pilnas entuziazmo, gerų patarimų ir pigus meistras - iliuzija ir ne šio pasaulio dėmenys. Todėl arba turite labai gerai išmanyti ko norite detalėse (velnias slypi būtent ten), arba samdyti žmones su teorijos bei praktikos elementais. Užkirsti brokui kelią yra pigiau nei vėliau jį rasti bei atlikti korekcijas. Rekonstrukcija-brangiausias statyboje procesas.

 • 1.pasyvus.namas.perdangos.plokstes
 • 2.pasyvus.namas.perdangos.laikiklis
 • 3.pasyvus.namas.muras.pastoliai
 • 4.pasyvus.namas.muro.darbai
 • 5.pasyvus.namas.antras.aukstas
 • 6.pasyvus.namas.stotas
 • 7.pasyvus.namas.stogo.siltinimas
 • 8.pasyvus.namas.muras.stogas

Paradoksas - kaip kinta namo reali energetinė klasė esant priklausomybei nuo svetimų pinigų. juokutis

1. Jūsų būstas statomas su daliniu minimaliu įnašu banke 15% apimtyje. Keturių asmenų šeimai skiriam po 30-35 m2 bendro patalpų ploto, kas sudaro apie 120-140 m2 visos jūsų svajonės apimties.

 • 1.putplastis.atvaziavo
 • 3.pamatas.hidroizlolacija.alsecco.waterflex
 • 4.pamatas.siltinimas.pirma.eile
 • 5.neoporas.eps70.klijai
 • 6.neoporas.eps70.klijai.gyvatukas
 • 7.neoporas.sujungimai
 • 8.putplascio.pjaustymo.stakles
 • 9.a.fasado.siltinimas.3.diena.rytas
 • 9.b.siltinimas.ipusejo
 • 9.c.siaurine.pasyvaus.namo.siena
 • 9.d.sienu.sildinimas.iki.gegniu
 • 9.e.frontono.siltinimas

2. Jūs galite būti vadybininku, meninku, mokytoju, programuotoju ar net statybininku (iterpkite savo specialybę pagal poreikį), bet namo statyba A+ klasės namas finišo tiesiojoje sudarys apie 1300-1400 eurų kvadratiniam metrui. Kalbam apie mūrą stovintį ant plokštuminio pamato - tokios komplektacijos dėžutę nori matyti pas save kas antras lietuvis tikrai. Jei jūs net statybininkas pajamas jūsų namo statyba jums negeneruos, todėl reikės samdyti žmones. Kas bando išrasti dviratį su namo sąmatomis pasyviam namui su 600-800 eurų planuoja gyventi be apdailos viduje arba skaičiuoja tokias sąnaudas tik iki minėtos apdailos ir gerbuvio sutvarkymo. Klasikinis nudegimo statybose atvejis. Neplečiant sąmatinių temų tiesa yra tokia. Štai ir atsirado jūsų išlaidų dalis namo statybai - 200,000 eurų. Savarankiška dalis tokiam moliūgo nameliui iš jūsų asmeniniu santaupų turės sudaryti apie 30,000 eurų. Čia eina kalba apie namą, dar reikia turėti žemės lopelį. Manykime jisai jau yra pas Jus. Jūsų paskola sudaro apie 170,000 eurų. Kas toliau ? Trečias punktas.

3. Bankas jus vertins savaip. Patikėkit, jisai ir patsai nežino kas bus po 15 metų rinkoje. Preliminariai jį domina, ar jūs galite mokėti einamuoju periodu (5-10 metų) banko palūkanas. Per šiuos metus praktiškai palūkanos sudaro pagrindinę jūsų įmokų dalį. Netikite? Bankas tokią išklotinę pateiks tikėtina vėliau, pas mus iš idėjos jau dabar galite tai pamatyti. Skaičiuoklė yra nuorodoje - paskolos skaičiuoklė. Palūkanų normą veskite ne mažesnę nei 4%, o kredito laikotarpį apie 25 metus. Kodėl tokie skaičiai ir nesinorėtų plėstis. Jei nepatinka palūkanų ir kredito grąžinimo laikotarpiai - įveskite savuosius.

4. Skačiuoklė jums parodys, kad palūkanos per šiuos 25 metus vidurkyje sudarys apie 340 eurų per mėnesį. Ar šią sumą pinigais galima paversti į energiją? Kai stebite elektros skaitiklį ir jame per mėnesį sunaudotais kilovatais - jūs mokate eurus, vadinasi tokia prielaida galima. Todėl imkime pačią brangiausią energijos rušį - elektrą. 2016 balandžio mėnesiui kilovato kainą mes turime 0,13 euro centų (šiek tiek suapvalinus) . Vadinasi banko palūkanos pareikalaus per metus jūsų A+ klasės name 2615 kWh padaugintų iš 12 mėnesių. Turim 31380 kWh kuriuos padaliname iš svajonių kvadratų , kurie pas mus yra 140 dydžio. Opa, opapa augo žirnis ir pupa! 224 kWh turim kvadratiniam metrui per metus energijos poreikio banko palūkanoms dengti! O dar namas suvartos energijos šildymui, maisto gamybai.... Mūsų klimato juostoje tai bus ne vokiški 15 kWh, o visi 25-30 kWh i vieną kvadratinį metrą. Sumoje energijos poreikis yra A+ name su banko paskola apie 250 kWh į kvadratinį metrą per metus. Taip elementariai pergalvojus jūs turite energijos sąnaudas savo namui, pridėjus banko palūkanas ir pavertūs jas į kilovatus, prilygstančias ne A+, bet F ar G energetinę klasę.

 • 1.pasyvus.namas.tinkuotas.fasadas
 • 2.pasyvus.namas.tinkuotas.fasadas
 • 3.pasyvus.namas.tinkuotas.fasadas
 • 4.pasyvus.namas.tinkuotas.fasadas

Išvada? Banko paskola yra didžiausias energetinis šalčio tiltelis jūsų projekte. Kuomet forumuose žmonės skaičiuoja šilumos laidumo koeficientus ir stengiasi sutaupyti centus ant mažareikšmių sprendimų gal ir nebelieka laiko pastebėti didesnių bėdų. O gaila. Nuosavas namas yra prabangos prekė. Šalyje,į kurią visi stengiasi lygiuotis (Vokietija), nekilnojamo turto sąvininkų yra tik 50%, o Lietuvoje 85%. Sėslus ir taupus tas Lietuvos pilietis - pagirtina, tik ši pagyra yra labai šaunu jei taupumas yra turtui pirkti, o ne banko palūkanoms mokėti. Pirkite bet kokią prekę jei ji jums reikalinga ir turite tam nuosavų lėšų. Jei šiam momentui neturite pakankamai santaupų visam namo projektui - skaidykite į dalis savo išlaidas. Pastatykite namą per 10-12 metų iš nuosavų lėšų ir tai bus geriau jūsų šeimos biudžetui nei per 2 metus skuba su banko paskola. Ketvirtį amžiaus turėsite įsipareigojimus, kurių gebėjimą vykdyti negalite įvertinti nei jūs nei bankas. Palūkanos bankui niekada neatpirks finansinės naudos naudos, kurią turėsite su pasyviu namu. Patsai skyrius, dėl finansinės naudos rašytas dar turint iliuzijų, kad mūsų klimato zonoje mes 15 kWh pasiekti galime su pasyviu namu. Stebint porą žiemų realios eksploatacijos padaryta išvada, kuri sutampa su skaičiais ir stebėjimais kolegų Švedijoje - atšiaurumo zonos.