Apie puslapį

pasyvus.namas.skaitytojas.e.knyga

Pradžiai paprastas sakinys su žodžiu ačiū! Aplankėte puslapį kuris gal bus naudingas renkant pirminę informaciją, sprendimus apie pasyvaus namo statybą. Puslapyje stengtasi parodyti esminius momentus, kryptis, įžvalgas dėl namo statybos pradžios bei statybos eiliškumo. Kaip tas rezultatas atrodo iš šono skaitytojui jau ne mums spręsti. Reikia pagelbos planavimo, projektavimo ar statybos procese? Drasiai kreipkitės kontaktuose nurodytais duomenimis. 2011 metais atsirado mūsų resursas ir prasidėjo pastarasis nuo pirmo straipsnio "apie" kurį dabar ir skaitote. Nemažai kartų pastarasis buvo "perdėliotas" nes įtaką darė begalės tuo metu aktualių įvykių iš mūsų veiklos. Per pirmą puslapį "apie" stengdavomės formuoti naudingas nuorodas į kitus straipsnius ar kategorijas. Dabartiniu metu dažniau pildome skyrių "naujienos" ir pirmuosius puslapius palikome didesnei ramybei. Šiuo metu šis straipsnis "virsta" į glaustą puslapio aprašymą arba kitaip tariant bandymas atsakyti į klausimą - kodėl šis puslapis egzistuoja? Puslapio startavimo metu buvo savotiškas "sprogimas" internete panašios krypties resursų su pagrindine minties kryptimi "kaip aš namą stačiau". Pirmų 50 straipsnių, dvigubai tiek nuotraukų ir buvę iš puslapio autoriaus statomo namo. O kaip geriau pateikti informaciją jei ne iš savo asmeninės patirties? Tokia ir pradžia gavosi kažikas panašaus į "namo statybų memuarai". Žavėjo ir bendri reklaminiai šūkiai apie pasyvaus namo investicijų atsipirkimą, ekologiškumą, dar bala žino kokia kita informacinė bala. Praktikos saulutei užtekėjus labai nemažai tokių informacinių balų pradėjo garuoti. Nors pačioje pradžioje buvo pagrindinis klausimas "kaip sudėlioti informaciją pagal kategorijas ir kokios jos turi būti?". Palaipsniui atsirandant straipsniams  pačios kategorijos susiformavo savaime. Dvi pagrindinės kategorijos buvo pasyvus namas ir sprendimai. Pasyvus namas - bandymas sudėti bazinę informaciją apie šios konstrukcijos esminius terminus ( pvz. 2011-2012 žodis šalčio tiltelis buvęs dar ne visiems girdėtas), šiek tiek istorinių faktų bei padrindinių skaičių atsipindinčių tokio statinio energenių poreikių pagrindinius skaičius. Pastangos buvo kreipiamos į informacijos pateikimą kuri būtų patikima ir skaitytoją neklaidinanti. Informacijos internete yra labai nemažai apie viską... Galima net atominės bombos brėžinius rasti, bet dažnai informacija būna dalinė arba dalinai teisinga. Analizei mūsų pačių skelbiamos informacijos skiriame nemažą laiko dalį, nors ir prašome visų nesivadovauti aklai mūsų resurso duomenimis. Kaip tiesiogine instrukcija pasyvaus namo statybai jisai netiks. 

Pasyvus namas Lietuvoje... Arba kodėl skęstančiūjų reikalas yra jų pačių reikalas! juokutis

pasyvus.namas.pilotinis.projektas.klinkeris.fasadas

Dabar apie tai, kuo, bent puslapio atoriui, patsai pilotinis pasyvaus namo projektas atrodė svarbus tais 2011 metais. Rodos visa šalis eina link energetinės nepriklausomybės net valstybiniu lygiu. Paskutiniame sakinyje žodis "rodos" yra esminis. Pradėjus analizuoti faktus, o ne garsių, žymių žmonių televizines mintis, eilinis pilietis gali pastebėti paprastus faktus... Elektra brangsta tuojau pat po Ingnalinos atominės uždarymo, saulės baterijų energijos parkų kaina, eilniam namų ūkiui, atsiperka po 11-15 metų. Teoriškai turime naftos perdirbimo gamyklą, o praktiškai mokame už kurą brangiau nei lenkas ar latvis, kuomet paskutinis gauna kurą iš tos pačios Mažeikių naftos. Gavosi, kad turim Mažeikių naftos kainų pakėlimo gamyklą. Ant šio "energetinio torto" paskutinė vyšnaitė atsirado nepriklausomybės laivas su suskystintomis dujomis iš Norvegijos. Laivas atsirado, bet lietuviui nepriklauso, nuoma per ofšorą mokama ir mums sakoma mokesčius mokėti sąžiningai kiek tik galim. Tikriausiai dujų terminalo laivas sugalvojo turėti nuo mūsų šalies taip pat nepriklausomybę. Informacijos liūne paskendo paskutinė tema. Bet kodėl vokietis iš Ivano antrą vamzdį su dujomis tempia baltijos dugnais, o ne norvegiškas dujas perka laivuose - paslaptis su šypsena veide nemažam kiekiui žmonių Lietuvoje. Visa ši pastraipa pretenduoja į "vatos" godas ir parsidavėlio už 30 rublių? Bet juk čia dėstyti faktai, kuriuos galima patikrinti bet kuriam iš mūsų. Gavosi pas autorių energetinio bermudų trikampio nesusipratimų rinkinukas ir sprendimas iš to sekantis pagal retorinę frazę - skęstančių reikalas yra jų pačių reikalas. Pagaliau savikritiška mintis savo paties atžvilgiu ir ne pro šalį - kodėl valstybė pasirūpins mano šeima geriau nei aš pats? 

Labai brangus tas pasyvus namas, lietuviui tai prabanga... Ar tikrai?

Trumpai apie kaštų naudos analizės pačiam pasyviam namui. Tai kas investuota 2011-2015 metais į namo statybą, kaip į A+ energijos klasę ir palyginus su C energetine klase atsiperka apytikriai per 20 metų. Statinys projektuojamas 50 metų gyvavimo. Kas tikisi greitesnių rezultatų ( atsiperkamumas) - neverta. Ar verta statyti pasyvų namą? Puslapio autoriaus namo statybos metu pagrindinė paskata buvusi dėl realios energetinės nepriklausomybės. Savotiška šypsena apima, kuomet matai reklamą "blokeliai A+ energetinei klasei". Dar prieš kokius 5 metus tas blokelis buvo tik paprasta medžiaga eilinio namo statybai. Apie medžiagas galima kalbėti ilgai, bet namo pamatas turi "laikyt" namą , sienos turi "laikyti" stogą, perdangas, o stogas, fasadas privalo saugoti namą nuo kritulių bei kitokių gamtos išdaigų. Ir tik namo šiltinimas turi saugoti, visas išvardintas konstrukcijas ankstėliau, nuo staigių temperatūrinių svyravimų. Dabartiniu momentu gamintojai, jų marketologai, mėgsta "pridėti" savoms medžiagoms įvairių savybių, kurių jos neturi arba tokių nereikia, parodomai pabrėžiant, kad produkcija išskirtinai tinkanti pasyviam namui. Kadangi puslapio autorius turėjęs statybos žvilgsnio iki namo rentimo pradžios, nuo visų šių "marketinginių privalumų" pavyko atsiriboti. Šia patirtimi ir bandyta pasidalinti. Tikra energetine priklausomybe galima vadinti visus statinius kurie neturi rišio su miesto komunikacijomis. Vandentekis, elektra, nuotekos, dujos ir taip toliau. Projektas atvaizduotas kairėje yra kol kas priklausomas tik nuo elektros ir turima vilties nuo pastarosios taip pat atsisakyti laikui bėgant. Ar tokia vizija Jums būtų tikra energetine nepriklausomybe? Visai būti nepriklausomu nuo energijos šaltinio statinyje, kuris yra Lietuvos klimato zonoje, yra iliuzija. Lauko temperatūrai nukritus iki -25 naktį jokia namo konstrukcija su langais ir durimis +20 viduje neišlaikys ilgai. Šilumos nuostolius turi visos žemiškos konstrukcijos. Nors žavu būtų panaudoti kažką iš kosminių technologijų, nes kosmose yra net -272 laipsniai, o kosminiai laivai su žmonėmis ten būna ne po vieną savaitę...Kad ir metro polistirolo kosminiame laive nėra. Nenukrypstam nuo temos... Mūsų pilotiniame projekte koklonė krosnis ir "nepriklausomybės malka" suformavo tą energetinę priklausomybę nuo vietinio kuro, kurio aplink mus yra solidžiai daug ir pastoviai beveik nemokamo. Susitvarkyti reikia sausuolius bei išvartas aplink namus. Nepriklausomybė nuo visko yra neįmanoma, bet galimybę pasirinkti priklausomybę jau galima būtų vadinti laisvo pasirinkimo iliuzija. Problema tame, kad per patentų gausą ir jų valdytojus, mes nevisuomet turime prieigą prie visų žmonijos atradimų ir mūsų pasirinkimo laisvė (labai tikėtina) yra dar viena iliuzija. 

Energetinė nepriklausomybė arba priklausomybė nuo ko... Puslapio autoriaus akimis atrodytų bemaž taip!

pasyvus.namas.krosnies.paskaitos

Dabar apie tą nepriklausomybės malką šiek tiek plačiau. Pasikartojant ir išplečiant informaciją - pilotinis puslapio namukas (aukščiau jo siluetą matote nuotraukoje šalia gėlyčių) yra su krosnimi kaip pagrindiniu šilumos šaltiniu name. Ir viskas ten gerai su sandarumais ir kitais pasyvaus namo reikalavimais. Nepriklausomybės malkos svoris yra 613 gramų. Tokių nepriklausomybių susidėjus 12 vienetų į krosnį mes galime palaikyti +20 laipsnių statinio viduje kuomet lauke bus nuo 0 iki -7 laipsnių. Esant lauke 8-15 laipsnių šaltuko jau 15 nepriklausomybių turės būti suvartojama krosnyje. Pasitaiko mūsų kraštuose ir -16/-25 trumpalaikių šaltuko išdaigų ir jau nepriklausomybės malkos solidžiai užauga ugniakure iki 18 vienetų nuotraukoje atvaizduotos. Vienas papildomas niuansas prie visos šios atsinaujinančios energetikos - krosnyje ir maistas nakčia ruošiasi, o ir gražu vakare prie ugniakuro pasedėti. Elektra dingo statinyje - krosniai tai nė motais, nes nėra jokios elektronikos. Paskutinis akcentas yra tame, kad šie kiekiai tinka apie 132 kvadratinių metrų statiniui su 350 m3 oro viduje bei mūro konstrukcija. Sutikti galima su tuo, kad nepriklausomybės malką reikia pasiruošti žiemai, bet vietoj sporto klubo abonemento turi žmogus kirvuką po ranka. Pora savaitgalių ir metams nepriklausimybė garantuota. Norisi akcentuoti - tikra jūsų šeimos energetinė nepriklausomybė, ne politinių tribūnų lozungai. Jūs nebūsite pečkuriu - ne lygis. Pakuros įkrova užima apie 15 minučių, o po to filmas ugnis trunka porą valandų. Brangieji tai geriau nei bet koksai filmas ar veidaknygės "laikai". Kiekvieną kartą malkos dega su nepakartojama liepsna ir tai tikras laikas sau. Pagalvoji žmogus kas šiandien buvo, ką rytoj darysi. Nebuvo šis rezultatas lengvai pasiektas kaip pastraipa parašyta. Tiek šalčio tiltų griovimas popieriuose, tiek gyvenime atėmė laiko. Projektavimas tos pačios krosnies pajegumų (nei per daug nei per mažai) pasyviam name ir šioksai toksai iššūkis - pasitart nebuvo net su kuo. Bet žvelgiant į šios nepriklausomybės malkos svorį gyvenimas darosi lengvesnis.

Mūsų pagrindinė ambicija - jokių pretendzijų į rimtą internetinio portalo veidą... juokutis

baltasis.lokysInternetinis resursas pasyvus namas info - be pretendzijų į rimtą veidą. Kas ten pas mus puslapyje bebūtų-visuomet malonu matyti Jus šiame internetiniame resurse! Puslapis skirtas skaitančiam, mąstančiam, analizuojančiam informaciją žmogui. Teksto mūsų puslapyje yra daugiau nei fotografijų ir tai padaryta dėl keletos veiksnių. Pirmiausia priežastis - puslapis orentuotas į žmogų ieškančio informacijos apie pasyvius namus lietuvių kalba. Jei būtų puslapyje trys meniu punktai - apie mus (kur parašyta kokia nors banalybė apimtyje šešių sakinių vizija-misija-siekiai), kodėl mūsų puslapis (vėl banalybių rinkinys apie nesibaigiantį norą padaryti visus laimingais) ir kontaktai - mes turėtumėme mokėti paieškų sistemoms pastoviai už puslapio buvimą matomose vietose pinigus. Kadangi projektas yra daugiau pagal posakį "iš įdėjos" tai tam tikrų minčių sudėliojimas ir straipsnių atsiradimas, šioje erdvėje, pasidaro įdomus ir pačioms paieškos sistemoms. Visokie ten googlai mūsų puslapį "nenumeta" labai toli nuo skaitytojo akių. Antra priežastis tokio informacijos kiekio, raidžių pavidalų, yra tame, kad vien tik nuotraukomis iliustruoti visą pasyvaus namo procesą techniškai labai sunku. Suprantam, kad dabar tai ne patsai populiariausias informacijos dėliojimo principas, nes vartotojas mėgsta daugiau nuotraukas, video... Kad tik ne skaitytoju būti. Trečias tekstinės dalies paskirtis yra žodžiu padrąsinti puslapio lankytoją dėl pačios namo statybos.  Puslapio autoriui yra įdomiausia ne  jūsų statybos leidimas, bet galutinis rezultatas, kelio sąmoningumas. Kas turima omenyje?

Kas svarbiausia bet kokio proceso pradžioje?

Svarbiausia akcentuojame pradžią su klausimu - ar patsai užsakovas suvokia ką savo name nori realizuoti? Statyti namą kaip turtą pabrėžiantį jūsų socialinį sluoksnį (didžiausias nesusipratimas), ar nukritusios banko palūkanos ( nemokamas sūris pelėkautuose), noras įžeisti giminę (kaip miela ir lietuviška)? Dėl banko paskolos tai patys bankininkai sakę yra taip - žmonės perka daiktus kurių jiems nereikia, už pinigus kurių jie neturi, kad parodytų žmonėms kurių jie nekenčia. Todėl jei namas yra tik ambicijos ar mados klausimas - galite skaudžiai nudegti rezultate. Paskutiniai sakiniai parašyti stebint ne vieno žmogaus šeimos dilemas atsiradusius iš nepamatuotų lūkesčių. Bet jei statinys su kilnesniais ir pragmatiškesniais tikslais... Kas tai galėtų būti? Šeimos poilsio oazė, vaikų mokymo erdvė, bendrų tikslų įgyvendinimas ar tikra žodžio prasme šeimos tvirtovė. Tam, kad galima būtų susipažinti su mūsų požiūriu į statybos procesą pilna apimtimi ir yra skirta nemaža dalis visų aprašymų. Ką juose bus galima rasti? Sprendimų principus ir jų logiką, argumetaciją dėl pateiktos krypties. Tikslius namo konstruktyvo brėžinius, kurie gali atnešti daugiau žalos nei naudos, todėl pas mus tokių nerasite. Paskutinė pastaba yra ne komercinių žingsnių pasekmė su nuoroda į paslaugų sąvadą ar elektroninį paštą. Kaip iliustracija - montuojant plokštuminį pamatą reikia polistirolo, betono, armatūros ir panašių smulkmenų. Puslapyje nerasite detalios informacijos apie armavimo karkasą, betono markės ir kitas sudedamas dalis. Nors kaikurie mazgai yra universlūs, bet kiekvienas pasyvaus namo projektas yra labai individualus dėl geologijos, statinio apkrovų ir planuojamų panaudoti medžiagų. Jei jums tinka šio internetinio resurso aprašyti principai, tai dar ne faktas, kad viskas sutaps su jūsų būsimo namo projektu. Nekopijuokite savo statybose "aklai" visos informacijos pasklidusios interneto platybėse. Koksai būtų esminis ir nuoširdus patarimas pradžiai - namo projektavimui nepaskirsite deramo laiko ir biudžeto (o jisai turėtų sudaryti apie 5-9 % nuo namo preliminarios sąmatos) vien brangios medžiagos ir "patyręs" statybininkas nėra projekto sekmės kelias.

 

Mūsų rekomenduojami straipsniai

Termoviziją atliksime pigiai, kvalifikuotai bei profesionaliai, atvykstame nuosavu transportu. Jūsų patogumui dirbame savaitgaliais. Vėliau įdiegsime į jūsų tvarkingą kompiuterį termo-programą, pamokysime naudotis. Analizuoti termonuotraukas ...
Pasyvus namas Tai pastatas, kuriame 20°C vidaus temperatūra gali būti pasiekta nenaudojant standartinių šildymo ir vėsinimo sistemų. Tokie pastatai yra vadinami "pasyviais", nes vyraujantys šilumos šaltiniai yra "pasyvūs" pvz.: saulės šiluma, ...
Skubiai pataisėm, palyginom keliose lentelėse naujo ir seno reglamento skaičius. Nuo 2019 metų vasario pirmos dienos atsirado korekcijos statinių suvartojamai energijai, techninei specifikacijai. Tad atsiradūs naujai informacijai, buvo prasminga ...
Sukurtas skyrius projekto naujienos dabartinėje būsenoje daugiau panašus į skyrių https://wwww.pasyvusnamas.info mėnoraštis. Faktiškai skyrius "porjekto naujienos" išsiplėtė iki blog kategorijos kaip ir kiti pagrindiniai meniu skyriai sprendimai, ...
Galima būtų įžvelgti kažikokį nesusipratimą, bet tikrai taip nėra. Paruošti gerą pasyvaus namo projektą tikrai reikia laiko ir šalto proto. Mus apima vis daugiau informacijos, su kuria jau reikia tiesiogine ta žodžio prasme kautis. Visko visur ir ...
Vienas iš svarbiausių statybos klausimų yra gvildenamas šiame straipsnyje. Kas yra banko paskola, kokius ji duoda privalumus ir trūkumus namo statyboje? Kas teigiamo ir niegiamo priimant sprendimą bendrauti su kredito instituciją, kuris suteikia ...
Pasyvaus namo laiptai? Kodėl tik pasyvaus namo laiptai? Tarytum jie kažikokie įpatingi pasyviame name. Mes taip negalvojam. Laiptai turi būti saugūs, patogūs, praktiški ir simpatišk. Bet, kad pasyviam name jie kažkuom įpatingai skirtūsi nuo ...
Langai yra šalčiausia pasyvaus namo dalis, o tai reiškia, kad reikalaujanti papildomo rūpesčio. Lietuvoje, bent dabartiniu metu, pasyvaus namo sprendimai ir skelbimai apie parduodamus pasyvius namus retsykiais turi keistokų apibūdinimų. Jei kalbėti ...
Skyriuje termovizija bandėme pateikti platesnes termovizorių galimybes mūsų aplinkoje. Teromovizoriaus istoriją, veikimo principus ir iliustruota medžiaga su pagrindinėmis panaudojimo kryptimis atskiras skyrius - termovizorius. Jei norite ...
Lietuva kontrastų šalis, arba paprasčiau kalbant - sveiki šiauriečiai! Taip, taip, kad ir koksai žalias mūsų krašas, iš žemiau pateiktos informacijos, vidurio Europa ar pietiečiais, nepaisant Lietuvos kaip geografinio centro, vadintis būtų didelė ...
Sąlyginai spontaniškai šis skyrius atsirado šiame puslapyje, nors bulterjeras ir puslapio autorius - draugai nuo 1993 metų. Jei nors vienas žmogus peržiūrėjęs šiuos filmukus žemiau apie šios veislės šunis pakeis savo nuomonę - rezultatas pasiektas. ...