Naujienos 2019-1

 energetines.klases.22019 kovo pradžios pastebėjimai... Apie vasario mėnesio energetinį aprašą statiniams Lietuvoje daug informacijos pačiame reglamente... Labai trumpai reziumuojant - A++ pavirto pagal reikalavimus į A+ ir taip toliau su A+ link A ir A jau tikra B energetinė klasė tik su rekuperatoriumi. Palaukit, o kas tuomet su B senaja energetine klase atsitiko? B energetinė klasė pasidarė šiek tiek prastesnė ir kažkuo panašesnė į C kažkuria prasme. Pabandėm perskaičiuoti banaliai net ir B energetinės klasės pokyčius. Jei paprasta 70 kvadratinių metrų butas turėtų per metus sunaudoti apie X- kWh/m2 senuoju reglamentu, tai perskaičiavus naujai paidėjo tos energijos poreikis apie 25%. Jei korekcijos buvusios ties A+ ir A++ energetinėmis klasėmis dar galima paaiškinti susirūpinimu optimalaus statinio konfiguracijos, tai B energetinės klasės korekcija pradžiai atrodytų kaip ganėtinai keistoka. Sunku užtikrintai teigti, bet gal krūvos statytojų nebesugebėjo pastatyti net tokios paprastesnės B arba koreguojant A++ reikėta atitinkamai sukompiliuoti ir šalia esančias klases. Klaustukų iš ties nemažai. Į keletą pabandėme atsakyti straipsnyje pastatų energetinis efektyvumas. Mūsų pilotinis namas, pagal realiai suvartojamą energiją jau patapo nepasiekiama aukštuma statybininkui Lietuvoje. Vadinasi puslapio autorius gyvena energetinėje klasėje, kurios dar lietuviškame statybiniame reglamente nėra. Vokietis mūsų namo energetines sąnaudas vadina pasyviu namu, o lietuviškas A+ pagal mūsų projektą turėtų suvartoti apie 4,47 karto daugiau energijos ( 15<67,8 kWh/m2). Ar daugiau išlošia naujas reglamentas ar pagal senajį suprojektuoti ir pastatyti namai parodys laikas. Argumentų buvo ir bus visokiausių visose pusėse. Nors puslapio nuomone, labai tikėtina, kad naujasis reglamentas įtakotas statybininkų ir energijos gamyba užsiimančių įmonių.  

mikroklimatas2019 kovui prasidėjus... Senokai mes tokios pavasarinės revizijos per puslapį nedarėme. Išbraukėm 11 straipsnių iš mūsų puslapio. Kažikurie prarado aktualumą, kiti nepasiteisino savo egzistavimu-viskam reikalingas laikas, kad suprast tokias smulkmenas. Revizavom straipsnius kuriuose tai teksto nereikalingo rasta, tai jutubai neberodo kažikurio video filmo, o gal ir naujos informacijos rasta papildymui... Puslapiui jau visi šešeri metai ir tai jau kaip ir vaiko išmokusio šiek tiek skaityti amžius. Dar, kovą pamatę, įskiepijom perspėjimus, kad naudojame slapukus, kurie yra trečiosios šalies produktas anlizuot svetainės veiklą. Kažkiek statistikos ateina ir per internetinio puslapio turinio valdymo sistemą, bet gerai pagalvojus visos tos rašliavos ir mušimasis į krūtinę, kad mes jūsų nesekam... Trumpai tariant - visuotiniam susirūpinimui jau ir mūsų puslapis pasiruošęs.

termovizija.termozmones.kestutis2019 varasio pabaigai. Sena mintis tapusi žodžiu - www.termozmonės.lt  užregistruotas domenas vasario 25 dieną. Puslapis www.pasyvusnamas.info skaitančiam, o www.termozmones.lt matančiam. Ne taip seniai ir patys sužiinojome, kad visi žmonės skirstomi į kelis pagrindinius informacijos priėmimo būdus ar mastymo tipus. Pasionarus- informacija priimama skaitant eilutę po eilutės nieko nepraleidžiant. Mokslininkai laiko tokių žmonių skaitymą linijiniu. Patsai puslapio autorius priklauso būten šiai kartai dar kitaip vadinama karta Y. Ši grupė žmonių beveik jau pasistačiusi nuosavą būsta, nes tai vyko 2002-2015 metais. Dabar jau statosi būstą X kartos žmonės bei ateina Z karta. O ten jau vis labiau ryškėja klipinio mastymo ir segmentuoto skaitymo įpatybės. Tą labai gerai suprato visi socialiniai tinklai, didžiausi internetiniai portalai. Ir tas veidaknygės mygtukas "patinka" (like) yra grynas atspindys to mastymo ir skaitymo specifikos. Bandysime eiti, su naujos kartos užsakovo informacijos priėmimu, greta.     

termovizija.ataskaita2019 vasariui šylant...palyginamieji tyrimai termoviziniai matavimai. Tuo pačiu metu tą pątį objektą anksti ryte teko matuoti dviem termovizoriais tuo pačiu metu. Buvo mūsų Fliuke Tir-1 ir Flir E-75 modelis. Na be abejonės naujesnis modelis galimybių ribose šiek tiek įdomesnis. Kažkuo panašesnis Flir E-75 modelis į tokį minimaliai išmanujį su didesniu ekranu, lazeriniu taško nustatymu, didesne rezoliucija pačios termovizinės nuotraukos, bet tai detalės kurios tikslesnių matavimų nepadaro. Gal sakyktumėm įvaizdžio dalis atvykstant su didesniu lagaminu ir pats aparatas paltesniu ekranu. Tiriant tuos pačius taškus temperatūros pasirodžiusios analogiškos pas abu termovizorius. Teko laisvalaikiu mūsų termovizorių instrukcijose vartyti ir maloniai nustebome visu kolektyvu... Pasirodo mūsų termovizorius turi labai minimalią temperatūrinę paklaidą - tik 0,07 laipsnino. Nors ir kilo mintis pabandyti eksperimentuoti su termovizoriaus atstumu iki objekto matuojant temperatūrą. Kaip kis mūsų matavimo rezultatai priklausomai nuo vieno, dviejų ar net trejetos metrų atstumo. Dabar trumpai apie tuos palyginamuosius matavimus. Problema yra pas užsakovą su langų sandarumu. Tuo pačiu metu matuoja du termovizoriai ir du skirtingi specialistai teikia išvadas. Palyginame tiek termovizinius duomenis, o svarbiausia išvadas. Termovizorius yra tik prietaisas, bet duomenų apibendrinimas yra jau žmogaus kompetencijoje. Todėl realybėje bus įdomu stebėti mūsų ir kitų kolegų kompetencijas matuojant, stebint tą patį tašką. Stebėjimo taškas tas pats, bet koksai bus požiūris dviejų skirtingų specialistų. O galeriję su termoviziniais matavimais kintant atstumui parengsime neužilgo.

termovizija.raselo.terjeras2019 sausio trešdalyje...Termovizijos naujienos - kas naujesnio pas termožmones? Praktiškai tai jau darėme nuo praeitų metų - atvykę pas klientą stengiamės ne tik parodyti kur namuose yra nesandarios vietos, prašalimas, bet ir kartu su šeiminkais suskaičiuojame praeitų metų sąnaudas šildyme. Tai padeda realiai spręsti apie tikrasias išlaidas ir atsakyti į klausimą - ar namo energetinė klasė ir šildymo kaštai atitinka "kirvis kotą"? Labai dažnai skaičiai sutampa, bet yra ir įdomesnių pastebėjimų. Kaip pavyzdys yra didelės šildymo sąnaudas optimizuojant šeiminkai pradeda kažikurį namo kampą  taupydami nešildyt. Skaičiuoji termožmogus visas šildymo kapeikas ir gaunasi akivaizdu, kad nešildomos patalpos pasiima savo energetinę auką iš gyvenamų patalpų. Faktiškai jokios ekonomijos nesigauna. Šeimininkui atrodo, jok ten šalčiau ir tikrai ekonomija vyksta, o gi pasirodo per realias sąnaudas visai menkas bezdžionėlės bizniukas. Jei iliustruoti paprastai tai situacija sekanti. Jūs apsirengiate žiemos metu einant į lauką kiek galima, pavalgote šilto maisto, bet ant vienos kojos, taupant, neužsimaunate bato. Peršalimas garantuotas! Taip ir su namo konstrukcijomis. Jei gerai pagalvojus, tai namas kaip ir tas žmogus, galite aprengti šilčiau, bet skylės šilumą pasiglemž. Bus per mažas šiltinimo sluoksnis - šaltukas savo nakčia pasiims. Trumpai tariant ar žmogui ar namui žiemą viskas įgauna aštresnę prasmę.

sandarumo.testas.trys.ziedai2019 sausio pradžia - pučiam nuosvą vėją. Kodėl gamta motinėlė ciongą daryti gali, o mes ne? Kitaip tariant pradėjom testuotis, maigyt, programinę įrangą nagrinėti sandarumo testas, kad gautūsi drūtas ir rimtas. Praktika yra geriausias teorijos patvirtinimas, o ir termovizorius jau į pagelba ateina stebėt kur tas nesandarumas. Bendru atveju sandarumo testas savo aparatūroje fiksuoja tik oro srautu, o jie gali būti tinkami arba ne atitinkamai energetinei klasei. Apie visus niuansus rašysime jau seniai tam skirtame straipsnyje - sandarumo testas. Kažkada buvo ten teksto įvesta, bet dabar ir patys nenustebsime jei šis testo aprašymas virs į blog kategoriją. Kodėl? Nes iš sprendimo skyriaus ši tema iškilmingai kelsis į skyrių paslaugos. Iš pirmos pažiūros lik ir paprastas testas, turėtų kainuoti nebrangiai, bet... taip atrodo tik iš pačių pradžių kol nuogu užpakaliu į dilgeles neilipo žmogus. Patsai testas ir duomenų surinkimas trunka tikrai trumpą laiką, bet pasiruošimas... Kažikuo primena dažytojo darbą. Kodėl? Nes reikia išsimatuoti statinio kubatūras, užkamšyti reikiamas skyles objekte, dar motinėlė gamta su savo ciongais maišo kortas bežaidžiant - kruvos įdomių reikalų kažikaip gaunasi.

kiaules.metai2018 Gruodžio ir metų reziume. Metai prabėgo visai šauniai. Formaldehidų matavimus jau atmentėm kaip naują projektą, nes... Pasirodo nėra akredituotos laboratorijos, kuri galėtų formaldehidų matuoklį patikrinti ir išduoti tam dokumentą. Kas liečia sandarumo ir termovizijos testų jau jūdėsime linksmiau ir stipriau kitais metais. Gavome reikalingą informaciją kaip tinkmai pasiruošti akreditacijai viso šio proceso. Kadangi per eilę metų praktika su termovizija solidi, tai ieškoti nesandarumų vasarą su perteklinio slėgio formuotojais jau bus žymiai papraščiau. A+ namai prasidėjo statybose, todėl paslauga sandarumo testuose atrodo prasminga. Pagaliau patsai projekto autoriu galutinai į savo laboratoriją ( namą ) persikėle ir energijos sąnaudos iš tiesų džiugina. Pasisekė pilotiniame projekte pasiekti net 15-20 kilovatų per metus šildymo sąnaudų. Pasyvaus namo institutas jau net parengį (pagaliau) medžiagą, kurioje nurodė, kad mūsų kraštas ir vokiečio žemė yra energetiniuose skirtumuose akivaizdžiuose. Pas mus žymiai šalčiau...ką mes jau aprašėme net 2013 metais straipsnyje atšiaurumo zonos. Visiems blogo skaytojams belieka palinkėti geros kloties ateinančiais kiaulės metais. Astrologai sako jie bus neblogi.

termovizija.lektuvu.angaras2018 metų gruodžio įdomi termovizija. Kuomet trobelė su langais sušalusi - vienok čia naujiena, bet kada kviečia lektuvų angarą paveizot, dėl šilumos nuostolių, tai tikrai ne kasdieninis termovizoriaus fiksuojamas objektas. Ir šaltuką suradom ir lėktuve pabuvom...dar ir apžiūrėjo visą meistrą termovizinį įdėmiai apsauga - negali pykt toksai jų darbas. Norint patekti į aerouosto teritoriją reikia praeiti analogišką patikrą kaip ir prieš skrydį lėktuvu. Patikra nebuvo naujiena, bet išrinkto lėktuvo dalis pamatyti buvo nauja patirtis. Lėktuvų angaro specifika savotiška. Pastatas aukštas ir jame subalansuoti šilumą ne taip jau ir lengva. Skirtumas temperatūrinis per 7 metrus tikrai duoda apie save žinot. Iliustruotumėm taip šitą aukštį - teoriškai arklys, o praktiškai nepasikelia... metro aukštyje turite +16 laipsnių, o palubėj visi +22 celsijai susispietę. Jūsų darbuotojas skundžiasi šaltu klimatu darbo vietoje, o jūsų stebimos šildymo sąnaudos juk už visus +22 laipsnius piniginę tuština.

Mūsų rekomenduojami straipsniai

Termoviziją atliksime pigiai, kvalifikuotai bei profesionaliai, atvykstame nuosavu transportu (automobilis, ne lėktuvas) . Jūsų patogumui dirbame savaitgaliais. Vėliau įdiegsime į jūsų tvarkingą kompiuterį termo-programą, pamokysime naudotis. Analiz ...
Pasyvus namas Tai pastatas, kuriame 20°C vidaus temperatūra gali būti pasiekta nenaudojant standartinių šildymo ir vėsinimo sistemų. Tokie pastatai yra vadinami "pasyviais", nes vyraujantys šilumos šaltiniai yra "pasyvūs" pvz.: saulės šiluma, šiluma ...
Skubiai pataisėm, palyginom keliose lentelėse naujo ir seno reglamento skaičius. Nuo 2019 metų vasario pirmos dienos atsirado korekcijos statinių suvartojamai energijai, techninei specifikacijai. Tad atsiradūs naujai informacijai, buvo prasminga pak ...
Sukurtas skyrius projekto naujienos dabartinėje būsenoje daugiau panašus į skyrių https://wwww.pasyvusnamas.info mėnoraštis. Faktiškai skyrius "porjekto naujienos" išsiplėtė iki blog kategorijos kaip ir kiti pagrindiniai meniu skyriai sprendimai, pa ...
Galima būtų įžvelgti kažikokį nesusipratimą, bet tikrai taip nėra. Paruošti gerą pasyvaus namo projektą tikrai reikia laiko ir šalto proto. Mus apima vis daugiau informacijos, su kuria jau reikia tiesiogine ta žodžio prasme kautis. Visko visur ir dv ...
Vienas iš svarbiausių statybos klausimų yra gvildenamas šiame straipsnyje. Kas yra banko paskola, kokius ji duoda privalumus ir trūkumus namo statyboje? Kas teigiamo ir niegiamo priimant sprendimą bendrauti su kredito instituciją, kuris suteikia jum ...
Pasyvaus namo laiptai? Kodėl tik pasyvaus namo laiptai? Tarytum jie kažikokie įpatingi pasyviame name. Mes taip negalvojam. Laiptai turi būti saugūs, patogūs, praktiški ir simpatišk. Bet, kad pasyviam name jie kažkuom įpatingai skirtūsi nuo paprastų ...
Langai yra šalčiausia pasyvaus namo dalis, o tai reiškia, kad reikalaujanti papildomo rūpesčio. Lietuvoje, bent dabartiniu metu, pasyvaus namo sprendimai ir skelbimai apie parduodamus pasyvius namus retsykiais turi keistokų apibūdinimų. Jei kalbėti ...
8 darbai, kuriuos Jūs ir Jūsų kaimynai gali padaryti, kad gyventumėte saugiai : 1. Susipažinkite su savo kaimynais. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos surasti. 2. Susiraskite Jūsų teritoriją prižiūrinčio ap ...
Lietuva kontrastų šalis, arba paprasčiau kalbant - sveiki šiauriečiai! Taip, taip, kad ir koksai žalias mūsų krašas, iš žemiau pateiktos informacijos, vidurio Europa ar pietiečiais, nepaisant Lietuvos kaip geografinio centro, vadintis būtų didelė il ...
Sąlyginai spontaniškai šis skyrius atsirado šiame puslapyje, nors bulterjeras ir puslapio autorius - draugai nuo 1993 metų. Jei nors vienas žmogus peržiūrėjęs šiuos filmukus žemiau apie šios veislės šunis pakeis savo nuomonę - rezultatas pasiektas. ...