2018 metų rugsėjo vizija iglam. Čia seno plano skelbimas nauju "kampu". Straipsnis sandarumo testas pas mus jau buvo publikuotas net 2014. Termoviziją tikrai seniai kultivuojam ir kaip meno ir laisvalaikio rūšį, bei kaip statinio šilumos nuostolių detektavimą. Kol A energetinės klasės namų nebuvo daug statoma, užsiimti rimčiau šią tema nebuvo didelio poreikio. Daugelis vartotojų nežvelgė į sandarumo bandymus rimčiau. Termovizijos klientas ieškodavo tik per šaltą metų periodą, o visai kiauram būstui aplamai tas sandarumas nerūpi. Gal todėl tas kiauras būstas ir yra kiauras, nes nelabai kam įdomu, kodėl jisai kiauras. Priežasties ir pasekmės ryšys - stiprus dalykas. Rengiant šiai veiklai techninės užduoties rėmus susidūrėm su dviem keliais sandarumo testo krypčiai. Pasirodo ne taip čia viskas paprasta ir trumpai šioje žinutėje "kur ciuckis" pakastas. Sandarumo bandymas yra daromas tam, kad išrašyti sertifikatą, kuriuo remiantis energetinio naudingumo sertifikatas išduodamas. Energetinio naudingumo sertifikatas turi savyje aibę priklausinių, bet sandarumo testo matavimų protokolas būtinas taip pat. Sakysit - darom, pigiau, greičiau? Štai tas ciuckis ir išlindo. Pažymų rašymas visuomet rimtas reikalas, o su sandarumo testu pasirodo visai geras reikalas precedūroje suformuotas. Akreditacija reikalinga.
O ji ( akreditacija ) pasirodo yra šiek tiek "stebuklinga". Kad jūsų namuose orą pavaikyti su dūmais ir termovizoriumi reikia įdiegti įmonėje laboratorijos dokumentų valdymo standartą ir keletą kitų ISO priklausinių. Kol kas analizuojame šios sertifikacijos pagrindines sąnaudas ir kainos sekančios. Akreditacija apie 3000 eurų, pasiruošimas pačiai akreditacijai, su trečių asmenų pagelba, apie 16000 eurų, be to paties akredituojamo kolektyvo sąnaudos numatomos ne mažiau nei 3000 eurų laike. Ir mes dar įrangos kainos nepridėjom. Čia jau vos ne kapeikos palyginus su biurokratinėm išlaidom - tik apie 8000 eurų. Taip mielas šios žinutės skaitytojau, jūs neapsirikote. Kaip tik pamatote akredituotos sandarumo testo laboratorijos pavadinimą supraskite kainos dydžius per tai, kad 8.000+3.000+16.000+3.000=30.000 eurų pirminėse investicijose. O jei dar pridėsite pirmo mėnesio 2 specialistų algas - jau suma pasidaro ir visi 35.000 eurų starto mokesčio sandarumo testui pradėti. Kodėl du specialistai? Tai juk laboratorijos valdymo normose įdėta nemažai svarių žodžių ir pastarojo turi būti aprūpinta testinio proceso galimybė. Še tau boba devintinės! Jei suserga vienas asmuo, turi būti vaduojantis. O kur dar auditai, patikrinimai iš išorės, nešališkumas iš trečios pusės, peratestavimai po penkerių metų ir patikrinimai kitokie po 18 mėnesių. Kitas kelias ( kuriuo tikėtina ir žygiuosime) yra atlikti bandymus vadovaujantis reglamentais, bet be akreditacijos. Daryti kainą mažesnę ir spręsti realias problemas už prieinamą kainą. Iš pirmo karto sandarumo testas retai praeina, o kas liečia to popieriuko....bandysim koperuotis su kolegomis iš tos akredituotos laboratorijos. Belieka tik viltis, kad kaip akreditacija kartojama kas penkis metus laboratorijai nereikėtų klientams su pasyviais namais kartoti ir sandarumo testų. Vokietijoj jau tas yra su pasyvaus namo sertifikatu.
2018 metų rugsėjuose. Pasibaigus mūsų vasarai ties rugsėju, kas ne taip dažnai pasitaiko, kad saulutė tiek ilgai užsibūtų, bandysime daryti stebėjimus nuosavos trobelės temperatūros kritimo. Tryjų asmenų šeimos gyvenimas nešildomame pasyviame name - kaip kinta temperatūra per rugsėjo pabaigą iki spalio pabaigos. Kodėl toksai periodas pasirinktas? Rugsėjo pabaigoje šiltos saulutės tiesioginiai spinduliai į namą "užgeso". Lietus jau orų prognozėse matomas savaitėmis ir ką jau sukaupė namas per vasarą tuo naudosimės per pastarąsias dienas iki kol +19,5 namukas pasieks. Vėliau jau reikia šildymą jungti krosninį ar infraraudoną elektrinį. Dabar temperatūra rugsėjo 24 dienai užfiksuota. Stebėsim ir naujienoms dėsim spalio mėnesio pradžiai, viduriui... Po poros savaičių žvelgsim į problemą per tuos pačius daviklius.
2018 gegužės žiedeliai. Arba kaip montuojant unitazą bėdos neprisidaryt. Turime grindinį šildymą patalpoje. Mūsų atveju jisai elektrinis. Atėjo meistras montuoti unitazo ir reikėjo pasitinkrinti kur yra šildomas kontūras išvedžiotas. Nors buvo įrašai, žinios apie tai kur kas turi būti, bet pasitikrinti prieš atliekant gręžimo darbus nėra blogas įprotis. Kaip pavyzdys iliustracijai... Buvo šildymo kontūras vedžiotas standartiniam unitazui. Po kiek laiko buvo surastas patogesnis modelis. Pastarasis aukštesnis ir ilgesnis. Pasikeitė atraminių taškų tvirtinimo vietos. Kodėl nepasitikrinus kaip visi pokyčiai keičia situaciją? Termovizinė galerija pavadinimu - sviestas košės negadina. Viena skylutė ne ten ir neveikia visos patalpos šildymas, sujungimas yra labai negerai tokiems elementams, vyksta rekonstrukciniai darbai, visi pikti ir nelaimingi.
2018 metų vasario ir kovo vidurio optimizacijos galvosopiai. Pagaliau tai pasibaigė... Mobili versija, kuri gražiai susitraukia ir mielai išsiskleidžia, pasirodo ne taip paprastai darosi. Bendri varikliukai, skirti mobilių įrengimų ekranams, lik ir pritaikyti prie visko, o tai reiškia, kad viskam tinkantis nebetinka retsykiais niekam. Dabar jau pasiekėm puslapio mobilios versijos atvaizdavime apie 90% to rezultato, kurio norėtusi. Liko optimizuoti šrifto dydžius mobiliesiams telefonams, bet darbastaliniai kompiuteriai bei plančetiniai įrengimai funkcionuoja pilnu pajėgumu. Pagrindinė problema, kad patys dydžiai plančetinių skaitytuvų yra labai skirtingi ir pačiam šablonui ne taip lengva prisitaikyti prie kiekvieno naujo tapšnoklio. Tiek skirtingų įrengimų, savaime suprantama, neturim po ranka, todėl eidavome į kompiuterinių "žaislų" krautuves ir per visus tapšnoklius spaudydavom testuodamiesi. Taip pasimato vienas ar kitas netobulumas su teksu ir nuotrauka vaizde. Ką su kaikuriom "kliurkom" darysim dar patiems ne visai aišku, bet jau pagrindiniai galvos skausmai pasibaigė. Be to dar ir internete yra mobilios versijos emuliatoriai pvz. mobilestest.me. Ten pagrindiniai variantai plančetų ir išmanių yra, nors paskui kiekvieną modelį ištestuot puslapio nesigaus. Gal ir vargelis būtų bijot kiekvieno naujo HTC modelio... O dar prieš kokius 8 metus tereikėdavo testuotis puslapį tik atsižvelgiant į kelias internetines naršykles.
2018 metų vasario viduriui po švenčių...Šaltis nėra pastovus ir kibom į darbus dėl puslapio optimizacijos su mobilios versijos šablono taisymais. Atsakinėjam į klausimus žmonėms dėl termovizijos ir greitai bus šaltukas arktinis apie vasario 23 dieną. Mobilioje versijoje šablonas neprisitaikydavo prie plančetės, o mažuose įrengimuose meniu punktai buvę itin maži ir vartotojas spausdamas vieną patenka visai kitur. Dar vienas projekto pokytis yra puslapio statinės būsenos fiksavimas, kuris leis vartotojams greičiau atversti reikiamą informaciją. Patobulinimai ruošiami tam, kad atsiradus naujam aprašymui apie pastolius, puslapius sėkmingai susitvarkytų su naujai atėjusiais lankytojais. Mobilios versijos vartotojų kiekis auga. Pagal mūsų stebėjimus tokių yra jau apie 35-40%.
2018 metų vasario speigui prasidėjus... Atlikom daugiabučio tyrimą Kaune. Kairėje itin geranoriškos sielos močiutė - ji labiausiai iš viso namo gyventojų ir atmintin įsirėžusi. Perbėgom per visus butus ir reikia pabrėžti, kad ne veltui. Ką pasisekė išspręsti vizito metu? Kartu su namo pirmininku suradom šildymo sistemų spragas, patikrinom kiekvieno buto langų šilumines savybes, apibendrinom fasado sopulius ir net perspyktyvos planus apie renovaciją aptarėme. Vieno buto šeiminką konsultavom dėl buto remonto, kur radiatorius leisgyvis, kur lango paketas dujas pametęs, kas aplamai piktas, net jei lauke šviečia saulė - visokio žmogaus per keturias valandas pamatysi. Bendrai paėmus Kauno žmonės linksmi ir draugiški. Kosmopolitizmo idėjos čia nėra Vilniaus apimtyse, bet kaimynas su kaimynu draugauja. Trys laiptinės ir apie 40 butų.... Gavosi apie 200 nuotraukų, nes kiekviename bute dažnai problemų ratas identiškas. Apčioje kelios nuotraukos visos termovizinės dienos darbų, o jei jums Kaune būstas vis dar šaltas - mielai atvažiuosime, parodysime, paaiškinsime ir brangiai nepaimsime.
2018 metų sausio pradžios keisčiausias postas... Mes savo puslapyje atidžiai stebime puslapių skaitymo statistiką. Nuotrauka kairėje yra statistikos atvaizdas nuo sausio 1 iki 6 dienos. Kaip ir minėjome, kalba apie statistiką... Kad langai yra vienas iš daugiausiai problemų sukeliančių namo mazgų - sutinkam. Kad beveik kiekvienas lietuvis pradeda namo statybas nuo požiurio į kainas - ne naujiena. Ketvirtoje pozicijoje yra pirmo puslapio atidarymas. Sausio mėnesio statistikoje pamatyti termoviziją - normalu, net prie tokios šiltos žiemos, bet... Atkreipkite dėmesį į mūsų statistikos top pirmą poziciją - laimingi žmonės. Po švenčių išpakavus dovanas, tikėtina, jose neranda žmonės laimės ir pradeda tokios ieškoti internete. Mūsų puslapyje savo laimės suvokimą patalpinome į vieną straipsnį. Ten filmų rinkinukas apie žmones, kurie pabėgę nuo civilizacijos gyvena arčiausiai gamtos ir stiklas, benzino pjūklas, plytos, mobilus telefonas yra prabangiai nereikalingas civilizacijos produktas. Tokią laimės paiešką matome jau ne pirmus metus. Turėta omenyje visų švenčių pabaigos finišo tiesiosios.
2017 metų pabaigos naujienas rasite paspaudę
šią nuorodą.