2013 gegužės 26 diena.Straipsnis apie konstruktyvą... Jei architekto darbas yra sukurti jums patogų namo patalpų išsidėstymą, patrauklų namo vaizdą su energetiškai efektyviais sprendimais (PHPP) , tuomet konstruktoriaus darbas yra tęsinys pirmojo spesialisto apibūdinant paprastai - kad visas grožis nesugriūtų! Lietuvių statybos įpatumuose dar giliai įsišaknijęs sprendimo eiliškumas - gauti statybos leidimą, o toliau forumų bendraminčiais, statybininkais, giminėmis ir draugais panirti į medžiagų ir sprendimų paieškas. Jei statote ne pirmą gryčią, gal ir "išplauksite", bet jei praktikos deramos nėra deramai paruošti darbo brėžiniai jus išgelbės nuo banalių klaidų, o medžiagų žiniarasčiai pagelbės nepirkti medžiagų su stambiomis atsargomis, kurias sėkmingai krausite į atliekų konteinerį. Trumpai tariant tikslus ir detalus konstruktyvas jus gelbės nuo perteklinių sprendimų statybose, bet to susitarūs su konstruktoriumi galima tuo pačiu ir techninės priežiūros specialistą turėti su reikiama kompetencija. Asmuo braižęs jūsų namo darbo brėžinius lengviau ir greičiau pastebės neatitikimus statybos aikštelėje.
2013 gegužės 25 diena. Straipsnis paskolos skaičiuoklė. Rodos 2 kart 2 visi žino kiek bus. Bet yra senas žydų anektdonas, kuomet į šį klausimą buhalteris atsako klausimu - o kiek reikia? Kuomet paskolos terminai pasiskirsto per 20-30 metų skaičių dinamika pradeda dėliotis visai kitaip nei norėtusi. Viską įtakoja palūkanos ir kuo didesnė paskolos suma ir grąžnimo laikotarpis, tuo tą paskolą sunkiau atiduoti dėka palūkanų. Specialiai prie namo statybų informacijos pridėjome ir paskolos skaičiuoklės algoritmą. Jame jūs savarankiškai ir be rafinuotų banko vadybininko pastangų galėsite vertinti savo planuojamos paskolos terminus, palūkanų įtaką kredito likučiams ir bendras palūkanų sumas per kredito atidavimo laikotarpį. Skyrius jus paskatins sąmoningai įvertinti "mažų palūkanų" įtaką jūsų šeimos biudžetui ir pastebėsite, kad ne tokios jau ir mažos išlaidos skiriamos paskolos aptarnavimui. Tokias skaičiuokles ne visi bankai savo internetiniuose resursuose patalpinę, o pasiėmus paskolą ir pamatyti grafiką grąžinimo jau po sutarties pasirašymo - gal ir per vėlu. Todėl pabandykite savarankiškai vertinti ir spręsti be pašalinės suinteresuotos pagelbos - palūkanos ir turime viską dabar, arba alternatyva taupyti ir pirkti būstą dalimis. Kaip pvz. vieno kambario butas keičiamas į 2-3 kambario butą ir tik esant palankiom finansinėm galimybėms statote namą. Paskolos skaičiuoklė atskleis jūsų pasirinkimo galimybes iki paskolos įsipareigojimų pradžios.
2013. Gegužės 18 diena. Straipsnis apie jūsų pasyvaus namo sklypą . Tokia jau ta mūsų diena - viskas apie žemelę. Žemės klausimai be galo painūs mūsų krašte ir keičiasi normos vo ne kiekvienais metais, bet šiame straipsnyje akcentavom daugiau sklypo panaudojimo galimybes ir efektyvesnio pastato panaudojimo galimybes statybos metu. Patsai straipsnio akcentas yra namo plotų išsidėstymas jūsų sklype pagal pasaulio ašis. Kokios namų patalpos yra rekomenduojamos pietuose, o kokios šiaurėje, kas patogu pietryčiuose ir ko vengti vakarinėje namo dalyje.
2013. Gegužės 18 diena. Straipsnis apie geologinius tyrymus . Kuomet kalbame apie statinio pamatus visada matome mintyse betonavimo darbus, rostverkus, gal jau ir plokštuminius pamatus. Bandytumėm teigti, kad tikrasis namo pamatas yra žemė po pamatu. Arba kitaip tariant nuo grunto po namo pamatu ir priklausys jūsų namo įtrūkiai sienose, sėdimai, lenkimai, plėšimai ir visi kiti nemalonūs nesusipratimai. Jei pradėti namo statybas nuo pamato be sklypo geologinių tyrymų - pasekmės gali būti skaudžios emocijose, o vėliau ir masyvios klaidas betaisant. O atrodytų tiek ne daug reikėjo ir būtumėm laimingi... Paskutinės eilutės ir dainos žodžių, kurios šioje vietoje ir tiktų. Todėl tai laimės pradžiai ir įdėjome grunto tyrymo pavyzdį iš kurio jau specialistai sprendžia jūsų pamatų konstrukcijos subtilybes.
2013 gegužės 17 diena. Straipsnis apie atšiaurumo zonas Lietuvoje. Po perskaityto straipsnio jums pasidarys iki galo aišku, kad esame tikri šiaurinių platumų gyventojai palyginti su Prancūzija, Vokietija ar net Lenkija. Kodėl mes šį straipsnį laikome vienu iš pagrindinių puslapyje? Atsakymas yra banalus ir paprastas - nesivaikykite vokiškų standartų energijos sąnaudose statant pasyvius namus. Teorija, kurios dėka pamatysite visą E.S. žemėlapį pagal atšiaurumo zonas, ir video medžiaga, padės geriau suvokti ir kodėl pas mus prekės brangesnės ir statybos reiklesnės ir investuotojai nestovi eilėje prie Lietuvos. Mūsų klimatas ne toksai jau palankus "pigiai" gyventi, nes Vilnius yra net 4-oje atšiaurumo zonoje ( antra pagal klimato šaltumą ), o pati Lietuva skirstosi net į tris klimato zonas. Ir kas iš to mums visiems? Klaipėdos regiono šilčiausias klimatas yra šalčiasia zona jei lyginsime Vokietiją ar net kaimyninę Lenkiją. Todėl ir namų energetinės sąnaudos bus didesnės Lietuvoje esant analogiškam šiltinimo sluoksniui Vilniaus rajone ir Kempteno mieste Vokietijos pietuose. Pradėjome stebėti nuo 2015 metų mūsų šalčiausio Vilniaus rajono ir Vokietijos pietinio miesto Kempten temperatūros skirtumus. Nors 2015 metai ir yra anomališkai šilti, bet skirtumai tarp skirtingų atšiaurumo zonų matosi akivaizdžiai ir šiais metais.
2013 gegužės 15 diena. Straipsnis apie kaminą pasyviame name. Nors klasikiniai leidiniai apie pasyvius namus akcentuoja kamino ydas pasyviuose namuose, bet projekte bandyta šiuos mitus išsklaidyti. Ir jau taisant ar pildant šias eilutes galime pasakyti drąsiai - mums tai pavyko! Kaminas nebus jūsų būsto pagrindinis šilumos nuostolių šaltinis, o prie dabartinių naujovių kaminų pramonėje ir vertinant nuostabias krosnies galimybes tai yra jūsų namo draugas. Nesinorėtų galvoti apie sąmokslo teorijas, skatinant pasyviuose namuose neturėti kamino, bet jei jau mažų energetinių sąnaudų namuose akcentuojama atsinaujinančios energijos naudojimas - malkos yra ta atsinaujinanti energija ir turime Lietuvoje jų į valias. Kodėl tuomet turėtumėm atsisakę kamino remti ne vietinį malkų gamintoją, o užjūrio princus su visa elektronikos pramone? Todėl kaminas ir krosnis bus tikras džiaugsmas ir praktiškumas, o ne vien šalčio tiltas ir nesandarumas.
2013 gegužės 3 diena. Straipsnis su filmais apie laimingus žmonės . Straipsnio autoriui pasyvaus namo ideologija ir filmo laimingi žmonės siužetai pasirodė labai panašūs. Nuostabus filmas, kurį jūsų šeima gali peržiūrėti per vieną vakarą mūsų puslapyje. Kaip ir pasyvus namas, taip ir šio filmo herojai gyvena savo jėgomis, savo mintimis su juos supančia gamta. Filmas skirtas priminti eiliniam piliečiui, kad su kirviu galima pasdaryti net slides, o šilumos bus namie tiek, kiek jos pasiruošite su tuo pačiu kirviu. Kiekvieno filmo pradžioje nuolatos akcentuojma - jie nežino koksai šalyje prezidentas, valiutos kursas ir kokia padėtis visame žemės gaublyje. Filmas skatina žmogų kuo daugiau būti atsakingu už savo kasdienybę be valstybės rūpesčio. Tad belieka tik pasikartoti, kad šiame filme žmonės suradę laimę labai toli nuo civilizacijos stebuklų, bet pabėgę nuo depresyvių pasaulio naujienų ir valdininko malonės... Gal tai sąlygoja ir plotai, kuriuose vyksta filmo veiksmas - vieno medžiotojo teritorija užima šiek tiek daugiau ploto kiek visa Maskvos miesto teritorija su visais 15 milionų gyventojų.
2013 balandžio 27 diena. Straipsnis apie pastatų energetinis efektyvumą . Kiek garsių frazių, koncepcijų, vizijų ir televizinių laidų matėte, matote ir dar matysite sprendžiant pastatų energetinį efektyvumą. Šiame skyriuje sudėjome jau patvirtintų strategijų sąvadus iš kurių sužinosite kada pradėsime statyti tik A energetinės klasės namus, kokiais E.S. dokumentais tai apibrėžta ir šilumos laidumo koeficientai A, A+ ir A++ namas. Labai tikėtina, kad statybos, atėjus A klasės standarto namas brangs ir ne banalius 10-15 procentus, kaip daugelyje reklaminių leidinių parašyta. Bendrai paėmus ( puslapio autoriaus nuomonė) brangias šildymo išlaidas, statant energetiškai efektyvius namus, pakeičia technologinės naujovės už kurias vartotojas sumoka kaip ir už brangų šildymą. Energetiškai efektyvūs namai atsiperka ne per 2 ar tris metus. Jei 2013 metų balandyje A energetinės klasės namas yra entuziastų galvos skausmai ir džiaugsmai, tai nuo 2018-2020 metų tai bus pastatų standartas.
2013 balandžio 21 diena. Straipsnis apie pasyvaus namo planavimo paketą . Raidžių derinys besidomintiems apie pasyvas namo įpatybes yra girdėtas ne vieną kartą. Gal kažkuriam skaitovui tai bus ir naujiena. Trumpai kalbant jūs galite savarankiškai atidaryti ir peržvelgti kiek kruopščiai yra atliekamas pasyvaus namo energetinis poreikis su šio failo pagelba. Tai demo versija, bet savarankiškai planuojantiems namo statybas, padėsianti suprasti tuos planavimo aspektus apie kuriuos tikėtina dar nepagalvojote. Be abejo tai yra teorija ir ne visi teoriniai skaičiavimai sutaps su gyvenimo praktika. Suvedant vien tik banalius skaičius preliminarių skaičiavimų pasyvaus namo nepasistatysite, bet matant duomenų apimtis sužinosite nemažai apie jums rūpimis klausimus. Teisingas klausimas - jau pusė atsakymo!
2013 balandžio 19 diena. Straipsnis aipe patalpų tolygaus šildymo sąlygas . Pati įstatymo raidė yra aktuali daugiabučių gyventojams. Bus greita renovacija ar lėtapėdė yra daugiabučiuose tam tikros įdos kurių nėra nuosavame name. Jei net ir pilnai renovuotame name jūs norėsite taupant užsukti iki nulio savo šildymo sistemą, kitaip tariant taupom, tai dar nereiškia, kad jūsų sąskaita bus tolygi 0,00 lt. Taip yra dėl tos priežasties, kad šiluma per vidines pertvaras skverbsis iš šiltesnio būsto į šaltesnį. Tam ir yra priimtos įstatyminės normos, kuriose daugiabutis turi pasirinkti vieną iš straipsnyje nurodytų sąlygų. Todėl jei žmonės turi vizija, kad po renovacijos bus mokesčiai žymiai mažesni, ar net gali siekti nulinius skaičius - straipsnis apie patalpų tolygaus šildymo sąlygas išsklaidys šias iliuzijas.
2013 balandžio 17 diena. Straipsnis apie betoną populiariai. Sunku būtų ir įsivaizduoti, kaip pastatyti namą be šios statybinės košės. Nors eilinis vartotojas, kalbant apie cementą, turi omenyje medžiagą kurią užpatentavo anglai 1824 metais. Klasikinis receptas cemento yra kalkės su medžiagų priemaišomis - geležis, aliuminis, silicis ir pridėta trys procentai gipso. Prie cemento pridedant vandenį, smėlį arba žvyro skirtingas frakcijas gauname betono mišinius. Sukietėjusią medžiagą galime vadinti dirbtiniu akmeniu. Nors cementais arba rišikliais žmonija statybose naudojasi ir iki agliškų patentų. Gedimino ir Trąkų pilys, Šv. Onos bažnyčia senovėje statomos maišant kalkių ir kiaušinių baltymus - tokiu užpildu sujungti akmenys ar plytos stovi iki šiolei. Net mokesčiai iš gyventojų buvo renkami kiaušiniais didesnei statybai. Prie dabarinių gamybinių pajėgumų ir poreikių vištos su tokiomis statybų apimtimis nebesusitvarkytų.
2013 balandžio 15 diena. Straipsnis termonuotraukos . Termonuotraukos yra tos pačios sandarumo ir šilto būsto medalio pusės dalis sprendžiant apie jau atliktų darbų kokybės patikrą. Bet straipsnyje bandyta akcentuoti ne tik apie termonuotraukos privalumus, bet ir apie etapus, kuriuose reikėtų atlikti termovizinę patikrą, nes retsykiais šis tyrimas gali duoti daugiau nervinės įtampos nei naudos. Kaip pavyzdį pateikėme trisluoksnio mūro atvejį, kuomet termovizorius nepadės nieko išspręsti. Termonuotraukos yra rimtas įrankis statyboje, bet labai aktualu laiku atlikti patikrą. Kada yra laiku, o kuomet yra šaukštai po pietų ir bandyta atsakyti šiame skyriuje.
2013 kovo 28 diena. Straipsnis karbono tinkas. Pakankamai linksmas ir informatyvus filmas apie stiprų ir elastingą karbono tinką jūsų fasadui. Dekoratyvinis fasadas yra plačiai paplitęs statant pasyvius namus, bet tuo pačiu reikia žinoti ne tik dekoratyvinio tinko medžiagų privalumus, bet ir neigiamas puses. Straipsnis apie teigiamas ir neigiamas dekoratyvinio tinko puses.
2013 kovo 26 diena. Straipsnis pavadinimu sandarumo testas . Nuo A energetinės klasės sandarumo testas jau yra privalomas kaip vienas iš reikalavimų formuojant energetinį namo pasą. Todėl ateitis visų namo statybų yra vienoda po 2018 metų - kiekvienas namas būtinai privalės atlikti sandarumo testą ir šios tvarkos nesugebėsime pakeisti. Bet testas ir liks testu, straipsnyje bandome gvildenti sandarumo ir šiltinimo procesų svarbą derinyje - šiltinimo ir sandarinimo aktualijos. Vien sandarumo testas nepadės išspręsti visų namo energetinės klasės problemų. Namo šiltinimo ir sandarinimo darbai turi būti atliekami komplekse. Neprotingai sumontuota šiltinimo sistema arba vien sandarumo akcentavimas be analizės šiltinimo mazgų ir medžiagų kiekio yra beverčiai be aiškios sistemos ar tam tikrų principų.
2013 kovo 25 diena. Straipsnis apie valiutą.... Kada žmonės supras, kad pinigai yra labai stiprus instrumentas pastoviai panaudoti žmonių darbą ir neatsiskaityti su jais deramai ilguoju periodu. Gal pirmasis sakinys šiek tiek painokas, bet labai trumpai apie tai kas yra pinigai šioje pastraipoje, o išsamus paaiškinimas video medžiogoje filmų trilogijoje. Gal žinote kuo padengtas net ir patsai euras? Pagal klasikinį apibrėžimą - tarpusavio pasitikėjimu ir ES valstybių prekybiniu balansu. Faktiškai nei viena valiuta neturi padengimo auksu ar kitu tauriuoju metalu. Auksinis standartas su doleriu JAV panaikintas apie 1972 metu, euras tokios erezinės minties, apie valiutos susiejimą su auksu ir aukso kiekis ES tiesiogiai proporcingas valiutos kiekiui, net neturėjo. Todėl jei daugiau pasitikime spalvotais popieriukais, kurie padengti tik pasitikėjimu, bet ne draugu ar šeimos nariais - tai kelias vedantis į nebūtį. Gal būt sarkastiškiausia šio dešimtmečio UAB susijusi su pinigų skolinimu yra pavadinimu močiutės paskola. Taip mielas anūke, močiutė jau skolina pinigus ir su procentais. UAB pavadinimas gal ir grotestiškas, bet visuomenei siunčiamas signalas labai iškreiptos formos.