Jei jūs nerandate informacijos apie kitų šunų veislių ligas, problemas ar kitos nepopuliarios informacijos - tai dar nereikškia, kad kitos veislės neserga ir yra įdealios. Straipsnis apie bulterjerą gavosi ne trumpas, išskaideme jį į keletą skyrių. Gal būt, kada nors pririnkūs daugiau straipsnių apie bulterjerą, bus galima padaryti jau ir atskirą blog kategoriją. Bulterjero veislės istorija jau pakankamai neblogai aprašyta lietuviškuose puslalpiuose, bet kas liečia ligų parašymo, charakterio arba elgesio polinkių krypties... Todėl atskiras straipsnis apie bulterjero sveikatą mūsų puslapyje veislei būtų logiškas. Tad dar kartą tik pasikartosime - jei jūs dar neturėjote bulterjero ir visi aprašymai apačioje gali sukelti nerimą - nerandate apie šuns veislę paveldimų ligų sąvado tai dar nereiškia, kad tokių nėra. Susipažinti su šuns dresūros, auginimo arba auklėjimo įpatumais, prieš perkant tokios veislės šunį, būtų visai ne pro šalį. Pagaliau renkantis bet kokį šunį jūs tiesiog privalote pasidomėti su kokiomis šuns savybėmis susidursite. Gal jums reikia sargo, gal jums reikia draugo, gal jums reikia medžiotojo... Visi keturkojai skirtingi savo esybe ir pasirinkimas šuns ne pagal paskirtį turi negatyvių pasekmių tiek žmogui, tiek pačiam šuniui. Todėl kiek leis mūsų laisvo laiko limitai, bus dedamos pastangos kuo detaliau aprašyti bulterjerinių keturių letenų ir uodegos sveikatos įpatumus.
Trumpas video apie kurtumą turinčio šuns dresūrą
2. Dresūra kurčio bulterjero skirias nuo girdinčio. Skirtumas beje ne toksai jau ir žymus – komandos balsu yra pakeičiamos komandomis ženklais. Patikėkite – tai nėra sudėtingesnis procesas nei bet kokio bulterjero dresūra. 15 kartų pakartoti komandą, besimokančiam bulterjerui, reikia ir kurčiam ir girdinčiam. Ženklais dresiruotas bulterjeras turi pastovų kontaktą su šeimininko akimis. Toks kontaktas ne visuomet įmanomas ( pvz. šunėkai pradeda aiškintis rimčiau santykius), bet namuose kurtumas nesukels jokių problemų bendraujant, o miesto gatvėse girdintis ir kurčias šuo turi vienodas sąlygas pasivaikščiojimo metu – pavadėlis. Jei turite iliuziją, kad girdintis šuo pamatęs katę kitoje gatvės pusėje, per kurią važiuoja masė autotransporto, atsilieps į jūsų komandą „ pas mane“ – norėtųsi ją išsklaidyti. Jei norite susipažinti plačiau su dresūros informacija užsienio žiniatinkliuose surinkite raktinius žodžius - training for deaf dogs, teaching hand signs, deaf dog education action fund.
Kurčio šuns dresūros rezultatas
3. Idealiu atveju kuomet namie auga 2 šunys ir tik vienas iš jų negirdintis, galima būti užtikrintam, kad girdi jau beveik abu. Pasivaikščiojimo metu, kuomet šunys yra paleisti nuo pavadžio ( pvz. miškas) abu laikysis draugiškai vienas kito ir pakvietus vieną girdintį atbėgs iškarto abu. Net jei bulterjerai negyvena po vienu stogu, bet yra gerai pažystami, ši taisyklė „ kvieti vieną, o ateina du“ galios taip pat. Šunys nebendrauja tarpusavyje vien tik lojimu ar urzgimu. Mimika, judesiai ir uoslė šunų gyvenime turi ne kuo mažesnę reikšmę nei ausys. Tikriausiai didesnė problema šuniui būtų net ne ausys, o uoslės praradimas. Stebėkite savo šunį... Ar jisai ryte išėjęs į lauką kažką uostinėja ar ausis pastatęs klausosi? Beje pas bulterjerą ausys ir taip stovi nuo gimimo...
Inkstų ligos - arba istorijos apie bulterjerą būna ir liksmesnės...
Ši informacijos dalis tikrai ne iš linksmesnių. Viską lengviau vertinti tik palyginus, todėl ir minėta straipsnio viršuje apie kurtumą, kad tai tik kitoks bulterjeras. Šiuo atveju lyginant - geriau kurčias bulterjeras, nei girdintis ir su problemomis inkstuose. Tuoj suprasite kodėl.
Visa kas rašoma internete apie bulterjero kantrybę, kovotojo prigimtį yra tikra tiesa. Kovos bulterjeras ir su šia liga, bet kova bus nelygi ir laiko klausimas, kuomet ji bus pralaimėta. Ankstyvose, inkstų nepakankamumo stadijose, ją galima pristabdyti ir derinant dietas, vaistus pratęsti jūsų augintinio gyvenimo trukmę. Bet bulterjero kantrumo savybė gali tapti pagrindine ligos diagnozavimo vėlesnėje stadijoje priežastis. Pasireiškūs tokiems ligos simtopams kaip padidintas skysčių vartojimas, dažnesnis šlapinimasis, vangi reakcija į maistą - jau per vėlu. Inkstų nepakankamumo ligos simtomai bulterjerui ir žmogui yra vienodi ir net dalis žmogiškų vaistų tinkantys, bet visa tai yra tik laiko ir bulterjero kantrybės klausimas. Inkstai iš organizmo šalina toksinus ir pastariesiams sutrikus prasideda bendra organizmo intoksikacija arba kitaip tariant nuodyjimas. Kažkiek inkstus pavaduoja oda, bet tai nėra išsigelbėjimas. Letinis inkstų nepakankamumas dar vadinamas lėtas bulterjero žudikas - lėtas, bet vis dėl to žudantis. Štai kodėl geriau kurčias bulterjeras nei girdintis ir su lėtiniu inkstų nepakankamumu. Ligos progresavimas priklauso nuo daugelio labai individualiu faktorių, bet tai bulterjero biletas į paskutinę kelionę. Pasistenkite šią augintinio diagnozę priimti su bulterjero kantrybe ir stenkitės su maisto ir vaistų balansu praleisti kiek galima daugiau džiugių akimirkų drauge. Jei jums brangus jūsų draugas tuomet stenkitės vyresniam nei poros metų bulterjerui bent kartą metuose padaryti išsamų kraujo tyrimą. Atlikti šlapimo tyrimą galima ir dažniau, tai labai nesudėtinga procedūra. Pataikysit pagauti ligą pradinėje jos stadijoje ir jūsų šancai ilgesniam šuns gyvenimui padiėja kartais. Apie veisėjų pareigą tikrinti veisiamų besikergiančių bulterjerų inkstų būseną kalbėti būtų aplamai banalybė. Save gerbiantis veisėjas klausos, inkstų ir širdies tyrymų rezultatus parodys patys.
Jei jūsų bulterjerą pavadins paršeliu - atsakykite, kad Afrikiniam kiaulių marui bulterjeras yra labai atsparus.
Širdies vožtuvų ir kraujagyslių ligos.
Kas pasakys, kad bulterjeras neturi jautrios širdies aplinkiniam pasauliui, tas labai suklys. Jei su bulterjeru norite išgąsdinti savo kaimyną, manote, kad jis sugriauž uošvienę ir nejaučia skausmo - tai ne jūsų veislės šuo. Tai emocionalūs ir labai draugiški šunys. Kaip bebūtų gaila, bet silpnybė anatominėje širdies dalyje, pas šiuos šunis egzistuoja ne kiek ne mažiau, nei bulterjero jautrumas visam aplinkiniam pasauliui. Jei kas gerai supranta angliškai, arba nepatingės primityviai išsiversti su internetiniu vertėju šią www nuorodą, galės susipažinti plačiau su atliktais širdies ir kraujagyslių tyrimų rezultatais bulterjerams. Veterinariniais terminais skyriaus nepildysime – tai ne šios straipsnio paskirtis. Filmukas žemiau jums parodys eilinę bulterjero žaidimo akimirką, o geros ir sveikos širdies pvz. pridedamas šalimais. Linkėjimai būtų visiems jūsų augintiniams turėti tokius šuniškus popierius.
Bulterjero nasrai - arba apie iltinius dantis ir žandikaulius.
Bulterjerinė stomotologija yra ir pas šią veislę. Iškritūs pieniniams dantukams pradeda augti tikrieji bulterjeriniai nasrai. Dėl įvairiausių priežasčių apatiniai iltinukai gali pradėti augti į vidinę gomurio pusę. Viena iš dažnesnių priežasčių yra tame, kad pieninis iltinukas nenoriai krenta, o sekantis iltinis auga aplenkdamas esantį, nors jau ir mirusį pieninį. Dėl šios priežasties jūsų bulterjeras gali neturėti teisingo sukandimo. Pirmas ir paprasčiausias būdas ištaisyti šią problemą yra pražiodyti jūsų augintinį ir iltinius dantukus, su vyriška jėga, plėšti į išorę. Kad iltiniai dantukai auga ne ta kryptim kaip norėtusi pastebėti galima kuomet iltinukai per savo augimo viduriuką. Yra veisėjų siūlymų atlikti masažavimą, bet iš nuosavos praktikos iltinukų korekcija yra atliekama su tvirtomis vyriškomis rankomis. Kol dantukas auga jis yra dar pakankamai gerai pasiduodantis korekcijai. Patarlė pritaikoma apie augimą bulterjerui analogiškai kaip ir medžiui - plėšk iltinį kol jaunas. Jei šią procedūrą nepavyks pastebėti ankstyvoje ir koreguotinoje būsenoje prisegam galeriją žemiau. Brangu, apie 6 narkozės ir 400-500 eurų pinigėliuose. Gal vis dėl to atidumas apsimoka pigiau?
Neišsivystęs apatinis žandikaulis, apatiniai iltiniai dantys auga į vidinę gomurio pusę - labai draugiška ir miela bul-mergaitė....
Tokių galerijų jokie veisėjai nededa - pardavimams tai nebus į naudą. Galima juos žmogiškai suprast, bet kadangi mūsų puslapis turi galūnę info, tai ir stensimės informaciją skleisti, o ne tik komercija užsiimti. Jei net pas jūsų namų augintinį bus neišsivystęs apatinis žandikaulis, labai stipriai nesielvartaukite. Bulterjero charakteris dėl to tikrai nenukentės ir visos gerosios savybės tikrai išlieka. Puslapio autorius bulterjerė mielai bendrauja, žaidžia su šių nasrų galerijos sąvininke. Autoriaus bulterjerės tėvavardis Ukusa, o šią draugę, ne piktuoju, vadiname Nedakusa. Taip ir sakom - žaidžia Ukusovna su Nedakusovna.
Labiau suprantant rusiškus tėvavardžius, tikimės, jums tai sukels nuoširdžią šypseną. Jei kažkur gamta pagaili - vadinas kitur prideda daugiau.... Su veisimu ir parodomis bus kelių ženklas "plyta", bet nuo tokių nasrų šuns nuovokai ir uodegos vizgenimas nesiskirs.
Kartą per metus, kaip ir žmogui taip ir šuniui, gero tono taisyklė yra pasidaryti kraujo tyrymą - geri rezultatai žemiau.
Bendras kraujo tyrimas |
Kraujo biochemijos tyrimas |
|
|