2017 balandis - matomi ir nematomi grindų įpatumai. Būnant namuose daugelį konstrukcijų jaučiam, matom, liečiam. Stogą jaučiam viduje, matome lauke, langus matom, liečiam ir taip galime dėliotis mintis ties daugeliu konstrukcijų. Grindis namuose mes kasdieną matom, liečiam, jaučiam. Suprasti šią dangą būtina, nes su tuo bus sisieta labai nemažai mikroklimato jūsų namuose. Grindis danga pavadinti būtų labai neteisinga, nes dažnu atveju tai jau yra konstrukcija. Kodėl? Dažnu atveju grindų danga susideda ne iš vieno elemento ( apdailos sluoksnis, dangos struktūros pagrindai), o ir dangos priklausiniai ( pvz. grindų paklotas), apvadai ( plintusais liaudyje vadinami) - jau visa sistema atsiranda po jūsų kojomis. Yra tikimybė, kad bus puslapyje paskirta atskira apdailos blog kategorija. Kainas analizuoti paliksime marketologams, bet principus renkantis apdailos medžiagas pabandysime apžvelgti, kiek leidžia sukauptos žinios. Konkrečiu atveju nuotraukoje matote grindų dangą pavadinimu laminatas. Trupai apie pačią medžiagą. Pagrindas laminato yra medžio dulkių presuota plokštė, viršutinis apdailos sluoksnis formuojamas iš printeriu popieriuje suformuoto rašto padento apsaugine medžiaga atsparia trinčiai. Laminato kategorijos skirstomos pagal pastarojo paskirtį arba patalpų naudojimo intencyvumą. Namai, viežbučiai, prekybos centrai - trys skirtingi statiniai su vis kitokiu laminato poreikiu. Dažniausiai ant laminato pakuotės pamatysite rekomenduojamas patalpas šiam gaminiui. Tikimės pratęsti grindų temą atskirame straipsnyje.
2017 kovo pabaigai - skanaus! Jei jau krosnies nebekuriame šilumai, tuomet galime iš pastarosios padaryti židinį ir prezentuoti ką galima orkaitėje ištroškinti. Tuom ir gera krosnis, kad net vasaros metu, galima ją paskurti kaip židinį, o jos viduje kažiką skanaus patroškinti. Žemiau jūsų akims galerija maisto ruošinių prieš įdedant į orkaitę. Daržovių troškiniai su mėsa buvo dažniausiai mūsuose gaminti. Gaudavosi beveik ir sriuba ir antras patiekalas. Galimybių kulinariniams šedevrams yra apstu ir visko kol kas dar neišeksperimentavę. Mėsos patiekalus palikti nakčiai šaunu, kiaulės kara, kojos, avienos šonkauliai su ryžiais, žirniai ir kruopų rinkiniai - viskas kam reikalingas ilgesnis laikas ir stabili temperatūra krosnies orkaitėje tinka. Vien daržoves palikti troškinimui yra gal ir beprasmybė, nes daržodvės praranda spalvą, nors ir skonis nesugadintas. Bulvės su mėsyte labai derinasi ir keletas žiupsnelių prieskonių yra puikus, paprastas ir skanus patiekalas. Bulvės nesubyra krosnyje, o ir skonis ne nuo elektrinės kaitlentės. Kas beliko pasikartoti - dingo elektra, sugedo kaitlentė, o jūsų krosnis be jokios elektronikos ir šilumą namuose palaikys ir maistą turėsite sveiką.
2017 kovui dvidešimt dienų...ir pakaks. Skaitytojui tikriausiai iškils klausimas - kas gi šiais laikais gali pasakyti, kad jau kažiko užtenka? O gi mūsų pasyvus namas pilotiniame projekto variante nebereikalauja šildymo, patsai savyje laiko +20 laipsnių esant keturiems gyventojams žmonių pavidale, porai šunų uodegoms bevizginant, šaldytuvams, televizoriams, kompiuteriams, kaitlentėms ir orkaitėms kažiką beveikiant. Jei kovo 20 dieną jūs visi išvykstate atostogoms, tuomet temperatūra krenta statinyje apie 0,3 laipsnio per 24 valandas. Temperatūra vidutinė paros apie 4-5 laipsnius, nelabai saulutė lepina už lauko (kovas ne gegužė ir saulės kiekis dar simboliškas), bet svarbiausia kad nebūtų žemiau +2 laipsnių lauke nakčia. Panašios oro sąlygos mūsų krašte yra nuo kovo 15-20 iki lapkričio 10-15 dienos. Jei prisiminsite centralizuoto šildymo sezono pradžią ir pabaigą, tuomet akivaizdžiai suprasite, kad patsai sezonas oficialiai tęsiasi 222 dienas, o pasyvaus namo arba A+ energetinės klasės šildymas yra apie 162 dienas. Du mėnesiai grynos ekonomijos ir tikros energetinės nepriklausomybės. Savaime suprantama, kad bet kokia nepriklausomybė yra tik simbolis, nes visiškos nepriklausomybės nėra. O kodėl tuomet vis tas žodis populiarus? Paprastai nepriklausomybė yra nuo "kažko" pakeičiam priklausomybe "kažkam". Kaip iliustracija gali būti ta pati sezono trukmė pasyviame name - investuoti juk reikėjo į pasyvaus namo sprendimus, šiltinimo medžiagų kiekius. Tai reiškia, kad energetinė nepriklausomybė atsiradusi kaip pasekmė iš priklausomybės investicijose į namo konstrukciją. Pavasario lygiadienis ir pati gamta pasyvaus namo kaminui leidžia pasiilsėti.
2017 kovo atitirpę norai. Lietuvis statęs visur. Ir trėmė jį į taigą prie balto lokio ir Krasnojarsko krašte antrą kartą išbuožinę buvo... O kodėl nesistatyt kai bankas pinigus dalina ir dar pasakoja, kad visai nemokamai. Kas liečia bankų nemokamų sūrių atskira kalba, bet statybos 2017 metais privačiame sektoriuje tikėtina bus labai stiprios. Kodėl? Atsakymas labai paprastas. Lietuvis taip persigandęs A klasės būsto reikalavimų ( bėje visai pagrystai, bet apie tai kiek kitame naujienos posme ), kad statybos leidimų B energetinei klasei buvo išduota labai solidūs skaičiai. Kovą ir męs gauname paklausimų apie statybos sąmatas. Žiūrėsim kas iš to gausis ir kiek ten mūsų jėgos leis aprėpti vieną ar kitą projekto dalį. Nors tiesa pasakius, su statybinku reikia tartis sausio arba vasario mėnesiais. Kovas tinka kaip tas paskutinis vagonas, bet jau geriau būtų ilgiau nebetempti katino už ūso. Balandį tartis su betonuotoju arba mūrininku - kaip spėti į jau važiuojantį traukinį. Birželis ir liepa laisvesnio statybininko su rankom paieškai skiriamas laikas yra arti užsiėmimo rasti miške sniego analogišku metu. Savaime suprantama, kad mūsų biurokratinė mašina, žemės paskirčių derinimai, statybos leidimų elektroninių versijų lūžiai, architektų prisižadėjimai ir konstruktorių vėlavimai koreguoja bet kokius planus, todėl patarimas būtų vienas - vienus metus paskirkite planavimui, projektavimui ir kitokioms analizėms ir tik dar kitus metus skirkite statybai. Nėra greitas tas namo statybos procesas. Skubos darbą velniai gaudys, o rekonstrukcijos darbai yra patys brangiausi.
2017 vasario susirūpinimai. Su puslapio optimizacijom vargelis pastovumo link. Jei tik susitvarkai su puslapio skriptais, pakelis svetainės greitį ir tik jau galvoji, kad techniškai gali atsipūsti ir rašyti kokį straipsnį apie pasyvaus namo sprendimus...Uhum, tuojau pat atsiranda puslapio kodo klaidos, kurias pasauliniu mastu suranda visokio plauko laižėjai ir jas lopyk. Žiūri po to - vėl puslapio greitis nukrito ir trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių prasideda optimizacijos darbai. Negana to prasideda galvosopiai su hostingo paslaugų tiekėju. Visos virtualių paslaugų įmonės nori parduoti tą patį resursą iki tol kol tai įmanoma. Tos optimizacijos, pelno siekiant, priveda prie neigiamų greičių svetainės spartai, o bet koksai skundas tiesiog neveikia. Savaime suprantama, kad kainos web-hosting pasiekusios labai juokingus pinigėlius, gal todėl ir gaunasi tos paslaugos kokybė vis prastyn arba paprastyn. Kol kas šiam momentui pasiekti rezultatai svetainės optimizacijoje mus pačius tenkina. Vien optimizacija svetainės negelbės - reikia rašyt kažką naujo apie tą pasyvų namą. Na pvz. - per kelis metus eksplotacijos pilotinio projekto pastebėjom, kad gavosi pas mus ne pasyvus, o faktiškai nulinės energijos namas. Gal ateityje pasidalinsime ir šia patirtimi. Arba patiems buvo įdomu stebėti kaip vokietis remia savo pasyvaus namo konceptą subsidijomis. Minčių šių metų pradžiai atsirado visokiausių. Susitvarkius su eiline puslapio optimizacija tikimės skirti ir šiems klausimams laiko. Svarbiausia įkvėpimo šiam reikalui sukaupti.
2017 sausio vidurys apsnigtas. Žmogaus noras valdyti ir kontroliuoti yra nuo pat jo atsiradimo šioj žemelėje tikėtina. Taip ir su šiuo mazgu kairėje vaizduojamu - į pilotinį projektą integravome įtampos kontrolerį. Elektros tinklo įtampa mūsų kraštuose jau pakenčiamose ribose, bet jei yra galimybė nustatyti ribas - kodėl tuo nepasinaudoti? Dažniausiai žmonės mūsuose naudojasi draudimo paslauga tokioms elektros išdaigoms, bet bendroje sumoje draudimas yra kartais brangiau (skaičiuojant namo ekpslotavimo laikotarpį) nei šitas kontroleris, kuris skirtas vienai fazei. Pilotiniame projekte turime tris fazes ir tokie trys kontroleriai "prižiūri" visą elektros ūkį. Yra kitas variantas - pastatyti vieną kontrolerį visoms trims fazėms, bet jei viena fazė turi perteklinę, mažesnę įtampą, kotroleris atjungia visas tris fazes vienu metu. Skonio reikalas dėl krypties kontrolerių skaičiuje, o laikas parodys viso šio sprendimo privalumus bei trūkumus. Reikėtų pabaigai tik pridėti, kad kontroleris nevykdo įtampos stabilizacijos funkcijos, jis tik banaliai prižiūri įtampos ribas ir jei jos neatitinka užduotų ribų jūsų elektros tiekimas laikinai sustabdomas toje fazėje. Atsistačius įtampai į užduotas normas, kontroleris atstato fazės maitinimą vidiniame namo tinkle.
2017 sausio pradžia prasideda po šventinės šaltuko paiekšos... Kaip susitarusi gamta po sausio pradžios - pradeda šaldyti Lietuvoje taip, kad atidarius šaldytuvą galima sušilti, o išėjus į lauką - sušalti. Tą jausdamas lietuvis pradeda ieškoti specialistų galinčių surasti reikiamą sprendimų kelią link šilto būsto. Vieną tokį sprendimą norėtumėme ir parodyti. Nuotraukoje užfiksavom ne šalčio išdaigas, kažikokį banalų lango reguliavimo klausimą, o elementarus šildymo sistemos neefektyvus eksplotavimas. Jei jūsų būste yra paprasti radiatoriai, tuomet jie paprastai turi šildyti. Norint pasiekti tokį efektą reikėtų labai įdėmiai ir stropiai pažvelgti į radiatorių nurorinimą prieš prasidedant šildymo sezonui. Termovizija gali parodyti tokius mažus nesusipratimus. Kaip žinia mažas akmenukas gali versti didelius vežimus. Taip ir su termofikacinio vandens tekėjimu šildymo sistemose. Jei radiatoriuose yra oro šildymo sistemos kontūro efektyvumas mažėja. Palyginti galima būtų su automobilio variklio cilindrais. Turime šešis cilindrus, o veikia tik penki ar net visi keturi su puse. Variklio darbe jūs greitai pajusite problemas - garsas net labai sunkiai besigaudančiam technikoje asmeniui bus akivaizdžiai išduodantis problemą. O kas liečia šildymo sistemas...jos tyliai pupsi, stringa ir kol pradedi suprasti problemas - prabėga laikas, o paskui jį ir pinigėliai tekinais šuoliais. Dažniausiai žmonės taip ir pajunta šilumos sistemų kolizijas - pinigų kiekis skiriamas šildymui pasidaro įspūdžio vertų skaičių. Jei vienam kvadratiniam metrui gyvenamo būsto šildymo sąnaudos siekia daugiau nei 0,33 euro centus per mėnesį - turite pagrindo sunerimti. Jei šildymo sąnaudos būsto siekia 1 eurą ir daugiau - pastato diagnostika yra būtina. O leidžiančius į orą 2-3 eurus kvadratiniam metrui šildyti reikėtų jau ieškoti patrankos dydžio skylių statiniuose. Visa tai kalbant apie žiemos mėnesius ir palaikant temperatūrą +20 viduje. Turite įtarimų savo statinio energetiniam efektyvumui? Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir telefonas 8-686-50968 pasirengę išgirsti jūsų problemas ir pasistengsime surasti sprendimus.
Ankstesnės naujienos (apie 2016 metų paskutinį ketvirtį) rasite paspaudę
šią nuorodą!