Gamtos išteklių tausojimas

gamtos.istekliu.tausojimasFilmas apie vartojimą. Iš esmės tai trumpas ir fundamentalus paaiškinimas, per nepilną valandą, apie mūsų dabartinės globalios ekonomikos esmines problemas. Kadangi ne vienerius metus tenka susidurti su elektronikos remontu, galima sakyti, pritariant šiame filme išsakytoms mintims ir pastebėjimams, kad užplanuotas gaminių senėjimas ir gedimai įdėti į pačius įrengimus. Kaip palyginimas yra kompiuterinėje sferoje nuolatos reklamuojama sritis mobilūs laptopai ir plančetiniai įrengimai. Stacionarų kompiuterį galima nepalyginamai greičiau ir pigiau modernizuoti ir remontuoti. Esant problemoms rimtesnėms su nešiojamais įrengimais faktiškai reikia pirkti naują, nes seną remontuoti bus pasakiškai brangu. Kas susidūręs su nukirtusio laptopo ar kitokio tapšnoklio remontu supras apie ką eina kalba.

Nors patsai pasaulis yra pakankamai dviveidiškas pagal gamtosaugos nuostatas. Dabartiniu metu mūsų šalyje vis griežtinamos aplinkosaugos pažeidimų normos ir ES vis nuosekliau žiūri į CO2 išmetatmą kiekį atmosfroje, bet pateiktame pjūvyje šalys kurios labiausiai teršia aplinką niekaip negali susitvarkyti su šia problema, nors viena iš pasaulio CO2 lyderių nėra atsilikusi galimybėse lyginant su ES. Norint mažinti aplinkos taršą reikia diegti pakankamai brangias valymo ir filtravimo programas, tai kelia produkcijos savikainą. Todėl konkuruojant dėl pigesnių ir daugiau pagaminamų prekių prieiname prie paradokso. Kaip pvz. tokio ekonominio vystymosi ir gamtos teršimo yra mineralinis vanduo. Kuo labiau norime būti sveikesni - labiau geriame mineralinį vandenį, kuo daugiau jo geriame tuo labiau vartojame plastiko buteliukų, kurių tik maža dalis patenka perdirbimui, o likusi dalis banaliai užkasama į žemę ir teršia mūsų gruntinius vandenis. Norisi kaip geriau... O kas gaunasi pasekmėje?

 2008 metai 2010 metai
anglies.dvideginis.pagal.salis anglies.dvideginis.pagal.salis.2010

 

Žemiau esantis filmas paprastai ir įdomiai paaiškina priežastis tos amžinos dilemos ir problemų rato susijusio su ekonomikos augimu ir viso šito proceso pasekmėmis. Visas pasyvusnamas.info  projektas savo įdėja ir pastangose buvo maksimaliai padaryti statinį, kiek tai įmanoma, ekonomiškai efektyvų, funkcionalų ir su maksimaliu patvarumu arba ilgaamžiškumu.   

Jei aukščiau pateiktas filmas nerodomas informacijaieškokite filmo -  " Эффект лампочки -Запланированное устаревание ". Youtoobe šis filmas blokuojamas dėl autorinių teisių, bet tikėtina priežastys kitokios...

http://smotri.com/video/view/?id=v22484540a0f 

Filmas apie mūsų visų namus. Idėtos kelios filmo dalys. Jei patiks - nuoroda į pilną versiją Youtoobe.