Jei www lankytojams galėjo pasirodyti, kad puslapis bus maža egocentrizmo apraiška interneto platybėse su minties kryptimi - kaip puslapio autorius namą statė ir visiems parodyti norėjo, tai neteisinga mintis. Parodyti tikrai yra ką, bet vien tai yra banalu - tokių puslapių jau yra ir žmonės tikrai šaunuoliai nebijo eksperimentų bei naujovių. Profesionalai visus entuziastus gali vadinti kaip nori, bet iš pačių pasyvių namų istorijos vaizdelis yra visai kitoks. Pasyvių namų atsiradimas, daugelyje Europos šalių, pradžioje rėmėsi ne masine statyba, ne dėl direktyvų ar įstatymų atsiradimo, o skatino elementarus smalsumas ir inovacijų siekimas. Dabar kuomet juridiniai dalykai ES apibrėžti ir aišku kuomet tas pasyvus namas stovės net Lietuvoje, tema pavadinimu pasyvaus namo statyba pasidarė įdomi ir verslui. Nors puslapis kurtas iš idėjos ir pagaliau jiems - tiems paprastiems ir besirūpinantiems savo pirmu namu, be stebuklingų žodžių.
Titaniką statė profesionalai, Nojaus laivą - megėjai...
Pasirinkimas puslapio domeno pasyvusnamas.info tikrai nėra atsitiktinis. Turint patirtį kuriant www svetaines ir paskutinius 15 metų užsiimant informacijos analize ir sisteminimu kompiuteriniuose tinkluose, pradėjus statyti projekte vaizduojamą moliūgo namelį buvo susidurta su statybinių žinių poreikiu. Oj - kad visko vienoje vietoje surasti problematika, gal blogai ieškota. Nebus įmanoma ir šiame puslapyje padaryti aprašo po devizu "viskas vienoje vietoje". Esminė puslapio mintis yra parodyti eiliniam interesantui statybos principus, logiką arba, puslapio autoriui priimtinesne kalba, algoritmą veiksmų sekos, kuri nesiskirs jei statysite mūrinį, karkasinį, medinį ar šiaudinį namą.
Namo statyba arba iliuzijų sąvadas iki pirmos plytos.
1. Namą išlaikyti yra pigiau nei butą todėl ir pradedam namo statybą.
Butas gali būti didesnis už namą, reiktų lyginti, bet jei namas užmiestyje ar priemiestyje ir jisai net yra pasyvus namas iš pastarojo jums reikės nuvykti į darbą, vaikus po mokyklas ar darželius "išdalinti" ir po to visus "surinkti" atgalios. Pabandykite įvertinti šį faktą - kaip ši namo statyba koreguos jūsų transporto išlaidų biudžeto eilutes. O pastatyti namą kainuoja taip pat.
2. Namo statyba iki dalinės apdailos mums kainuos apie X00,000 lt, 120-130 m2. mūras.
Jokio ginčo apie kainas čia nebus. Žmonės pateikiantys tokius skaičius ir perklausus pastarųjų - iš kur tokia skaičių suma atsiradusi, tik gūžteli pečiais. Vienas iš gražesnių iliuzijos pavyzdžių.
3. Namo statyba mūsų skaičiavimu kainuoti turėtų apie X00,000 lt, nes kaimynas labai panašų statėsi prieš 2 metus.
Kaimyno žodis ir saugios kaimynystės principai labai sveikintinas dalykas, bet tik per porą metų ir darbų kainos keičiasi ir medžiagos su transportu vis ne pigyn.
4. Mūsų projektas ir jūsų projektai yra labai panašūs. Kiek kainavo jūsų?
Panagrinėjus, tą panašų projektą, pasirodo, kad kvadratūra skirias vos ne 30 %, stogo konstrukcijos tik nežymiai panašios. Galutinai pasimato, kad to panašumo lik ir būtų, bet susidaryt kainų vaizdo ir kaip ta namo statyba atrodys stipriai keblu. O pagaliau ir mūsų projekto kaina jums nieko nepasakys informatyvaus, kad pasiruoštumėte savam. Dėl nenoro klaidinti puslapyje bus minima kiek galima mažiau tikslių kainų - labai nedėkingas reikalas ir net beprasmis.
5. Mūrinio namo statyba truks metus ir pradėjus ankstyvą pavasarį jau galėsime Senį Šaltį pasitikti prie eglutės.
Jei turite neribotą finansavimą - misija įmanoma, bet jei jūs jau ieškote informacijos internete, vadinasi vieną kitą litą norėtumėte išleisti ekonomiškiau. Nepagalvokite nieko blogo, taupumas ir skūpumas yra skirtingi dalykai, o ir gyvenimo prasmė tikrai ne tuose pinigų kiekiuose. Pagaliau statybose kartais smegenų " pakratymas" yra žymiai vertingesnis nei stora piniginė. Bet kokybiškai pasyvų namą, mūro konstrukcijos, pastatyti per vieną statybų sezoną gali nepavykti dėl orų, kruopštumo reikalavimų, kito žmogiško faktoriaus. Paskirkite bent jau porą statybinių sezonų savo pasyviam namui. Skubos darbą velnias veja galioja ir statybose. Ir vyksta ta skuba statybose kaip niekur kitur.
Vienas iš veiksnių kuris stabdys jūsų statybas
6. Pasyvaus namo statyba atsiperka per 3-5 metus.
Žiūrint ką su kuo lyginti. Mums taip gražiai ši iliuzija neatrodė niekados, o po skaičiavimų faktinių tik pasitvirtino viskas iki galo akivaizdžiai. Palyginus mūsų pasyvaus namo sąmatą projekto su analogišku, bet ne pasyviu namu, mums ir www skaitytojams gavosi apie 18-22 metų. Bet tai taip pat nėra blogai, kodėl tai teoriškai turėtų visus tenkinti ne - šio straipsnio tema. Pasyvaus namo sprendimai lyginant su 2003-2013 metų statybos reikalavimais skiriasi pagal sumas. Nors 2005-2008 metų burbulo kainos buvo aukštos dėl paklausos, dabar namo statyba pabrangsta dėl pasyvaus namo technologinių sprendimų. Burbulas sprogo, o namo statyba su A++ energetinės klasės reikalavimais lieka visam namo eksploatacijos laikui. Nors prekyba vis tiek sugalvos dar kažką naujo - nestovės ir pasyvių namų technologija vieotje, nulinės energijos ir pliusinės energijos namai jau lipa ant kulnų pasyviai namo statybai.
7. Parodysim statybininkam architektūrinius brėžinius ir jie viską padarys patys.
Yra tokių kvalifikuotų
statybininkų, kurie jums namą iš architektūrinės dalies sugebės viską "sulipdyti", bet pasyvaus namo statyba yra šiek tiek daugiau detalizacijos reikalaujantis projektas. Net su konstruktyvu statybinkams kils klausimų, o jei jau leisite
statybininkams visas nesuprantamas vietas patiems suprojektuoti iki galo, nepykite jei kažikas iš šio vaizdelio bus jums "ne prie dūšios".
8.
Namo statyba bus greita jei turėsime daug pinigų.
Kad leisite greitai pinigus, tai dar ne faktas, kad bus greitos ir svarbiausia efektyvios pačios statybos. Svarbiausia, kad jūsų namo statybą lydėtų kvalifikuoti asmenys. Žmonių kvalifikacija kainuoja pinigus, bet kiek namo statyba dėl to gali atpigti niekas neskaičiuoja, mes tai pabandėm - faktai pradžiugino ne vieneriems metams. Namo statybos procese dalyvaujančių žmonių
kvalifikacija sutaupo pinigų. Kuomet tenka prisiminti pirminius prekybinius ir argumentuotus sprendimus ir lyginti juos su investuotomis lėšomis projekte... Retsykiais kvalifikuoto
statybininko ar konstruktoriaus patarimai sudarydavo pusę ar net visą sumą pastarojo atliekamo darbo. Taupyti kvalifikuotiems specialistams nepatartina. Savaime suprantama gražus ir iškalbingas žodis dar nėra kvalifikacijos įrodymas.
9.
Pigus statybininkas yra geras statybininkas.
Raidžių derinio forma stipri mūsų krašto užsakovo, bet pabandykite atsakyti, kodėl tas statybininkas turi būti pigus, o jūsų darbas yra brangus. Dėl brangumo ar pigumo galima ginčytis iki begalybės ir pulso netekimo, bet kaip pavyzdys projekto metu blokelių kiekis nešančioms sienoms sudarė apie 63 tonas ir dar 10 tonų skiedinio. Bent jau sakyti, kad statybininko darbas lengvas - liežuvis neapsiverčia. Pasižiūrėjus į stogdengių darbą situacija analogiška. Perskaičiavus sumas iš kvadratų į darbadienius ir darbo valandos kainą nesigauna pasakų karalystės atlyginimai.
Namo statyba ir pigus
statybininkas yra pavojingas derinys. Pagalvokite apie
medžiagų kainas ir kas atsitinka jei jos yra sugadinamos. Po kelių pabėgusių statybininkų iš objekto ir sugadintų medžiagų už kelis ar kelias dešimtis tūkstančių, ne vienas taip nagus nudegęs užsakovas, nebeleidžia laikyti didžiausiu prioritetu namo statybą patikėti pigiausiems iš pigiausių statybininkų. Nors pigumas visuomet marketinge naudojamas kaip jaukas.
Mūsų krašte tai bene galingiausias ginklas lietuviui. Ir rodos kaina darbų yra panaši, bet nepasakant visų priedų, kuriuos būtinai reikės namo statybos metu.
10.
Namas suteiks jums daugiau laimės šiame gyvenime.
Namas yra gyvenamoji vieta. Ten pasislėpsite nuo šalčio ir lietaus, galite susikurti jaukią aplinką ir jums bus gera pačiame name bus tik dėl to, kad patys ir sudarėte tą aplinką nuo kurios jums gera. Pačios namo plytos laimės dar niekam neatnešė. Taip, puslapio autorius labai džiaugiasi matydamas šiltą būstą, kurio sąnaudos elektrai yra apie 1 eurą per parą, kuomet lauke yra -5/+5 laipsnio. Bet pagrindinį džiaugsmą namuose suteikia jame esantys žmonės, bet ne pati konstrukcija.
Namo statyba - etapai. Kuomet egzistavo statybos trestai ir daugiabučiai buvo statomi masiniu būdu. Prie visų statybos netobulumų ir kuriozų, buvo vientisa statybos mintis kurią sudarė architektas,
konstruktorius, techologas ir
statybininkas. Šių keturių žmonių ar grupės padalinių tikslas buvo sukurti produktą pavadinimu statinys, mūsų atveju
pasyvus namas. Dabartiniu, pilnos laisvės, metu iš visos šios grandinės, daugeliu atveju, beliko
architektas ir užsakovo paieškos internete informacijos apie statybas. Statybininkų savimonės ir praktikos derinys eina kažikur savarankiškai, šalia netyčia atsiradusio konstruktoriaus "dėl kvapo". Dingo iš visos, minėtos aukščiau, grandinės konstruktorius ir technologas kaip priklausytų. Jau yra įstatymo raide privalomas konstruktyvas ir statybos priežiūra bet kokiam statiniui turinčiam pamatus, bet vis dar lietuvis pigumo varda stengias viską kaip galima formaliau, o tai reiškia pigiau, sudėliot. Laisvė su ekonomija, privačių namų sektoriuje, davė ir savo vaisius. Posakis apie tris šeimos statomus namus (pirmą - nugriaut, antrą - parduot, trečias-sau) atsirado iš tos pačios statybinės grandinės optimizavimo. Nors blogiausia situacija yra namų statyboje pardavimui. Ten tai jau optimizacijos išlenda per broką ateityje pilnu gražumu. Jei turite laiko ir galimybių gilintis į visas statybos subtilybes - nurodyta optimizacija galima. Šioje vietoje, net ir patsai puslapis
www.pasyvusnamas.info yra panašios krypties produktas. Rašyti, kad toksai požiūris į gyvenimą yra blogas būtų švelniai tariant keistokas jau net iš puslapio autoriaus pusės. Tik viena pataisa būtų ta kryptimi, kad didžiausia informacijos dalis atsirado dėka architektų, konstruktorių, technologų ir pačių statybininkų. Jums teks analizuoti nemažai informcijos ir savarankiškai, bet išvengti profesionalų pagelbos, remiantis tik internetiniais forumais, bus žingsnis link trejetos tų namų. Statybų kaštai atpinga tuo atveju, kuomet galima prognozuotai pasiruošti ir pasirinkti projekto kryptį iki pasyvaus namo statybos pradžios. Stebuklingų medžiagų sąvado neturime.
Kadangi straipsnis pasidarė neplanuotai ilgas - visą nuotraukų galeriją, apie pasyvaus namo statybą, perkėleme į atskirą skyrių. Taip ją ir pavadinom -
pasyvaus namo statybos galerija.