Sandarumo testo ir akustikos naujienos 2023-1


akustika.vyras.klausa2023 kovo pradžios prasmingi startai... Sąmoningų mokslų pradžia akustikoje. Pačią akustinių matavimų sritimi jau pradėjome domėtis 2022 metų viduryje, nors lygiagrečiai dar vykęs akreditacijos procesas sandarumo metode. Jei 2022 metais dėjome pastangas surinkti fundamentalias žinias apie pačią akustiką kaip mokslą, tai šių metų kovo mėnesiui mes jau turėjome aiškią viziją kodėl akustiniai matavimai reikalingi žmogui - kokie tarptautiniai standartai reikalingi vykdyti laboratorinei veiklai, kokie darbiniai klausimai veiklos procesuose bus "pagaliai ratuose", kokia akustinių matavimų rinka ir rinkos dalyvių požiūris į pačius akustinius matavimus. Pagaliau suradome mokytoją akustinių matavimų srityje, kuris puikiai išmano teoriją, praktiką - tokiems žaliesiems aktyvistams būtinas vedlys ganėtinai plačioje matavimo srityje. Jei pastatų sandarumo matavimuose dalyvauja vienas tarptautinis matavimo standartas, tai pastatų akustiniuose matavimuose standartai jau skirtingi ir priklauso nuo pasirinkto matavimo elemento pastate (vidinė atitvara, vidinė perdanga, išorės atitvara (fasadas), bendro naudojimo patalpos. Atskiras standartas nustato ir akustinių matavimų neapibrėžtį... Ir visumą apibendrinus galima priskirti pastatui arba jo daliai garso klasę. Dar galvoje žavingas "bardakėlis", tačiau tunelio gale matosi šviesa. Tikimės, kad tai ne į mus atvykstančio traukinio šviesos. 

finansine.nauda2023 balandžio pabaigos mintys...  Keista, įdomu, bet pasitaiko tokių "nuotykių" sandarumo testo užklausose... Užsakovai dažnu atveju pagrinde domisi kaina, tačiau nesupranta sandarumo testo atlikimo paskirties esamam statybos etape, siekiamų tikslų, procedūros eiliškumo, pasirengimo sandarumo testui eigos. Kadangi individualių namų statyba ūkio būdu Lietuvoje yra dominuojanti, darbų vadovų optimizacijos dėka (jų tiesiog nebūna statybos objektuose). Paminėsime kelis klasikinius bei klaidingus arba dalinai klaidingus įsitikinimus. Sandarumo testas reikalingas priduodant namą 100% baigtumui - ne, namo baigtumo procentą fiksuoja kadastro bylutėje matininkas, pildant statybos užbaigimo deklaraciją, aktą ir pan. , o sandarumo testas yra energinio sertifikato dalis pagal STR 2.01.02:2016  "Pastatų energetinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas". Pastatui su daline apdaila yra atliekamas sandarumo testas kuris vėliau naudojamas gaunant pastato energinį sertifikatą - pastatui sandarumo testas yra prasmingas šiuo statybos momentu, bet tai matavimas skirtas įvertinti atliktų darbų kokybę, sandarumo testas energiniam sertifikatui atliekamas po visų atliktų statybos darbų, kurie gali pabloginti pastato sandarumo būklę - tai nurodyta STR 2.01.02:2016  "Pastatų energetinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas". Ir tokių klaidingų arba pusiau teisingų minčių yra ne viena iš užsakovo pusės. Šiuo metu kiek galima daugiau esame aprašę sandarumo matavimo eigą straipsnyje  sandarumo testas, tačiau tikėtina, kad šioms, pusiau teisingoms užsakovų mintims, vėliau paskirsime atskirą straipsnį. Jau prisikaupė...

triuksmomatis.Norsonic.1402023 gegužės akustiniai žiedai... Buvo ir patiems įdomu susipažinti su akustikos kryptimis kurias pabandėme išdėstyti straipsnyje akustika . Akustikos procedūros pradėtos formuoti atrankai, užsakymui, susitarimams, net protokolas garso klasifikavimo paruoštas mūsų laboratorijoje. Visa tai projekto stadijoje, bet kai pagalvoji - visas žmogaus gyvenimas tarsi projektas. Turime  akustiniams matavimams skirtą įrangą su labai profesionaliai suderinta programine įranga duomenų apdorojimui ir išvedimui pagal visus reikiamus standartus. Turime ir patvirtinimą iš ekspertų, kad pavykę padaryti kai ką naujo procedūrose, ko dar neturi nei viena akredituota akustinių matavimų laboratorija. Šias naujoves apginsime akreditacijos metu, bet prieš tai reikia dalyvauti PT (kompetencijos tyrymų programa) programoje... Nieko baisaus, nes mes tokiose jau gegužę ir užsiregistravę - bus šauni komandiruotė kai poilsis ir darbas suderinama. Be jokios abejonės čekiukus apie išlaidas pagrįstas surinksime ir atiduosime buhalterijai, mes juk ne savivaldybės tarybos nariai - pinigus kuriuos galime išleisti yra tie kuriuos pradžioje uždirbame. Sąlyginai akustiniai matavimai turėtų būti kažkas naujo, tačiau gerai įsigilinus į tai ką matuosime - vėl slėgio vienetai dalyvauja skaičiavimuose. Pagrindinis matavimo aparatas taip ir vadinasi  - garso slėgio lygio matuoklis arba triukšmomatis. Sandarumo teste slėgio skirtumas dalyvauja, akustikoje garso slėgio skverbimasis per statybines konstrukcijas. Paskalis mūsų laboratorijoj tapo pagrindiniu svečiu.

akreditacijos.diena.20232023 birželio kaitros gimtadieniai... Pasirodo ir akreditacija savo dieną turi - birželio 9 - sveikiname visus mūsų užsakovus ir pagaliau patys save galim pasveikinti. Atrodytų kas per globalistų šventė ir ką ji čia galėtų padėti eiliniam piliečiui įmonėje, užsakovui perkančiam prekes arba paslaugas? Sunku pasakoti apie trečiuosius asmenis, bet gal nuo mūsų arba apie mus toje šventėje. Pats akreditavimo procesas tarytum nuolatinio nepasitikėjimo žmogiškuoju faktoriumi iliustravimas - viskas aktuojama, dokumentuojama, planuojama, analizuojama ir visur parašas su data. Vėliau ateina Nacionalinis akreditavimo biuras ir su analogiškų kiekių parašų tikrina mūsų pasirašytus dokumentus ir vėl viskas jau iš jų pusės aktuojama, dokumentuojama, analizuojama pridedant parašus dėl visų patikros dalių. Tačiau per visus šiuos dokumentų megabaitus laikmenose (dokumentai mūsų laboratorijoje pagrinde pasirašomi elektroniniu būdu) tapo net ir mums patiems aišku 😂 kas per procesai vyksta įmonės, laboratorijos ar eilinio darbuotojo dienotvarkėje. Akreditacija labai stipriai gali pakelti įmonės reputacijos karteles, padeda išvengti juridinių ginčų dėl kokybės esamoms ar net nesuteiktoms paslaugoms. Bet visuomet yra vienas "bet" - bet koks procesas turi būti su žmogišku veidu, priešingu atveju formaliai taikomos tarptautinių standartų normos tampa tiesiog mandagiu įpakavimu visai beverčiams procesams nors ir tobulai įgyvendintiems.

kontaktas2023 birželio mokymai vietoj egzaminų... Kuomet abiturientai laiko egzaminus mūsų laboratorija semiasi žinių šalia gintaro muziejaus! Birželio mėnesio antros savaitės mūsų įmonės naujiena yra ta, kad dalyvavome seminare su labai reikalingais klausimais laboratorijos veikloje. Nauji dokumentai laboratorijų veiklos kokybės užtikrinime - ILAC ir kitų tarptautinių organizacijų, išorės kokybės kontrolė pagal naują ISO 17043:2023, ėminių neapibriežties įdiegimas, neatitikčių valdymas ir tinkamas korekcinių veiksmų atlikimas, matavimo priemonių kalibravimo periodiškumo nustatymas - labai apibendrinus bendravome apie laboratorijos matavimų kokybės užtikrinimą. Viena naujiena buvusi mums labai aktuali - kaip vertinti matavimo duomenis jei turime lygiai ribinę vertę rezultate, tačiau dar nesuskaičiuota ir neįvertinta neapibrėžtis? Iki šiol Ilac dokumentai turėjo aprašymą apie ribines vertes kurios yra žemiau tolerancijos ribų, tačiau atsiranda sandarumo testų gausoje kuomet pasiekiama viršutinė riba lygiai kiek nurodyta statybos reglamente. Daug pasisėmėme žinių apie kalibravimo liudijimų vertinimą, labai vertingos žinios dėl ėminių neapibrėžties vertinimo, nes akustikoje šie skaičiavimai mums ateityje labai pravers praktinėse ėminių atrankose.

2023 birželio Joninių nakčiai ateinant... Atvyko pagaliau akustiakustine.iranga.mb.termozmonesniams matavimams skirta įranga - du šaunūs, autonominiai garso šaltiniai. Vieną iš jų vadiname malonybiniu žodžiu - "trepsius" arba trepsėjimo mašina. Profesionalo ausiai dažniau girdėtas žodžių junginys - smūginė mašina. Trepsius imituoja struktūrinį triukšmą ir perdangom testuoti skirtas įrengimas. Dvylikos sienų kolonėlė ir garso stiprintuvas yra naudojamas vidinių ir išorinių statinio pertvarų pertvarų garso skverbimosi matavimams. Triukšmo generatorius turi savitą triukšmo generavimą (rožinis triukšmas), yra galimybė pajunti savo triukšmo signalą, o tokį mūsų triukšmomatis turi. Taip pat reikalingas dalykas visai aparatūra transportavimo dėklai, čia buvęs klausimas kiek keblesnis, bet spręstinas. Labai kokybiškai įranga padaryta iš pirmo žvilgsnio. Papildomai galima pasakyti, kad gamintojas padaręs nuotolinį valdymą per belaidžio ryšio pultelį, atvyksta visa įranga su visais reikiamais akredituotais kalibravimo liudijimais, o tai tikrai didelis privalumas - akustikos profesionalai supras apie ką mes čia tarp eilučių turėjome omenyje. Sekantis etapas liepai jau bus pasirengimas palyginamiesiams matavimams rudeniop.

akustinis.triuksmas.suns.stiprus.alsavimas

2023 birželio tylą klausant... Po nedaug, bet pastoviai rašysime ir apie savo akustikos matavimų dienas. Su garso slėgio lygio matuokliu nesiskiriame beveik kiaurą parą ir stebimi garsų mus supantį pasaulį per 1/3 oktavos dažnių spektrą. Kaip visada nesugebėsime rimtu susirūpinusiu veidu ir rožiniu triukšmu iliustruoti visas savo nuotraukas, nes ir termovizija pas mus su žmogišku veidu ir pastatų sandarumo testas pas mus ne dėl popieriuko, todėl su akustika norėsis parodyti taip pat užkulisius susijusius ne tik su standarto reikalavimais. Kaip tik viena tokia nuotrauka kairėje iš triukšmomačio ir yra - toks spektras mūsų bulterjerės Vangos kuomet uždususi iš lauko karštą dieną grįžta ir nugriuvusi ant grindų bando atsivėsint alsuodama. Tokių panašių spektro nuotraukų manau padarysime vėliau atskirą galeriją ir sau ir užsakovams sudėtingi dalykai paprastesne forma parodyti. Kadangi gyvename gamtoje, pabandysime tylų liepos vakarą išgirsti miško tylą, ryte atsikėlus paukščių giesmes, komunalinių paslaugų pravažiuojantį automobilį su visais žemaisiais dažniais.  

 

12.sienu.akustine.kolonele2023 liepos pradžiai liepto pradžia...  Reikalingas matavimo aparatas turi būti ne tik tikslus, bet ir apsaugotas nuo netikėtumų jį transportuojant. Jei jau turime Lietuvoje pasigaminti kietus dėklus įrangai - kam ją pirkti užsienyje? Nusprendėme pasigaminti tris ar net keturis transportavimo dėklus - dvylikos sienų akustikos garsų skleidėjui (nuotrauka kairėje), atskirą nediduką kolonėlės stiprintuvui, papildomai atskiras dėklas mūsų "trepsiui" arba smūginei mašinai. Triukšmo matuoklis turi minkštą transportavimo dėklą, gal pritaikysim papildomai ir jam ateityje kokį nors kietą dėklą, bet toks vidinis jausmas, kad pastarąjį prabangiai tikslų aparatą visuomet šalia norėsis turėti saugiausioje automobilio vietoje. Pagaliau gavome visus akredituotus ir tinkamus kalibravimo liudijimus visam akustikos komplektui ir tuoj prasidės laboratorijos kalibravimo grafikų papildymai, rezultatų patikimumo priemonių rengimas ir liepos 15 dieną pradedame rengtis kompetencijos patikrinimo programai. Iki metų galo prie senelio šalčio ir Nacionalinis akreditavimo biuras turėtų gauti prašymus mus įvertinti akustikos srityje. Užsakovai akustikoje taip pat jau mūsų laukia, tačiau mums papildomai reikės išversti programinės įrangos šablonus, paruošti matavimo protokolus, praplėsti kokybės vadybos sistemos procedūras, validuoti visus matavimo naujus metodus ir tobulinti pačią matavimo techniką akustikoje. Net ir po 3 metų praktikos su sandarumo matavimais dar atrandame kažką naujo su kiekvienu objektu - patogiau supažindinti užsakovą su pasiruošimo etapais, plačiau papasakoti apie objekto silpnąsias vietas... Akustikoje bus nemažai panašių kokybės vadybos ir darbo organizavimo dalių, tačiau skylę pašalinti statinyje ir sutvarkyti akustikos problemas ne visai tapatu, bet mes stengsimės kiek tai leidžia galimybės...

2019 metų antros pusės naujienas rasite paspaudę šią nuorodą.

Naujienos 2019-2

 

2019 nuo rugpiūčio iki spalio pabaigos. Ieškojom klaidų programinėje įrangoje ir tai mums pavyko, atlikom nemažai sandarumo testų, eksperimentavom, improvizavom ir kitaip kankinomės kurybinėse kančiose. Bet svarbiausia yra žemiau - mus įvertino jau oficialiai.Certificate.programa.vertimas

sandarumo.testas.programa.22019 nuo liepos pabaigos iki rugpiūčio pabaigos. Atlikom rimtą, ilgą ir ganėtinai kruopštų darbą - vertėme programinę įrangą, sandarumo testui, iš anglų į lietuvių kalbą. Šiai naujienos minutei esame pabaigę 90% visų darbų. Dabar testuojam vertimo logiką, tikrinamės savas klaidas ir programuotojų. Darbas mus pačius sužavėjo savotiškai. Kodėl? Pirmiausia tai neikainuojama patirtitis mokantis dirbti su pačia programa, įranga. Nors ir esame praėję mokymus praktinius, bet čia mokaisi vos ne visą mėnesį gilindamasis į kiekvieną terminą, galvoji kaip geriau išversti ne pažodžiui, o su prasme, taisyklingai gramatiką sudėt, kiek jau IT žinios leidžia. Net terminus retsykiais tikrindavomės su kalbininkais, lituanistais ir kitokiais gerais žmonėmis. "Išdrasėjome" iki tiek, kad net papildėme programą savomis įdėjimis. Kaip pavyzdys... Vėjo greitis nurodomas žodžiu, o mes nepatingėjome ir nurodėme programoje žodžiu bei faktines reikšmes skaičiais. Užsakovo informacija sugrupavome kaip mums patogu, ataskaitoje savų papildymų pridėjome... Tai, kam dabar sugaišome laiko automatizuojant, papildant programą, ateityje taupys ženkliai laiką dirbant. Savaime suprantama nepamiršome, kad visa tai reikia suderinti su pačiu matavimo standartu iso 9972. Mes pirmieji Lietuvoje kurie išvertėme pilnai programinės įrangos ir ataskaitos žodyną į mūsų gimtają kalbą. Verslas, pinigai yra reikalingas dalykėlis, bet dirbti su programine įranga, kurios vertime dalyvauji betarpiškai yra prasmingas ir perpektyvus užsiėmimas. Užsimezgė puikus kontaktas su programos išdirbėjais Vokietijoje.

pastatu.sandarumo.testas.matuoklis.dg.1000.22019 liepos lapams krentant... Per mokymus įmonėje, kuriuose tobulinom gebėjimus taikyti ISO standartus, "maloniai atradome, kad mūsų įrangos kalibravimo sertifikatai ne visi aukščiausiu lygmeniu. Teko mikromanometrą naujai kalibruotis remiantis naujausia ISO 17025 versija. Mums visiems atrodo retsykiais, kad tas pats žodis turi tik vieną prasmę ar traktavimą, bet gi čia etalonų pasaulis... Kalibruojant įrangą laboratorijai reikia užtikrinti, kad turime tiksliausią matavimo aparatūrą bei tikriname tokią su mažiausias paklaidas turinčiais etalonais. Per liepą teko sužinoti, kad etalonai būna labai skirtingi - referencinis, pamatinis, darbinis. Referencinio etalono negausi kalibravimui, nes tai tarytum atramos taškas visiems likusiems etalonams. Darbinis etalonas naudojamas kuomet reikia parodyti, kad kalibravimas atliktas ir naudojamas aparatas, po šios kalibracijos, nerodo "pievų pločio" ir "pieno riebumo". Mums teko su kalibruotojais derinti savos aparatūros patikrą su pamatiniais etalonais. Taip reikalauja standartas. Pamoka buvo šauni, nes ne visos kalibravimo įstaigos skaito naujas standarto versijas ir neklausdami kalibruoja su mažesnio tikslumo etalonais. Dabar jau ir mūsų pardavėjas žinos, bei mums naudinga praktika - kaip teisingai paprašyti atlikti kalibravimą.

pastatu.sandarumo.testas.irangos.kalibravimas2019 birželis - mokslo šaknys karčios. Birželio pradžioje gavom jau sertifikatus mūsų sandarumo įrangos ir iš paties Lietuvos energetikos instituto. Kalibravimas pasirodo nėra toksai jau ir paprastas dalykas. Paprastai kalban, o nuotrauka proceso kairėje, imamas etalonas bei tikrinama mūsų įrangos paklaidos šalia to "neklystančio" įrenginio. Pradžioj manėm, kad etalonas yra vienas, bet pasirodo ten visas mokslas po šiuo žodžiu slepiasi. Etalonai skirstomi, kiek šiam momentui žinom, į referencinius, pamatinius ir darbinius. Rerefencinis etalonas yra patsai gryniausias bei tiksliausias ir paslėptas po septyniais užraktais, o gal ir po aštuoniais. Pamatinis etalonas jau saugomas ne taip stropiai, bet tai labai brangus mazgas. Galima vadinti tai vestuvine suknele, ar šliūbiniais batais. Toliau jau tas darbinis etalonas, su kuriuo matuojama viskas kas liko ir kam reikia kažikokio tikslumo. Mums, kaip būsimai laboratorijai, reikia kalibruotis įrangą su pamatiniais etalonais ir ne mažesniais. Nuo 2018 metų pakito arba sugriežtėjo kalibravimo reikalavimai laboratorijoms.... O mes judame link laboratorijos statuso.

pastatu.sandarumo.testas.matuoklis.dg.1000 2019 gegužės pirkiniai važiuoja... O mes mokomės standartų kurie reglamentuoja visą aibę reikalavimų - kada, kaip, su kuo, kodėl ir ką į popierius įkelt po visos procedūros. Viso proceso pradžioje net negalėjom pagalvot, kad tiek visokiausių tikslumų reikalauja akredituotas bandymas. Įrangai keliami reikalavimai dėl paklaidų ir darbo temperatūrų - įvertinti privalu jau prikimo metu. Reikalinga paruošti bandymo protokolus, apskaičiuoti neapibrėžtis. Pirmą kartą išgirdus patį žodį buvo apėmęs keistas jausmas - kaip galima apskaičiuoti tai kas jau nuo pradžios yra neapibrėžta? Pagaliau visam kolektyvui suprast ir pasiruošti pačiai akreditacijai. Darbo apstu ir tiksliai viską padaryt reikia nes laboratorijos standartai nėra tokie jau paprasti, bet ir ne Niutono binomo paieška. Viskam savas laikas ir tam skirtas popieriaus lapas. Trumpai kalbant - kelio atgal nebeturim. Kas naujo mūsų puslapios struktūroje? Atsirado nauja blog kategorija kuri ir skirta pastatų sandarumo testui aprašyti. Mielai prašome aplankyti naują meniu punktą sandarumas

sandarumo.testas.trys.ziedai2019 balandis- renkamės atsakingai įrangą. UAB Enersys pradėjo ruoštis termovizijos ir sandarumo testo akreditacijai. Jei jau termovizorių mes valdome senokai, tai su "oro vaikymu" susipažinti prisireikė kiek daugiau laiko. Matavimas patsai rodos paprastas, bet viskas tik iš pirmo žvilgsnio. Yra neapibrėžtumai matavimuose, kalibracija įrangos, sukurti įmonėje privalu visą kokybės valdymo sistemą, paruošti tam protokolus, aprašymus ir visus kitus dalykus pavadinimu - biurokratija. Apie visus niuansus rašysime perspektyvoje jau seniai tam skirtame straipsnyje - sandarumo testas. Gal perspektyvoje skirstysime darbą į du skirtingus etapus. Akredituota veikla, kuomet reikia pažumos energetiniam sertifikatui, bei statinių kokybės priežiūra, tarpinėse statybos grandinėse. Kaip bebūtų keista, o gal net apmaudu, testą žmonės nori atlikti, taupant lėšas, tik po to kai jau baldas stovi gryčioj. Jei nepraeina sandarumo testas, o patsai šeiminkas jau įkurtuvėm stalą svečiams ruošia, situacija pasidaro kėbloka. Esant apdailai atlikti sandarumo testą daryti, švelniai tariant vėloka. Straipsnyje, apie sandarumo testą, bandysime išskirti kelis būtinus momentus, kaip nepapulti į broko spąstus. Didžiausias ir ilgiausias mums išbandymas buvo koksai? Pasirinkti tarp dviejų gamintojų įrangą. Kadangi procesas buvo įtemptas visą balandį ir persikėlė į gegužę - daugiau informacijos pateiksime gegužės mėnesį.

2019 metų pradžios naujienas rasite paspaudę šią nuorodą.

Naujienos 2019-1

 energetines.klases.22019 kovo pradžios pastebėjimai... Apie vasario mėnesio energetinį aprašą statiniams Lietuvoje daug informacijos pačiame reglamente... Labai trumpai reziumuojant - A++ pavirto pagal reikalavimus į A+ ir taip toliau su A+ link A ir A jau tikra B energetinė klasė tik su rekuperatoriumi. Palaukit, o kas tuomet su B senaja energetine klase atsitiko? B energetinė klasė pasidarė šiek tiek prastesnė ir kažkuo panašesnė į C kažkuria prasme. Pabandėm perskaičiuoti banaliai net ir B energetinės klasės pokyčius. Jei paprasta 70 kvadratinių metrų butas turėtų per metus sunaudoti apie X- kWh/m2 senuoju reglamentu, tai perskaičiavus naujai paidėjo tos energijos poreikis apie 25%. Jei korekcijos buvusios ties A+ ir A++ energetinėmis klasėmis dar galima paaiškinti susirūpinimu optimalaus statinio konfiguracijos, tai B energetinės klasės korekcija pradžiai atrodytų kaip ganėtinai keistoka. Sunku užtikrintai teigti, bet gal krūvos statytojų nebesugebėjo pastatyti net tokios paprastesnės B arba koreguojant A++ reikėta atitinkamai sukompiliuoti ir šalia esančias klases. Klaustukų iš ties nemažai. Į keletą pabandėme atsakyti straipsnyje pastatų energetinis efektyvumas. Mūsų pilotinis namas, pagal realiai suvartojamą energiją jau patapo nepasiekiama aukštuma statybininkui Lietuvoje. Vadinasi puslapio autorius gyvena energetinėje klasėje, kurios dar lietuviškame statybiniame reglamente nėra. Vokietis mūsų namo energetines sąnaudas vadina pasyviu namu, o lietuviškas A+ pagal mūsų projektą turėtų suvartoti apie 4,47 karto daugiau energijos ( 15<67,8 kWh/m2). Ar daugiau išlošia naujas reglamentas ar pagal senajį suprojektuoti ir pastatyti namai parodys laikas. Argumentų buvo ir bus visokiausių visose pusėse. Nors puslapio nuomone, labai tikėtina, kad naujasis reglamentas įtakotas statybininkų ir energijos gamyba užsiimančių įmonių.  

mikroklimatas2019 kovui prasidėjus... Senokai mes tokios pavasarinės revizijos per puslapį nedarėme. Išbraukėm 11 straipsnių iš mūsų puslapio. Kažikurie prarado aktualumą, kiti nepasiteisino savo egzistavimu-viskam reikalingas laikas, kad suprast tokias smulkmenas. Revizavom straipsnius kuriuose tai teksto nereikalingo rasta, tai jutubai neberodo kažikurio video filmo, o gal ir naujos informacijos rasta papildymui... Puslapiui jau visi šešeri metai ir tai jau kaip ir vaiko išmokusio šiek tiek skaityti amžius. Dar, kovą pamatę, įskiepijom perspėjimus, kad naudojame slapukus, kurie yra trečiosios šalies produktas anlizuot svetainės veiklą. Kažkiek statistikos ateina ir per internetinio puslapio turinio valdymo sistemą, bet gerai pagalvojus visos tos rašliavos ir mušimasis į krūtinę, kad mes jūsų nesekam... Trumpai tariant - visuotiniam susirūpinimui jau ir mūsų puslapis pasiruošęs.

termovizija.termozmones.kestutis2019 varasio pabaigai. Sena mintis tapusi žodžiu - www.termozmonės.lt  užregistruotas domenas vasario 25 dieną. Puslapis www.pasyvusnamas.info skaitančiam, o www.termozmones.lt matančiam. Ne taip seniai ir patys sužiinojome, kad visi žmonės skirstomi į kelis pagrindinius informacijos priėmimo būdus ar mastymo tipus. Pasionarus- informacija priimama skaitant eilutę po eilutės nieko nepraleidžiant. Mokslininkai laiko tokių žmonių skaitymą linijiniu. Patsai puslapio autorius priklauso būten šiai kartai dar kitaip vadinama karta Y. Ši grupė žmonių beveik jau pasistačiusi nuosavą būsta, nes tai vyko 2002-2015 metais. Dabar jau statosi būstą X kartos žmonės bei ateina Z karta. O ten jau vis labiau ryškėja klipinio mastymo ir segmentuoto skaitymo įpatybės. Tą labai gerai suprato visi socialiniai tinklai, didžiausi internetiniai portalai. Ir tas veidaknygės mygtukas "patinka" (like) yra grynas atspindys to mastymo ir skaitymo specifikos. Bandysime eiti, su naujos kartos užsakovo informacijos priėmimu, greta.     

termovizija.ataskaita2019 vasariui šylant...palyginamieji tyrimai termoviziniai matavimai. Tuo pačiu metu tą pątį objektą anksti ryte teko matuoti dviem termovizoriais tuo pačiu metu. Buvo mūsų Fliuke Tir-1 ir Flir E-75 modelis. Na be abejonės naujesnis modelis galimybių ribose šiek tiek įdomesnis. Kažkuo panašesnis Flir E-75 modelis į tokį minimaliai išmanujį su didesniu ekranu, lazeriniu taško nustatymu, didesne rezoliucija pačios termovizinės nuotraukos, bet tai detalės kurios tikslesnių matavimų nepadaro. Gal sakyktumėm įvaizdžio dalis atvykstant su didesniu lagaminu ir pats aparatas paltesniu ekranu. Tiriant tuos pačius taškus temperatūros pasirodžiusios analogiškos pas abu termovizorius. Teko laisvalaikiu mūsų termovizorių instrukcijose vartyti ir maloniai nustebome visu kolektyvu... Pasirodo mūsų termovizorius turi labai minimalią temperatūrinę paklaidą - tik 0,07 laipsnino. Nors ir kilo mintis pabandyti eksperimentuoti su termovizoriaus atstumu iki objekto matuojant temperatūrą. Kaip kis mūsų matavimo rezultatai priklausomai nuo vieno, dviejų ar net trejetos metrų atstumo. Dabar trumpai apie tuos palyginamuosius matavimus. Problema yra pas užsakovą su langų sandarumu. Tuo pačiu metu matuoja du termovizoriai ir du skirtingi specialistai teikia išvadas. Palyginame tiek termovizinius duomenis, o svarbiausia išvadas. Termovizorius yra tik prietaisas, bet duomenų apibendrinimas yra jau žmogaus kompetencijoje. Todėl realybėje bus įdomu stebėti mūsų ir kitų kolegų kompetencijas matuojant, stebint tą patį tašką. Stebėjimo taškas tas pats, bet koksai bus požiūris dviejų skirtingų specialistų. O galeriję su termoviziniais matavimais kintant atstumui parengsime neužilgo.

termovizija.raselo.terjeras2019 sausio trešdalyje...Termovizijos naujienos - kas naujesnio pas termožmones? Praktiškai tai jau darėme nuo praeitų metų - atvykę pas klientą stengiamės ne tik parodyti kur namuose yra nesandarios vietos, prašalimas, bet ir kartu su šeiminkais suskaičiuojame praeitų metų sąnaudas šildyme. Tai padeda realiai spręsti apie tikrasias išlaidas ir atsakyti į klausimą - ar namo energetinė klasė ir šildymo kaštai atitinka "kirvis kotą"? Labai dažnai skaičiai sutampa, bet yra ir įdomesnių pastebėjimų. Kaip pavyzdys yra didelės šildymo sąnaudas optimizuojant šeiminkai pradeda kažikurį namo kampą  taupydami nešildyt. Skaičiuoji termožmogus visas šildymo kapeikas ir gaunasi akivaizdu, kad nešildomos patalpos pasiima savo energetinę auką iš gyvenamų patalpų. Faktiškai jokios ekonomijos nesigauna. Šeimininkui atrodo, jok ten šalčiau ir tikrai ekonomija vyksta, o gi pasirodo per realias sąnaudas visai menkas bezdžionėlės bizniukas. Jei iliustruoti paprastai tai situacija sekanti. Jūs apsirengiate žiemos metu einant į lauką kiek galima, pavalgote šilto maisto, bet ant vienos kojos, taupant, neužsimaunate bato. Peršalimas garantuotas! Taip ir su namo konstrukcijomis. Jei gerai pagalvojus, tai namas kaip ir tas žmogus, galite aprengti šilčiau, bet skylės šilumą pasiglemž. Bus per mažas šiltinimo sluoksnis - šaltukas savo nakčia pasiims. Trumpai tariant ar žmogui ar namui žiemą viskas įgauna aštresnę prasmę.

sandarumo.testas.trys.ziedai2019 sausio pradžia - pučiam nuosvą vėją. Kodėl gamta motinėlė ciongą daryti gali, o mes ne? Kitaip tariant pradėjom testuotis, maigyt, programinę įrangą nagrinėti sandarumo testas, kad gautūsi drūtas ir rimtas. Praktika yra geriausias teorijos patvirtinimas, o ir termovizorius jau į pagelba ateina stebėt kur tas nesandarumas. Bendru atveju sandarumo testas savo aparatūroje fiksuoja tik oro srautu, o jie gali būti tinkami arba ne atitinkamai energetinei klasei. Apie visus niuansus rašysime jau seniai tam skirtame straipsnyje - sandarumo testas. Kažkada buvo ten teksto įvesta, bet dabar ir patys nenustebsime jei šis testo aprašymas virs į blog kategoriją. Kodėl? Nes iš sprendimo skyriaus ši tema iškilmingai kelsis į skyrių paslaugos. Iš pirmos pažiūros lik ir paprastas testas, turėtų kainuoti nebrangiai, bet... taip atrodo tik iš pačių pradžių kol nuogu užpakaliu į dilgeles neilipo žmogus. Patsai testas ir duomenų surinkimas trunka tikrai trumpą laiką, bet pasiruošimas... Kažikuo primena dažytojo darbą. Kodėl? Nes reikia išsimatuoti statinio kubatūras, užkamšyti reikiamas skyles objekte, dar motinėlė gamta su savo ciongais maišo kortas bežaidžiant - kruvos įdomių reikalų kažikaip gaunasi.

kiaules.metai2018 Gruodžio ir metų reziume. Metai prabėgo visai šauniai. Formaldehidų matavimus jau atmentėm kaip naują projektą, nes... Pasirodo nėra akredituotos laboratorijos, kuri galėtų formaldehidų matuoklį patikrinti ir išduoti tam dokumentą. Kas liečia sandarumo ir termovizijos testų jau jūdėsime linksmiau ir stipriau kitais metais. Gavome reikalingą informaciją kaip tinkmai pasiruošti akreditacijai viso šio proceso. Kadangi per eilę metų praktika su termovizija solidi, tai ieškoti nesandarumų vasarą su perteklinio slėgio formuotojais jau bus žymiai papraščiau. A+ namai prasidėjo statybose, todėl paslauga sandarumo testuose atrodo prasminga. Pagaliau patsai projekto autoriu galutinai į savo laboratoriją ( namą ) persikėle ir energijos sąnaudos iš tiesų džiugina. Pasisekė pilotiniame projekte pasiekti net 15-20 kilovatų per metus šildymo sąnaudų. Pasyvaus namo institutas jau net parengį (pagaliau) medžiagą, kurioje nurodė, kad mūsų kraštas ir vokiečio žemė yra energetiniuose skirtumuose akivaizdžiuose. Pas mus žymiai šalčiau...ką mes jau aprašėme net 2013 metais straipsnyje atšiaurumo zonos. Visiems blogo skaytojams belieka palinkėti geros kloties ateinančiais kiaulės metais. Astrologai sako jie bus neblogi.

termovizija.lektuvu.angaras2018 metų gruodžio įdomi termovizija. Kuomet trobelė su langais sušalusi - vienok čia naujiena, bet kada kviečia lektuvų angarą paveizot, dėl šilumos nuostolių, tai tikrai ne kasdieninis termovizoriaus fiksuojamas objektas. Ir šaltuką suradom ir lėktuve pabuvom...dar ir apžiūrėjo visą meistrą termovizinį įdėmiai apsauga - negali pykt toksai jų darbas. Norint patekti į aerouosto teritoriją reikia praeiti analogišką patikrą kaip ir prieš skrydį lėktuvu. Patikra nebuvo naujiena, bet išrinkto lėktuvo dalis pamatyti buvo nauja patirtis. Lėktuvų angaro specifika savotiška. Pastatas aukštas ir jame subalansuoti šilumą ne taip jau ir lengva. Skirtumas temperatūrinis per 7 metrus tikrai duoda apie save žinot. Iliustruotumėm taip šitą aukštį - teoriškai arklys, o praktiškai nepasikelia... metro aukštyje turite +16 laipsnių, o palubėj visi +22 celsijai susispietę. Jūsų darbuotojas skundžiasi šaltu klimatu darbo vietoje, o jūsų stebimos šildymo sąnaudos juk už visus +22 laipsnius piniginę tuština.

Naujienos 2018-2

 

 

pasyvus.namas.davikliu.darbo.grafikasLapkričio daviklių programavimas. Pavadinkime šią naujieną linksmai - puskvailių daviklių programavimas. Jau tiek tų išmanių sprendimų prisiveisė, kad net juokas ima atsisėdus. Jau net mūro skiedinys su nano dalelėmis, išmaniosios lubos, grindys, langai, net blokeliai ir plytos jau tampa išmaniaisiais elementais. Tad beliko tik mūsų temperatūrinius daviklius iškilmingai pavadinti puskvailiais ir lik būsim prie chebros.

Dabar rimčiau apie esmę. Matote priešais save temperatūrinio daviklio programos dalį. Nustatytas rėžimas banalus - naudojamės pigesne elektros energija, nes turimos laiko rėlės, temperatūriniai davikliai veikia naktiniu ir savaitgaliniu rėžimu. Naktį pasiimame daugiau elektros energijos ir ją paskirtstom į šilto vandens talpas, grindinį šildymą, bei dar perspektyvoje numatyti infraraudonūjų spindulių šildytuvai, kurie ir daigtus pašildys aplink save esančius. Žodžiu viskas paruošta tam, kad galėtume akumuliuoti pigesnę energiją į mūrą, betoną. Dar apie tą pokvailį daviklį. Mes pilotiniame projekte nedarėme vieno taško valdymui visiems davikliams. Rodos patogu ta tinginystė, bet ir pavojus - vienu metu reguliuojama sistema gali vienu metu visa atsisakyti būti valdoma. O jei kiekvienas daviklis veikia individualiu kodu, rėžimu... Povandeninio laivo sistema yra tokia, kad jei vienas skyrius bus užpiltas vandeniu net pilnai, visas laivas nepaskęs. Taip ir su šia sistema - jei vienas temperatūrinis daviklis atsisakys, tai viso namo šildymo sistemai nebus įtakos daugiau nei toje namo dalyje kur tas daviklis bus sugedęs. Jei dar pridėsime namo inerciją... Patogumas priešpriešoje stovinčio ir žavinčio patikimumo. Mes rinkomės kaip galima didesnį patikimumo elementą šildymo sistemai. Tas senas kaimo žmogaus posakis - nedėk visų kiaušinių į vieną terbą. 

pasyvus.namas.temperaturos.co2.daviklisLapkričio vidurio susirūpinimai apie oro kokybę. Šiluma kaulų nelaužo, tas yra tiesa, bet galvą gali skaudėti ir ne tik nuo per didelės dozės alkoholio. Nors aplamai tas svaigalo naudojimas nerekomenduotinas. Jūsų namų oro kokybė daro įtaką jūsų galvosopiams tiesioginę įtaką. Jei apatinėje naujienoje drėgmės naujiena buvusi, tai šioje norim prezentuoti CO2 jutiklį, kuris matuoja anglies dvideginio koncentraciją. Ppm raidžių rinkinį retsykiais tekdavo matyt kur nos? Part per million arba išvertus dalelių skaičius skaičiuojamas kaip 1ppm = 1/1000000 = 0.000001 = 1×10-6. PPM 300-450 yra šviežias oras ( čia mūsų pilotinio projekto duomenys lapkričio 5 dieną) , iki 700 turime normalią koncentraciją, iki 1000 yra leistina gyvenamų patalpų koncentracija, iki 2000 jau trauks į miegą, o jau virš šitų ribų žmogaus sveikatai neigiamas poveikis nuo tokios CO2 koncentracijos. Tikimės, kad šis matuoklis ar daviklis mus leis geriau sureguliuoti rekuperacinę sistemą. Su dideliais kiekiais rekuperatorius nesusitvarkys - tam ir yra drėgmės surinkėjai, o štai tiesiogiai oro kokybę koreguoti rekuperatoriui pilnai užteks "proto".

pasyvus.namas.dregmes.surinkimasLapkričio vidurio temperatūriniai pagalvojimų tesiniai. Pats laikas ne tik uždaryti langus, bet ir surinkti drėgmę viduje nuo visų gyvenimo veiklų. Kiek tonų vandens šitas aparatas pas mus pilotiniame projekte ištraukė jau šiek tiek pasimetėm skaičiuoti, bet kad virš dviejų tai tikrai. Vien tik po tinkavimo 400 kvadratinių metrų sienos atidavė preliminariai 1400 litrų vandens, o kur dar dažymai, glaistymai ir kiti banalūs gyvenimo būdo drėgmės faktoriai. Vien per parą gyvenanti šeima gali drėmės apie 6-8 litrus smagiai sukurti ir tai ne kažikuo įpatingas gyvenimas. Tai ne pirtis turkiškai garinė, ne baseinas ir ne restoranas. Voniai labai praverčia, taip pat virtuvės puodai sriubomis garus kelia, žmogus įkvepia ir iškvepia - tiek visko pastebi vakarop pas tą garo surinktuvą. O kur dar džiovinimas rūbo, patalynės ir vonios rankšluoščio. Masė aibė drėgmės kas diena mus supa ir jei vasarą jos nejaučiame, nes pro pravertą langą išlinguoja pastaroji, bet rudeniop šilumą betaupant uždarytos patalpos savo sultyse gali ir paskęsti...Nejau nepastebėjote krūvos įrašų internete apie rasojančiai verkiančius langus, susirūpinimą dėl pelėsio ir kitokios aimanos dėl mikroklimato. Drėgmė stipriai įtakoja mūsų gyvenimo kokybę. Tikriausiai tą temą mūsų naujame straipsnyje ir išplėsim glaustai apie vandenėlinius reikalus.

pasyvus.namas.laiko.rele.boilerisLapkričio pradžios temperatūriniai pagalvojimai. Bresta puslapyje naujas tikėtina straipsnis - temperatūra arba automatika, o gal davikliai pavadinimas viską sugebės apibendrinti. Ten pabandysim susiteminti savo patirtį dėl tokių visokių savarankiškai begyvenančių elektronikos prietaisiukų. Kaip iliustracija gali būti kairėje laiko rėlė. Duotu atveju yra pajungtas boileris, kad ruošti šiltesnį vandeniuką pliuškenimuisi vonioje bei panašiems gyvenimo poreikiams. Banaliai pasakojant, apie laiko rėlę, tai "dyvaisas" ( ne lt. žodis mūsuose naudojamas kaip įrengimo apibrėžimas) pagal nustatytą laiką jungiantis elektos prietaisą vienokį ar kitokį. Naktį elektra yra pigesnė, o vandens rezervuaras jei didesnis ( mūsuose jisai 200 litrų)  suakumuliuot naktinės energijos pigumą ne tokia jau didelė nuodemė. Gal net tokį ant rekuperacinės sistemos panaudot galima būtų...Skalbimo mašinos jau laikmačius tokius turi, gal toksai laiko rėlinimas jums prisireiks kuomet vietinių nuotekų orapūtę norėsite priversti daugiau dirbti naktį o ne dieną. Trumai kalbant kur reikia elektros laiku - padės laiko rėlė. Mes sugalvojom boileriui savo programą specifinę, nes ne tik valandos su elektra pigesne aktualu boileriui rozetė gvoltavojant. Du kilovatai pridaro visokiausių degėsių jei ilgiau veikia. Teoriškai ant vieno laido ir visi 3-4 kilovatai sūpuotis gali, bet nepamirškite, kad kiekvienas papildomas kontaktas duota papildomo nesusipratimo.   

termovizija.boileris.karsto.vandens.matavimaiTermovizijos akredituotas puodukas spalyje. KaŽkiek liūdesio šitoj naujienoje... Perdarėm raidžių pusę termovizijos straipsnio ir tą liūdesį sudėjom. Kuo ilgiau stebime termovizijos proceso užkulisius, tuo labiau mus pasitinka mintis, darbų eigoje, kad viskas pas mus brokdariui pritaikyta. Dirbk ir užsidirbk. Iš vienos pusės užsakovas optimizuoja savo kaštus finansinėje dalyje, po to statybininkas pateikia produktą adaptuotą jau finansinei užsakovo daliai ir nesusipratimus atsiradusius reikia spręsti tokiu kėbliu būdu, kad dažnokai susidaro situacija, kurios pasekmė yra kaip devizas - lengviau nušauti nei išmaitinti. Tiksliau verčian alegoriją į statybinę kalbą  - statybinio broko šalinimas garantinio periodo metu yra brangesnis nustatyme, konstatavime, įrodyme ir išreikalavime nei pačiam paimti ir viską susitvarkyti. Prasideda akreditacijos bet kokiam matavimo prietaisui, laboratorijų akreditaciniai popieriai, teismai, apeliacijos, advokatai, susirašinėjimai metais.  Kol kas nepuolam mes į tuos akreditacinius liūnus, bet patys stengiamės patiems sau atlikti patikras pačio termovizoriaus. Banalus testas - termometras panardintas į boilerio bėgantį vandenį ( karštą ) rodo 51 laipsnį, o patsai termovizorius matuoja to vandens temperatūrą paviršiuje. Vanduo teka ir labai greitai keičiasi, todėl nespėja aplinka jo labai koreguoti. Termovizorius rodo 49,8 laipsnio. Paklaida faktiškai ir yra gamintojo 2% nurodyti. Na ten jei ir 4% būtų... Jei mes matome šaltį lango sanduroje, pamato blokas temperatūroje -5 ar -3 kai mūras -15 laipsnių - jau įtakos nedaro, nes akivaizdus šalčio tiltelis. Kokia ginčo prasmė tame, kad pora laipsnių neatitikmuo? Labai trumpas brokdario atsakymas - daryti reikia viską, kad kuo ilgiau tempti laiką ir gal užsakovas pavargs nuo tos gausos susirašymo, atsikalbinėjimo ir ginčo dėl kablelio, bet ne dėl esmės. Mes termovizijos straipsnyje šią temą prapletėm ir pabandėm peržvelgt kaip tas taupumas, brokdarys, kaštų optimizacijos atrodo per termovizijos nuotrauką. 

pasyvus.namas.laiptai.trinkeles2018 metų gegužės-spalio produktas. Gal skamba labai jau pompastiškai, bet supratom, kad turim ką rašyti apie betono laiptus. Turim du tokius pilotiniame projekte. Vieni viduje, antri lauke. Nuotrauka kairėje yra lauko laiptų apdaila. Patys laiptai yra betoniniai, ant viršaus matote apdailą iš klinkerio plytelių. Atskiras dėmesys buvo skirtas užpildo paieškai tarp klinkerio plytelių siūlių ir tokį pasisekė surasti - bazalto skaldos mišinys sumaišytas su derva, kuri laidi vandeniui, tvirta, bei ,sako gamintojas, patikima. Kaip ten bus iš tikro su tos siūlės patikimumu parodys laikas. Bet daugiau kursim straipsnį apie pačių laiptų saugumo bei gamtos išdaigų peripetijas. Lauko laiptai iš tiesų turi atitikti rimtesnius saugumo, poveikio aplinkai reikalavimus. Kodėl? Lauke juos veikia visos gamtos jėgos ir medžiagos turi būti tikrai rimčiau apgalvotas nei eilinis skiedinys plytai. Nors nenuvertinkim ir paprasto skiedinio svarbos statyboje. Antras aspektas yra jų eksplotacija. Tekę susipažinti su žmonėmis, kurie ir lygioje vietoje žiemos metu patalpų viduje patyrę traumą, po kurių pasekmės švelniai tariant nelinksmos, o dar papraščiau kalbant - žmonės ir po metus reabilitacijose praleidžia kuomet blauzdikauliai lūžta. Todėl sėst ir ramiai pagalvot apie laiptus lauko visais "kampais" tikrai ne tokia bloga mintis. Galerijoje rezultatas, bet straipsnį, skyriuje sprendimai, tikimės iki naujų metų paruošime.

  • 1.pasyvus.namas.laiptai.trinkeles
  • 2.pasyvus.namas.laiptai.trinkeles.pakopa
  • 3.pasyvus.namas.laiptai.trinkeles.aikstele
  • 4.pasyvus.namas.laiptai.trinkeles.pakopos

2018 metų pradžios naujienas rasite paspaudę šią nuorodą.

Naujienos 2018-1

 

sandarumo.testas2018 metų rugsėjo vizija iglam. Čia seno plano skelbimas nauju "kampu". Straipsnis sandarumo testas pas mus jau buvo publikuotas net 2014. Termoviziją tikrai seniai kultivuojam ir kaip meno ir laisvalaikio rūšį, bei kaip statinio šilumos nuostolių detektavimą. Kol A energetinės klasės namų nebuvo daug statoma, užsiimti rimčiau šią tema nebuvo didelio poreikio. Daugelis vartotojų nežvelgė į sandarumo bandymus rimčiau. Termovizijos klientas ieškodavo tik per šaltą metų periodą, o visai kiauram būstui aplamai tas sandarumas nerūpi. Gal todėl tas kiauras būstas ir yra kiauras, nes nelabai kam įdomu, kodėl jisai kiauras. Priežasties ir pasekmės ryšys - stiprus dalykas. Rengiant šiai veiklai techninės užduoties rėmus susidūrėm su dviem keliais sandarumo testo krypčiai. Pasirodo ne taip čia viskas paprasta ir trumpai šioje žinutėje  "kur ciuckis" pakastas. Sandarumo bandymas yra daromas tam, kad išrašyti sertifikatą, kuriuo remiantis energetinio naudingumo sertifikatas išduodamas. Energetinio naudingumo sertifikatas turi savyje aibę priklausinių, bet sandarumo testo matavimų protokolas būtinas taip pat. Sakysit - darom, pigiau, greičiau? Štai tas ciuckis ir išlindo. Pažymų rašymas visuomet rimtas reikalas, o su sandarumo testu pasirodo visai geras reikalas precedūroje suformuotas. Akreditacija reikalinga.

sandarumo.testas.irangaO ji ( akreditacija ) pasirodo yra šiek tiek "stebuklinga". Kad jūsų namuose orą pavaikyti su dūmais ir termovizoriumi reikia įdiegti įmonėje laboratorijos dokumentų valdymo standartą ir keletą kitų ISO priklausinių. Kol kas analizuojame šios sertifikacijos pagrindines sąnaudas ir kainos sekančios. Akreditacija apie 3000 eurų, pasiruošimas pačiai akreditacijai, su trečių asmenų pagelba, apie 16000 eurų, be to paties akredituojamo kolektyvo sąnaudos numatomos ne mažiau nei 3000 eurų laike. Ir mes dar įrangos kainos nepridėjom. Čia jau vos ne kapeikos palyginus su biurokratinėm išlaidom - tik apie 8000 eurų. Taip mielas šios žinutės skaitytojau, jūs neapsirikote. Kaip tik pamatote akredituotos sandarumo testo laboratorijos pavadinimą supraskite kainos dydžius per tai, kad 8.000+3.000+16.000+3.000=30.000 eurų pirminėse investicijose. O jei dar pridėsite pirmo mėnesio 2 specialistų algas - jau suma pasidaro ir visi 35.000 eurų starto mokesčio sandarumo testui pradėti. Kodėl du specialistai? Tai juk laboratorijos valdymo normose įdėta nemažai svarių žodžių ir pastarojo turi būti aprūpinta testinio proceso galimybė. Še tau boba devintinės! Jei suserga vienas asmuo, turi būti vaduojantis. O kur dar auditai, patikrinimai iš išorės, nešališkumas iš trečios pusės, peratestavimai po penkerių metų ir patikrinimai kitokie po 18 mėnesių. Kitas kelias ( kuriuo tikėtina ir žygiuosime) yra atlikti bandymus vadovaujantis reglamentais, bet be akreditacijos. Daryti kainą mažesnę ir spręsti realias problemas už prieinamą kainą. Iš pirmo karto sandarumo testas retai praeina, o kas liečia to popieriuko....bandysim koperuotis su kolegomis iš tos akredituotos laboratorijos. Belieka tik viltis, kad kaip akreditacija kartojama kas penkis metus laboratorijai nereikėtų klientams su pasyviais namais kartoti ir sandarumo testų. Vokietijoj jau tas yra su pasyvaus namo sertifikatu.

 pasyvus.namas.temperatura.23.92018 metų rugsėjuose. Pasibaigus mūsų vasarai ties rugsėju, kas ne taip dažnai pasitaiko, kad saulutė tiek ilgai užsibūtų, bandysime daryti stebėjimus nuosavos trobelės temperatūros kritimo. Tryjų asmenų šeimos gyvenimas nešildomame pasyviame name - kaip kinta temperatūra per rugsėjo pabaigą iki spalio pabaigos. Kodėl toksai periodas pasirinktas? Rugsėjo pabaigoje šiltos saulutės tiesioginiai spinduliai į namą "užgeso". Lietus jau orų prognozėse matomas savaitėmis ir ką jau sukaupė namas per vasarą tuo naudosimės per pastarąsias dienas iki kol +19,5 namukas pasieks. Vėliau jau reikia šildymą jungti krosninį ar infraraudoną elektrinį. Dabar temperatūra rugsėjo 24 dienai užfiksuota. Stebėsim ir naujienoms dėsim spalio mėnesio pradžiai, viduriui... Po poros savaičių žvelgsim į problemą per tuos pačius daviklius.

  • 1.pasyvus.namas.davikliai.virtuve
  • 2.pasyvus.namas.davikliai.salonas
  • 3.pasyvus.namas.davikliai.tualetas.grindys
  • 4.pasyvus.namas.davikliai.vonia.grindys

2018 gegužės žiedeliai. Arba kaip montuojant unitazą bėdos neprisidaryt. Turime grindinį šildymą patalpoje. Mūsų atveju jisai elektrinis. Atėjo meistras montuoti unitazo ir reikėjo pasitinkrinti kur yra šildomas kontūras išvedžiotas. Nors buvo įrašai, žinios apie tai kur kas turi būti, bet pasitikrinti prieš atliekant gręžimo darbus nėra blogas įprotis. Kaip pavyzdys iliustracijai... Buvo šildymo kontūras vedžiotas standartiniam unitazui. Po kiek laiko buvo surastas patogesnis modelis. Pastarasis aukštesnis ir ilgesnis. Pasikeitė atraminių taškų tvirtinimo vietos. Kodėl nepasitikrinus kaip visi pokyčiai keičia situaciją? Termovizinė galerija pavadinimu - sviestas košės negadina. Viena skylutė ne ten ir neveikia visos patalpos šildymas, sujungimas yra labai negerai tokiems elementams, vyksta rekonstrukciniai darbai, visi pikti ir nelaimingi. 

  • 1.termovizija.gindinis.sildymas
  • 2.termovizija.gindinis.sildymas
  • 3.termovizija.gindinis.sildymas
  • 4.termovizija.gindinis.sildymas

pasyvus.namas.mobili.versija.plancete2018 metų vasario ir kovo vidurio optimizacijos galvosopiai. Pagaliau tai pasibaigė... Mobili versija, kuri gražiai susitraukia ir mielai išsiskleidžia, pasirodo ne taip paprastai darosi. Bendri varikliukai, skirti mobilių įrengimų ekranams,  lik ir pritaikyti prie visko, o tai reiškia, kad viskam tinkantis nebetinka retsykiais niekam. Dabar jau pasiekėm puslapio mobilios versijos atvaizdavime apie 90% to rezultato, kurio norėtusi. Liko optimizuoti šrifto dydžius mobiliesiams telefonams, bet darbastaliniai kompiuteriai bei plančetiniai įrengimai funkcionuoja pilnu pajėgumu. Pagrindinė problema, kad patys dydžiai plančetinių skaitytuvų yra labai skirtingi ir pačiam šablonui ne taip lengva prisitaikyti prie kiekvieno naujo tapšnoklio. Tiek skirtingų įrengimų, savaime suprantama, neturim po ranka, todėl eidavome į kompiuterinių "žaislų" krautuves ir per visus tapšnoklius spaudydavom testuodamiesi. Taip pasimato vienas ar kitas netobulumas su teksu ir nuotrauka vaizde. Ką su kaikuriom "kliurkom" darysim dar patiems ne visai aišku, bet jau pagrindiniai galvos skausmai pasibaigė. Be to dar ir internete yra mobilios versijos emuliatoriai pvz. mobilestest.me. Ten pagrindiniai variantai plančetų ir išmanių yra, nors paskui kiekvieną modelį ištestuot puslapio nesigaus. Gal ir vargelis būtų bijot kiekvieno naujo HTC modelio... O dar prieš kokius 8 metus tereikėdavo testuotis puslapį tik atsižvelgiant į kelias internetines naršykles.

 

pasyvus.namas.mobilus2018 metų vasario viduriui po švenčių...Šaltis nėra pastovus ir kibom į darbus dėl puslapio optimizacijos su mobilios versijos šablono taisymais. Atsakinėjam į klausimus žmonėms dėl termovizijos ir greitai bus šaltukas arktinis apie vasario 23 dieną. Mobilioje versijoje šablonas neprisitaikydavo prie plančetės, o mažuose įrengimuose meniu punktai buvę itin maži ir vartotojas spausdamas vieną patenka visai kitur. Dar vienas projekto pokytis yra puslapio statinės būsenos fiksavimas, kuris leis vartotojams greičiau atversti reikiamą informaciją. Patobulinimai ruošiami tam, kad atsiradus naujam aprašymui apie pastolius, puslapius sėkmingai susitvarkytų su naujai atėjusiais lankytojais. Mobilios versijos vartotojų kiekis auga. Pagal mūsų stebėjimus tokių yra jau apie 35-40%.

termovizija.kaunas.mociute2018 metų vasario speigui prasidėjus... Atlikom daugiabučio tyrimą Kaune. Kairėje itin geranoriškos sielos močiutė - ji labiausiai iš viso namo gyventojų ir atmintin įsirėžusi. Perbėgom per visus butus ir reikia pabrėžti, kad ne veltui. Ką pasisekė išspręsti vizito metu? Kartu su namo pirmininku suradom šildymo sistemų spragas, patikrinom kiekvieno buto langų šilumines savybes, apibendrinom fasado sopulius ir net perspyktyvos planus apie renovaciją aptarėme. Vieno buto šeiminką konsultavom dėl buto remonto, kur radiatorius leisgyvis, kur lango paketas dujas pametęs, kas aplamai piktas, net jei lauke šviečia saulė - visokio žmogaus per keturias valandas pamatysi. Bendrai paėmus Kauno žmonės linksmi ir draugiški. Kosmopolitizmo idėjos čia nėra Vilniaus apimtyse, bet kaimynas su kaimynu draugauja. Trys laiptinės ir apie 40 butų.... Gavosi apie 200 nuotraukų, nes kiekviename bute dažnai problemų ratas identiškas. Apčioje kelios nuotraukos visos termovizinės dienos darbų, o jei jums Kaune būstas vis dar šaltas - mielai atvažiuosime, parodysime, paaiškinsime ir brangiai nepaimsime.

  • 1.termovizija.kaunas.radiatorius
  • 2.termovizija.kaunas.termofikacinis.vanduo
  • 3.termovizija.kaunas.siena
  • 4.termovizija.kaunas.langas.paketas
  • 5.termovizija.kaunas.langas.orlaide
  • 6.termovizija.kaunas.fasadas.rytine.dalis
  • 7.termovizija.kaunas.fasadas.vakarinis
  • 8.termovizija.kaunas.fasadas.siaurinis
 

pasyvus.namas.statistika2018 metų sausio pradžios keisčiausias postas... Mes savo puslapyje atidžiai stebime puslapių skaitymo statistiką. Nuotrauka kairėje yra statistikos atvaizdas nuo sausio 1 iki 6 dienos. Kaip ir minėjome, kalba apie statistiką... Kad langai yra vienas iš daugiausiai problemų sukeliančių namo mazgų - sutinkam. Kad beveik kiekvienas lietuvis pradeda namo statybas nuo požiurio į kainas - ne naujiena. Ketvirtoje pozicijoje yra pirmo puslapio atidarymas. Sausio mėnesio statistikoje pamatyti termoviziją - normalu, net prie tokios šiltos žiemos, bet... Atkreipkite dėmesį į mūsų statistikos top pirmą poziciją - laimingi žmonės. Po švenčių išpakavus dovanas, tikėtina, jose neranda žmonės laimės ir pradeda tokios ieškoti internete. Mūsų puslapyje savo laimės suvokimą patalpinome į vieną straipsnį. Ten filmų rinkinukas apie žmones, kurie pabėgę nuo civilizacijos gyvena arčiausiai gamtos ir stiklas, benzino pjūklas, plytos, mobilus telefonas yra prabangiai nereikalingas civilizacijos produktas. Tokią laimės paiešką matome jau ne pirmus metus. Turėta omenyje visų švenčių pabaigos finišo tiesiosios.   

2017 metų pabaigos naujienas rasite paspaudę šią nuorodą.

Naujienos 2017-3

pasyvus.namas.raudonojo.gaidzio.metai2017 metų pabaigai - spėjom. Apie ką mes čia? Per Kalėdinį švenčių maratoną spėjome nuo visų švėčių gausos trumpam pasislėpti ir naktimis pabaigti keletą straipsnių mūsų puslapyje. O kada gi dar nei per tokius ilgus savaitgalius? Pirmasis pabaigtukas buvęs pasyvaus namo sprendimai - pagaliau patiems pasidarė aišku, kurie sprendimai labiausiai svarbūs namo statybos pradžiai. Išsigrynino! Visų sprendimų gausa virtusi į blog kategoriją, bet titulinis straipsnis vis niekaip nebuvo pabaigiamas. Antrasis pabaigtukas yra naujas straipsnis pavadinimu - pasyvaus namo mitai ir realybė. Paklausite - kaip naujas straipsnis gali būti pabaigtukas? Esmė tame, kad pačio straipsnio informacija buvusi po visą puslapį išdraikyta. Surinkome visas raides į vieną vietą kaip ir priklausytų. Trečias pabaigtukas yra informacijos susisteminimas aprašyme paskolos skaičiuoklė. Pati kredito skaičiuoklė pas mus buvusi jau seniai, bet apjungėme mūsų fundamenlią mintį apie tai, kad didžiausias šalčio tiltelis yra banko paskola. Dabar viskas, su pačia banko skaičiuokle, vienoje vietoje. Sekantis pabaigtukas yra straipsnis pavadinimu pasyvus namas. Puslapio atsiradimo pradžioje, šis raidžių rinkinukas, buvęs šiek tiek banlokas. Namas tik pradėtas statyti, o praktikos realios dar tokios nebuvusios kaip ties 2017 metų pabaiga. Dabar mintys ir pastebėjimai jau atsižvelgiant į tą žinių bagažą, kurios susikaupė. Po eilės metų vėlei kažiką prikaupę vėl pakoreguosim. Paskutinis kalėdinis pabaigtukas buvęs revizavimas vieno iš skaitomiausių puslapių - pasyvaus namo kainos palyginimas. Ką berašytum apie tas statybas, o kainos bus įdomiausias skyrius tam lietuviui. Kitais metais, remiantis sukauptu žinynu, revizuosime ir kitus senesnius straipsnius apie pasyvų namą. Su šventėmis mielas skaitytojau!

  

pasyvus.namas.temperatura.daviklis.22017 gruodžio pradžiai. Mažas energetinis stebuklas, o gal tik realybė skaičiuose. Kairėje nuotraukoje daviklis valdantis šilumos laidą ( kilimėlis yra paploninta šildomo elektrinio laido versija) tambūre. Analogiški davikliai sumontuoti mūsų pilotinio projekto sanitariniuose mazguose. Analogiškos automatikos pavyzdžių mes projekte integruosime 9 vienetus. Šie kontroleriai jau leido objektyviai įvertinti namo energijos sąnaudas. 2017 metų gruodžio mėnesio vidutinės temperatūros buvę apie 0 laipsnių. Prie tokios lauko temperatūros sąnaudos elektrai sudarę apie 8,3-10 kilovatų. Labai nevarginant skaitytojo skaičiavimų lentelėmis bei formulėmis... sąnaudos per metus šildymui sudaro apie 10,5 kilovato. Šie dydžiai fiksuoti neesant gyventojų name, neveikia ventiliacinė sistema. Bet esant 4 gyventojams gali prisireikti mažiau energijos pačiam namui šildyti, nes patsai žmogus per parą ramybės būsenoje 1-1,7 kilovatus. Apie ką mes čia? Mūsų pilotinis projektas su gyventojais, ruošiant maistą, veikiant televizoriams, kompiuteriams, judant po namą pretenduoja pasiekti rezultatą, kuomet namo šildymui sąnaudos faktiškai artės prie... Teoriškai tai vadinasi nulinės energijos namai. Anaiptol net dabartinis rezultatas, kuris aprašytas viršuje, jau teikia vilties turėti realią asmeninę energetinę nepriklausomybę. Projekto pabaiga? Anaiptol...mes dar turime įdėjų.    

perdangos.plokstes.kranas2017 lapkričio pradžios pabaigos... Pagaliau pabaigtas straipsnis perdangos.Nors tai ir vienas iš ankščiausių straipsnių atsiradusių puslapyje, bet vis laiko, noro ir bala žino ko šiam skyriui pritrūkdavo. Gal todėl, kad lapkričio saulė kažikur pasislėpusi, o vis tos perdangos plokštės objektuose stebėdavosi gegužės ar birželio mėnesiais kuomet sasulutė ir dangus maloniai akį džiugindavo. Mėlynas dangus be jokio debesėlio - kas po šių metų liūčių gali būti gražesnio akiai? Aprašytos perdangos tusčiavidurės. Vieni gamintojai jas vadina VPL, kiti PKE, o ūkiškai kalbant trosais sustiprintas betono gabalas su savo privalumais ir trūkumais, o juos straipsnyje ir aprašėme. Lietuvio mėgiamas gaminys mūro konstrukcijose, nes tai toks tarpinis sprendimas kuomet ir tvirto antro aukšto norisi ir kad labai piniginės nenukentėtų nuo monolitinio galvosopio. Montuojasi, gaminasi greitai, nebrangu, nereikalauja labai "sunkios" ir galingos technikos, bet neatleidžia statybininko nuo specifinių žinių apie gelžbetoninių konstrukcijų montavimą bei transportavimą. Stebint perdangos plokščių iškrovimą, statybų aikštelėje, jau galima spręsti apie statybininko kvalifikaciją, o toliau jau sekančios išvados... 

termovizija.vitrininis.langas2017 spalio pabaigai - lapų kritimo, vėjo pūtimo ir pilotinio projėkto tikrinimo metas termovizoriumi. Grindys nešildomos, saulė tą dieną nešvietė, kaip ir kelias dienas prieš tai, grindys klotos plytelėmis akmens masės, o didžiausia temperatūra termonuotraukoje yra 22,5 laipsnio kaip tik ties grindimis. Lango kampas (kurioje rodoma mažiausia temperatūra) - visuomet bus izoterma kiek kitokia, bet jungiamoji dalis atrodo tobulai. Lauke stiprus ( 5-7 m/s vėjas tiesiai į langą), lauko temperatūra +2, bet dėka vėjo jutiminė temperatūra apie -4 tampa.  Per vieną naujienos pastraipą nesugebėsime papasakoti visos šios fotografijos niuansų, bet konstatuoti galime drąsiai - tai geras rezultatas ilgo ir kruopštaus darbo. Šalčio tilteliai bus visuomet ties bet kokia jūsų namo jungiama dalimi (durys-siena, langas-siena, langas-langas, stogas-siena ir taip toliau) jei tik neskirsite dėmesio mazgo teisingam išpildymui. Šiais metais stengsimės pildyti puslapį nuotraukomis kiek atvirkščia logika nei kolegos. Ką tai reiškia? Skelbimuose dažnai rodomas vaizdas vadinasi "kuo baisiau - tuo geriau", mes stengsimės padaryti galeriją kurioje parodysime kaip atrodo geras vaizdas tam, kad užsakovas suprastų, kad mes žinome kaip pasiekti rezultatą ir todėl Jūs mus ir kviečiate pas save. Papildomai yra gimusi mintis skaitytojams parengti straipsnį apie tai, kodėl verta kviesti specialistą, o ne nuomotis termovizorių pačiam. Termovizija - tai solidus instrumentas, bet dar ne rezultatas!  

kompiuteris.optimizacijos.darbai2017 rugsėjo viduriukas. Optimizuotas puslapio kodas ir greitis tapo net 93 punktai iš Google analizatoriaus 100 galimybių. Sukūrėm naują video katalogą su informacija, kuri bus vartotojams įdomi, bent taip tikimės. Po optimizacijos visokiausių "galų" ir "uodegų" dar porai mėnesių tvarkymo rasim, bet pagrindiniai greičio indeksai maloniai paruošti skaitytojams ilgiems žiemos vakarams. Gal tik išeliminavom tokias puslapio galimybes kaip komentarų modulį. Pradėjo rašyti puslapyje arba specilizuoti robotai arba žmonės susipykę su visu pasauliu. Komentarai tapo realiu galvos skausmu, nes per naktį puslapyje atsiranda "jūra" informacijos, o ji mums reikalinga kaip ciuckiui balnas ir blusos. Paskui ir FB modulis su visais "laikais" pasirodo užima resurso dalis, o nauda vis labiau simboliška. Patsai FB profilis mūsų puslapio yra likęs, bet interaktyvumas puslapyje apribotas ir tai davė teigiamų rezultatų puslapio greičiui. Mobili versija vis dar "šlūbčioja", bet visos puslapio saugumo skylės užkamšytos modernizuojant puslapio komponentus. Aplamai, atnaujinimų per antrą pusmetį puslapio kodas išleido gausiai. Ar čia programinio kodo specialistai gryžo iš atostogų ar hakeriai testuoti pradėjo - sunku pasakyti, bet per 5 puslapio gyvavimo metus didelių įsibrovimų pavyko išvengti.

 

pasyvus.namas.voltazo.reles2017 rugsėjo pradžia. Gera jūsų elektros skydinės pradžia yra pastarosios galimybė saugoti jūsų namų įrangą  nuo visų galimų elektros "nesusipratimų". Dabar trumpai apie keletą iš jų, o vėliau išsiplėsim ir elektriko straipsnyje, apie tuos problematiškus taškus. Pažeminta įtampa ( <210 voltų) - atsiranda tuomet, kai per didelė apkrova elektros tinluose ir visiems neužtenka tos įtampos. Ką daro tuomet jūsų namų įranga? Kad išsilaikytų prietaiso reikiamą galią matinimo šaltinyje pasikeičia srovės dydis (padidėja) ir tai arba trumpina įrenginio tarnavimo laiką, arba jis banaliai sudega. Per didelė įtampa elektros tinkle... Dažnai tam, kai atsiranda papildomos apkrovos transformatorinėse, nebūtų aukščiau minėtos įtampos kritimo yra pakeliama įtampa pačioje transformatorinėje ir jei tokie padidėjimai siekia apie 255-280 voltų įranga taip pat pradeda dūmus rodyti. Faktiškai mūsų elektronikos instrukcijose parašyta, kad 220-240 voltų yra tos ribos, kuriose namų apyvokos daiktai veikia be priekaištų gaunamam maitinimui. Elektros tinklai deklaruoja savo standartą-230 voltų prie paklaidos 10% į abi puses. Nustatėm pilotiniam projekte ant šių rėlių šias ribas-žemutinė 210, o viršutinė voltažo riba 255 volto. Pradėjus rėlėms "saugoti" mūsų vidinį tinklą pasirodė, kad ir 256 ir 262 volto (matėm gyvai) tinkle ne riba. Elektros tinklams nusiuntūs tokią fotografiją, pastarieji mielai pajungė ant pastoties stebėjimo įrangą ir pažadėjo mažint patį voltažą transformatorinėje bei padėkojo mums už tokią turimą analizės įrangą. Kokia alternatyva šiems įrengimams gyvenime? Draudimas? Draudimas tai yra verslas su miglotom išmokos perspektyvom. Bus viskas padaryta, kad suskaičiuoti amortizacijas, nusidėvėjimus ir pan. Nuotrauka kairėje - sprendimas realiai saugantis jūsų įrangą namie. Ką rinksitės? Jei domina tokių voltažinių rėlių pirkimas bei montavimas kreipkitės Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  - tai pigiau nei draudimas ir sprendžia problemas, o ne suteikia viltis (draudimas).

statyninko.keliai.plyteliu.klojimas2017 rugpiūčio pabaigai. Apie lengvą, saldų ir brangų statybininkų darbą jūsų objekte. Specialiai daryta nuotrauka, kad skaitytojas pamatytų tas saldžias akimirkas su kuriomis susiduriama klijuojant grindines plyteles. Taip atrodo kelių sąnariai pas žmogų, kuris visą dieną klūpėjo kaip prieš altorių, klijuodamas grindines plyteles. Po 7-8 valandų sąnariai atrodo taip kaip pavaizduota kairėje fotografijoje. Nors ir antkeliai žmogaus saugo dalinai ir gaunasi neblogas paminkštinimas, bet vienok kelio sąnariai neskirti atlikti pėdos funkcijų ir paskausta meistram keliu nejuokingai. Netikite šia saldžia plytelių meistro dalia? Nebūtinai klijuokit plyteles, bet ant kelių atsiklaupūs pabandykite ištraukti visus plytelių kryžiukus iš jau suklyjuotų plytėlių ir pajausite tą žavingą sopulį nugaroje, keliuose ir ten, kur niekuomen nebuvo įsivaizdavmo apie skausmą. Vakarop pajusite visus raumenis dalyvavusius klūpejimo procedūroje. Matant tokius žmonių darbus sveikatos sąskaita nekyla liežuvis sakyti, kad darbas jų nevertas to pinigo kurio jie prašo. Šiais metais plytelių klojimas svyruoja nuo 15 eurų už kvadratinį metrą ir pasibaigti kainos gali tik  daungaus platybės. Ir šioje kainoje tėr tik plytelės klijavimo darbai.

pasyvus.namas.apdaila.medziagos2017 rugpjūčio kažkada. Beveik kaip toj Lemon-Joy dainoje " kažkada". O jei rimtai tai čia trumpa naujiena apie apdailą. Iš tiesų daugelio pirmo namo statytojų vizija yra tame (patikrinta n+k kartų) , kad sunkiausia pastatyti namo karkasą, susidėti langus, stogą, duris ir bala žino dar kažiką drūtesnio ir jau namas yra, o jau teptuką pasiėmus namo vidų kaip nors nusidažysim patys. Per eilę metų sąmatų stebėjimo galima padaryt kiek kitokią išvadą. Namo apdaila faktiškai yra lyg antro namo statybos ir tai jums gali patvirtinti bet koksai kaimynas statęs namą iki "šaukšto". Dažnokai žmonės net apdailą viduje pabaigia jau gyvenant pačiame name, kas sudaro nemažai nepatogumų ir galvosopio papildomai. Pasyvus namas, aktyvus, nors sodo išeiginėms skirtas namelis ant vištos kojelės - apdaila pareikalaus ne mažesnių lėšų (arba laiko) nei paties namo statymas. Šioje vietoje biudžetas pas užsakovą būna dažnai, subalansuotas arba paskaičiuotas, iki tos apdailos. Pykčiai ant to dažytojo atsiranda "pagrystai"-pinigų nėra, o kas daroma reikalauja aukščiausios kvalifikacijos. Faktiškai apdailininkai turi būti bene aukščiausios kvalifikacijos, nes jų darbas matosi labiausiai, o slėpti tenka visų iki šiol buvusių darbuotojų triūsą. Planuodami namo sąmatas skaičiuokite jas su apdailos darbai, o prieš tai pasidomėkite jų kainomis ir pridėkite +10%. Kol pastatysite namą jos tokioje paklaidoje ir pakils. 

Karščiausios 2017 metų vasaros naujienas rasite paspaudę šią nuorodą.

Naujienos 2017-2

pasyvus.namas.krosnis.prieziura2017 rugpjūtis viduryje. Pats laikas inventorizuoti krosnies ugniakurą. Kartą metuose krosnis "prašosi" inventorizuoti karčiausią jos mazgą. Pakuros būklė labai svarbi krosnies eksplotacijos procese. Juk viskas čia ir prasideda arba užsidega. Temperatūra čia didžiausia ir todėl labiausiai viskas dyla, jei taip galima pavadinti. Tiksliau pasakius viskas tenis byra siūlėse. Remontas visos šios konstrukcijos labai paprastas. Specialiu mišiniu užtepami atsiradę plyšiai tarp ugniakuro plytų. Savaime suprantama, kad prieš visą teplionę reikia visus senus subyrėjusius senojo skiedinio likučius išvalyti. Užima ši procedūra apie porą valandų ir kiekvienas pečkurys tai gali atlikti savarankiškai be didesnio vargo. Gal tik per keletą tokių potepių jau atidirbtas mišinio ir vandens proporcijos. Per skysta košė - viskas subyrės labai greitai, net po kelių pakurų, o per sausas mišinys taip pat duos nekorektiškus rezultatus, nes sukibimas su plyta bus per prastas. Todėl per tam tikrą laiką receptūra jau matoma akies ir rankos pagelba skiedinį maišant. Reikėtų leisti skiediniui išdžiūti keletai savaičių ir pakūra paruošta naujam sezonui. Paprastas ir savalaikis skylių inventorizavimas bus krosnies gyvasties pratesimas ilgesniam laikui.

 

pasyvus.namas.eletrinis.gyvatukas2017 rugpjūtis pradžioje. Teko viename projekte sugeneruoti visią elektros šildymo sistemą, kuomet jau buvo paklotas išlyginamasis sluoksnis. Ne paslaptis, kad dažnai projekto sprendimai koreguojasi eigoje. Ką daryti jei sugalvotas grindinis šildymas po to, kuomet jau net išlyginamasis sluoksnis išlietas? Pirmas variantas yra kloti gatavą kilimelį su tinkleliu. Bet kiek tenka analizuoti broko istorijas, tai pakankamai rizikingas sprendimas, nes kokybiškai įdiegti tokį mazga tik su vienu sluoksniu klijų plytelėms yra pakankamai sudėtinga. Priedo patys kilimeliai yra ne tokie ilgaamžiai, kaip  pavaizduotas kairėje pusėje laidas. Pastarasis yra skaičiuojamas pagal patalpos ilgį ir reikiamą galią. Kad sutaupyti patalpų aukštį ir apdailininko laiką buvo priimtas sprendimas atlikti štrabą jau esamame išlyginamame sluoksnyje ir po to išlyginamuoju sluoksniu užlieti esamą laidą. Jei dar prie šio firminio laido jūs panaudosite ir gamintojo termodaviklį ( reguliatorius temperatūros jūsų šildomam laidui), tuomet garantija visos elektrinės grandinės gali būti net iki 20 metų. O štai tokios garantijos neduoda joks kitas elektrinio kilimelio gamintojas su tinkleliu. Aplamai elektrinėms prekėms duodama garantija yra ne didesnė nei 24 mėnesiai nuo pirkimo datos. Ar tai yra pakankama? Tikėtina , kad ne. Kas gi nori keisti skalbimo mašiną, šaldytuvą ar televizorių kas du metus, o jau lupti plyteles po šildomis grindimis kas 24 mėnesius būtų jau didelis galvos skausmas. Todėl sprendimas pasirinktas objekte tenkino užsakovą visais aspektais. Kuomet pajungti bus termostatai bus taip pat įdomi naujiena, nes buvo rinktasi tarp garantinio periodo ir patogumo valdant. Nors iki dabar nėra aiškumo ar atsakymo į klausimą - kodėl termostatas su belaidžia sąsaja turi 24 mėnesių garantiją,  o mechaninio programavimo termostatas turi visus 60 mėnesių garantinius įsipareigojimus? Koksai toksiškas tas belaidis rišys, kad taip stipriai sumažina garantinius įsipareigojimus iš tiekėjų. Patarimas iš bendros it praktikos sekantis - kuo mažiau naudokite to belaidžio ryšio bet kurioje gyvenimo srityje. 

pasyvau.namas.kaminas.suodziai2017 liepos viduriukas. Gal ir ne pati gražiausia nuotrauka mūsų naujienose, bet esmė akivaizdi - sausos malkos (net pušinės) mūsų pilotinio projekto kamine palieka labai mažai suodžių. Krūvelė, karėje atvaizduota, yra tik kokių 10x10 centimetrų, padėta ant celofaninio pagrindo (nesimato) ir vėliau iškilmingai inkorporuota į šiukšlių konteinerį. Sausio mėnėsį, kuomet -20 porai savaičių atklysta, krosnis kas dieną kuriama, o kitais mėnesiais pakanka mums ir kas antrą dieną tos prakuros. Dar panaši dalis suodžiaus likusi krosnies kanaluose - išsiurbsim su tam reikalui skirtu siurbliuku. Globaliai naujiena skirta skaitytojui tam, kad jei turite kaminą - valykite pastarąjį bent pora kartų per sezoną. Patsai kamino gamintojas rekomenduoja kas tris mėnesius, bet kad prie gero kuro ir pasyvaus namo poreikių šildyti labai ne daug ir tereikia. Kas antrą dieną krosnis pilna ugnimi po valandą puškuoja ir sudega joje 5-7 kilogramai kuro. Tai jau ne tokia pati situacija, kuomet kaminas rūksta 20-24 valandas per parą ir dar kokia šlapesnė malka pasitaiko. Kažkas panašaus palyginime būtų - motoroleris suvartojantis 1 litrą benzino ir fiskaras 24 litrus dyzelino. Gimė naujas palyginimas energetinių sąnaudų paaiškinimui vaizdžiai.

 

oras.2017.liepos.menuo2017 liepos mėnuo prasidedant - septyni miegantys broliai. Žinutė pradėta rašyti liepos 5 dieną, o prognozės pildosi labai nuosekliai. Prisėdus prie šios naujienos liepos 16 dieną situacija kardinaliai nepasikeitusi, nors ir 15 dieną buvo graži ir saulėta. Jei žiūrėti į liepos pirmos dienos prognozę kaip į tendencijų rinkinį - labai viskas sutampa. Pati liepa savo potvyniais  Vilniuje - nors su baidarėm plaukiok prie Lietuvos Respublikos seimo ir net Neries upės nebereikia. Stebėtas vandens kiekis vienos liūties matu - per pora valandų i 15 centimetrų plotą iškrito apie 2 litrus vandens, o sinoptikai mini, kad tokiomis liūties valandomis per dieną iškrenta net mėnesio lietaus norma. Čia kaip žmogui išgerti visą arbatą, kavą, mineralinį ir dar bala žino kokį skystimą per vieną dieną ( apie 60 litrų, jei suaugęs turi suvartoti apie 2 litrus vandens per parą) - pavojingi vandens skaičiai pylėsi liepos mėnesiui ant tos Lietuviškos žemės. Jei mūro darbams yra pakenčiamas oras ( darbas su pertraukomis) tai stogo ir apdailinio mūro darbams jau riestai spausta situacija. Medinei stogo konstrukcijai šlapti gėris menkas, o apdailinio mūro siūlės konservacijai taip pat pavojus ( liūtis gali pakenkti apdailinio mūro siūlei). Vidaus darbai belieka... Saulutei pašvietūs šiek tiek džiūsta patalpos. Vis dėl to Lietuva nuo žodžio lietus.  

 

moline.plyta.kalkinis.skiedinys2017 birželis viduryje - senovės meistrų praktika šios dienos akims. Įdomu buvo atsakyti pačiam sau į klausimą - kaip mūrininkas dirbo prieš šimtą metų ir seniau? Silikatinės plytos rasti sunkiai pavyks, nes jas pradėjo daryti po rimtais presais formuojant pastaras. Molinė plyta mūre yra nuo neatmenamų laikų - klasika mūrinio pastato ir mieste ir kaime. Nuotrauka daryta Lietuvos mieste pavadinimu Šateikiai. Čiurlioniai čia tuokėsi - gal  tuo įžymus šis miestelis. Vaikščiojant po dvaro teritoriją pavyko patyrinėti seno rūsio, laiko negailestingai liestus, mūro likučius. Bėje, senos technologijos, šalčiui akumuliuoti, ne taip blogai atidirbtos mūsų senolio. Akmens pamatai, storos molinių plytų sienos, čerpiniai stogai, sausio-vasario mėnesiais išpjautas ledas - šaldytuvas puikiausiais veikiantis beveik ištisus metus. Pamačius  trupančią mūro siūle atsirado noras išmatuoti pastarosios storį, kad suprasti, kiek prosenoliai skiedinio kiekiui turėjo ūpo, kuomet mūsų seneliai be kelnių bėgioję. Tyrymo rezultatai - kalkinio skiedinio kiekis plytai, Šateikių meistro, buvęs 13-15 mm. Dabar mūro skiediniui reikalavimas 10-12 mm - ne taip jau daug pakito statybos reglamentas lyginant su ano meto meistro košės kiekiu mūre. Be to skiedinio kokybė iki dabar žavi (tvirtas).  

Ankstesnes naujienas (apie 2017 metų pirmą pusmetį) rasite paspaudę šią nuorodą.

oras.2017.birzelio.menuo2017 birželis - temperatūros minimumai visiems procesams. Kuomet kalbama apie klimato atšilimo problemas taip ir norisi paklausti - kur gi tas atšilimas? Vasaros pradžia kalendorinė, o oras lauke tarytum balandžio pabaigai. O gal viskas su gamta tvarkoje tik statybinko lūkestis didesnis nei reikia? Pati temperatūra nėra tokia jau prasta lauko darbui (atvaizduota paveikslėlyje). Vėjas silpnas, šaltuko nakčia nėra. Net +4 jau žemiausioje riboje. Faktiškai visi lauko darbai gali startuoti drąsiai. Prisimenant gegužės mėnesio sniego atėjimą į svečius - tik optimizmas su saulute priešakyje. Nors stebint kaimyno nešiltintą trobą ir rūkstantį kaminą birželio mėnesį jautiesi žmogus šiek tiek keistokai. Pasyviame name šildymas nutrūkęs jau nuo lygiandienio (apie kovo 20 dieną), bet tiek didmesčio daugiabutis senesnis, tiek mažiau šiltintas būstas, reikalauja tokiom nakties sąlygom šiek tiek šilumos patalpoms. Kas liečia lauko darbų betonuojant labai svarbu atsižvelgt į temperatūros išdaigas. Patsai betono stipris priklauso ne nuo kalendorinio menesio pavadinimo, o jo džiūvimo temperatūros. Iliustruojant mintį informacija būtų sekanti. Prie 5-8 laipsnių temperatūros betono stipris 100% nepasiekiamas per 28 kalendorines dienas. Tai labai svarbu atliekant darbus vertinti kaip papildomas laiko sąnaudas. Reikės lentelę įkelt apie temperatūros ir betono stiprio didėjimo priklausomybę. 

pasyvus.namas.blokelis.armavimas2017 birželio spartos kombinatai. Kur tai matyta, kuomet birželis beveik vienodos temperatūros kaip ir kovo pabaigoje? Teisingai - Lietuva. Klimatas mūsuose darosi vis lankstesnis. Gal ir pastarasis bando prisitaikyti prie naujai ateisiančio darbo kodekso? Pradžiai birželio naktimis vos +5 laipsniai, kiekvienas užsakovas vis noriau žvilčioja į statybos darbų bei medžiagų kainas. Nors nelyja ir tai gerai. Bet ši žinutė apie tai ko reikėtų užsakovui vengti privataus namo statyboje. Pirmiausiai priminsim seną posakį - ne šventieji puodus lipdo! Žmonių dirbančių Lietuvoje už lietuvio lūkestį vis mažėja. Kvalifikacija išvažiuoja į užsienius dėl didesnio pinigo, todėl likučiuose darbo liaudies reikia vis daugiau ne tik kaimyno rekomendacijos, bet ir realios žinios ties pastarūjų atranka. Per eilę metų praktikos yra suformuota tam tikra strategija, kaip kokybiškai užsakovui padėti atsirinkti personalą dirbantį jūsų svajonių projekte. Norint derėtis su statybinku turi būti ir sava logika bei praktinės žinios smulkmenose, kurių dėka galima suprasti preliminarias problemas vykstant procesui, bei tikėtinus darbų rezultatus. Viena iš dažnesnių klaidų privačiose statybose su žmonėmis - darbuotojų paieškos sezono įkarštyje. Per laiką esame supratę, kad tiek būsimo statybinko žodinė bei gestų kalba, įrankiai, komunikaciniai sugebėjimai ir kita masė smulkmenų, sudaro arba darbingą aplinką, su pretendzija į kokybišką statin,į arba erzelynę su neprognozuojamais rezultatais ir miglotomis perspektyvomis.  Antra stambi priežastis kokybiškos statybos problemų - skuba, o trečioji smulkmena - elementarių žinių stoka ir buvusių klaidų igonoravimas. Blogi sprendimai yra dėka žinių trūkumo, o geri sprendimai atsiranda dėka patirties. Kinietis negimsta žinodamas kiniečių kalbą. Gal būt ilgamečius stebėjimus apibendrinant gims skyrius apie statybinį broką.

pasyvus.namas.sienu.dazymas.pasiruosimas2017 gegužė - bundanti gamta yra geras laikas spalvinti sienas. Gal daugiau ir retorinė mintis, kad tik bundanti gamta yra geriausias laikas dažyti sienas, bet keletas pastebėjimų šia tema ne pro šalį... Gegužės mėnuo mūsų krašte turtingas saulės spinduliais, diena ilgesnė ir pagaliau mūsų nuotaika net pakinta į gerenę pusę. Geras apšvietimas gali būti suformuojamas ir dirbtinai, be to dažant sienas koncentruotas prožektoriaus spindulys yra labiau pageidautina nei saulės spinduliai. Saulės spinduliai patenkantys į jūsų kambarį nepatenka lygiomis dalimis ant visų kambario sienų dėka stogo ar lubų konstrukcijos. Šešėliai atsirandantys patalpoje gali stipriai įtakoti dažymo kokybę. Koncentruotas šviesos šaltinis - teisingas pasirinkimas atliekant dažymo darbus patalpoje. Patsai  dažomas pagrindas turi būti sausas, šavarus nuo riebalų, glaisto likučių ir kitų pašalinių medžiagų, gal būt nugruntuotas (jei to reikalauja gamintojo instrukcijos). Ir nenustebkite, jei pasiruošimo dažymui procesas užims didesnę laiko dalį nei patsai dažymas. O juk dar reikės susitvarkyti darbo įrankius bei pačią darbo vietą...  

Ankstesnes naujienas (apie 2017 metų pirmą pusmetį) rasite paspaudę šią nuorodą.

 

Naujienos 2017-1

pasyvus.namas.laminatas2017 balandis - matomi ir nematomi grindų įpatumai. Būnant namuose daugelį konstrukcijų jaučiam, matom, liečiam. Stogą jaučiam viduje, matome lauke, langus matom, liečiam ir taip galime dėliotis mintis ties daugeliu konstrukcijų. Grindis namuose mes kasdieną matom, liečiam, jaučiam. Suprasti šią dangą būtina, nes su tuo bus sisieta labai nemažai mikroklimato jūsų namuose. Grindis danga pavadinti būtų labai neteisinga, nes dažnu atveju tai jau yra konstrukcija. Kodėl? Dažnu atveju grindų danga susideda ne iš vieno elemento ( apdailos sluoksnis, dangos struktūros pagrindai), o ir dangos priklausiniai ( pvz. grindų paklotas), apvadai ( plintusais liaudyje vadinami) - jau visa sistema atsiranda po jūsų kojomis. Yra tikimybė, kad bus puslapyje paskirta atskira apdailos blog kategorija. Kainas analizuoti paliksime marketologams, bet principus renkantis apdailos medžiagas pabandysime apžvelgti, kiek leidžia sukauptos žinios. Konkrečiu atveju nuotraukoje matote grindų dangą pavadinimu laminatas. Trupai apie pačią medžiagą. Pagrindas laminato yra medžio dulkių presuota plokštė, viršutinis apdailos sluoksnis formuojamas iš printeriu popieriuje suformuoto rašto padento apsaugine medžiaga atsparia trinčiai. Laminato kategorijos skirstomos pagal pastarojo paskirtį arba patalpų naudojimo intencyvumą. Namai, viežbučiai, prekybos centrai - trys skirtingi statiniai su vis kitokiu laminato poreikiu. Dažniausiai ant laminato pakuotės pamatysite rekomenduojamas patalpas šiam gaminiui. Tikimės pratęsti grindų temą atskirame straipsnyje.

   

krosnis.ugnis.pradzia2017 kovo pabaigai - skanaus! Jei jau krosnies nebekuriame šilumai, tuomet galime iš pastarosios padaryti židinį ir prezentuoti ką galima orkaitėje ištroškinti. Tuom ir gera krosnis, kad net vasaros metu, galima ją paskurti kaip židinį, o jos viduje kažiką skanaus patroškinti. Žemiau jūsų akims galerija maisto ruošinių prieš įdedant į orkaitę. Daržovių troškiniai su mėsa buvo dažniausiai mūsuose gaminti. Gaudavosi beveik ir sriuba ir antras patiekalas. Galimybių kulinariniams šedevrams yra apstu ir visko kol kas dar neišeksperimentavę. Mėsos patiekalus palikti nakčiai šaunu, kiaulės kara, kojos, avienos šonkauliai su ryžiais, žirniai ir kruopų rinkiniai - viskas kam reikalingas ilgesnis laikas ir stabili temperatūra krosnies orkaitėje tinka. Vien daržoves palikti troškinimui yra gal ir beprasmybė, nes daržodvės praranda spalvą, nors ir skonis nesugadintas. Bulvės su mėsyte labai derinasi ir keletas žiupsnelių prieskonių yra puikus, paprastas ir skanus patiekalas. Bulvės nesubyra krosnyje, o ir skonis ne nuo elektrinės kaitlentės. Kas beliko pasikartoti - dingo elektra, sugedo kaitlentė, o jūsų krosnis be jokios elektronikos ir šilumą namuose palaikys ir maistą turėsite sveiką. 

  • pasyvus.namas.krosnis.kalakutiena.bulves.kopustai
  • pasyvus.namas.krosnis.kalakutiena.darzoves
  • pasyvus.namas.krosnis.kiauliena.darzoves
  • pasyvus.namas.krosnis.kiauliena.darzoves.padazas

pasyvus.namas.pavasario.gele2017 kovui dvidešimt dienų...ir pakaks. Skaitytojui tikriausiai iškils klausimas - kas gi šiais laikais gali pasakyti, kad jau kažiko užtenka? O gi mūsų pasyvus namas pilotiniame projekto variante nebereikalauja šildymo, patsai savyje laiko +20 laipsnių esant keturiems gyventojams žmonių pavidale, porai šunų uodegoms bevizginant, šaldytuvams, televizoriams, kompiuteriams, kaitlentėms ir orkaitėms kažiką beveikiant. Jei kovo 20 dieną jūs visi išvykstate atostogoms, tuomet temperatūra krenta statinyje apie 0,3 laipsnio per 24 valandas. Temperatūra vidutinė paros apie 4-5 laipsnius, nelabai saulutė lepina už lauko (kovas ne gegužė ir saulės kiekis dar simboliškas), bet svarbiausia kad nebūtų žemiau +2 laipsnių lauke nakčia. Panašios oro sąlygos mūsų krašte yra nuo kovo 15-20 iki lapkričio 10-15 dienos. Jei prisiminsite centralizuoto šildymo sezono pradžią ir pabaigą, tuomet akivaizdžiai suprasite, kad patsai sezonas oficialiai tęsiasi 222 dienas, o pasyvaus namo arba A+ energetinės klasės šildymas yra apie 162 dienas. Du mėnesiai grynos ekonomijos ir tikros energetinės nepriklausomybės. Savaime suprantama, kad bet kokia nepriklausomybė yra tik simbolis, nes visiškos nepriklausomybės nėra. O kodėl tuomet vis tas žodis populiarus? Paprastai nepriklausomybė yra nuo "kažko" pakeičiam priklausomybe "kažkam". Kaip iliustracija gali būti ta pati sezono trukmė pasyviame name - investuoti juk reikėjo į pasyvaus namo sprendimus, šiltinimo medžiagų kiekius. Tai reiškia, kad energetinė nepriklausomybė atsiradusi kaip pasekmė iš priklausomybės investicijose į namo konstrukciją. Pavasario lygiadienis ir pati gamta pasyvaus namo kaminui leidžia pasiilsėti.

pasyvaus.namo.gen.planas2017 kovo atitirpę norai. Lietuvis statęs visur. Ir trėmė jį į taigą prie balto lokio ir Krasnojarsko krašte antrą kartą išbuožinę buvo... O kodėl nesistatyt kai bankas pinigus dalina ir dar pasakoja, kad visai nemokamai. Kas liečia bankų nemokamų sūrių atskira kalba, bet statybos 2017 metais privačiame sektoriuje tikėtina bus labai stiprios. Kodėl? Atsakymas labai paprastas. Lietuvis taip persigandęs A klasės būsto reikalavimų ( bėje visai pagrystai, bet apie tai kiek kitame naujienos posme ), kad statybos leidimų B energetinei klasei buvo išduota labai solidūs skaičiai. Kovą ir męs gauname paklausimų apie statybos sąmatas. Žiūrėsim kas iš to gausis ir kiek ten mūsų jėgos leis aprėpti vieną ar kitą projekto dalį. Nors tiesa pasakius, su statybinku reikia tartis sausio arba vasario mėnesiais. Kovas tinka kaip tas paskutinis vagonas, bet jau geriau būtų ilgiau nebetempti katino už ūso. Balandį tartis su betonuotoju arba mūrininku - kaip spėti į jau važiuojantį traukinį. Birželis ir liepa laisvesnio statybininko su rankom paieškai skiriamas laikas yra arti užsiėmimo rasti miške sniego analogišku metu. Savaime suprantama, kad mūsų biurokratinė mašina, žemės paskirčių derinimai, statybos leidimų elektroninių versijų lūžiai, architektų prisižadėjimai ir konstruktorių vėlavimai koreguoja bet kokius planus, todėl patarimas būtų vienas - vienus metus paskirkite planavimui, projektavimui ir kitokioms analizėms ir tik dar kitus metus skirkite statybai. Nėra greitas tas namo statybos procesas. Skubos darbą velniai gaudys, o rekonstrukcijos darbai yra patys brangiausi.  

s.e.o.optimizacija2017 vasario susirūpinimai. Su puslapio optimizacijom vargelis pastovumo link. Jei tik susitvarkai su puslapio skriptais, pakelis svetainės greitį ir tik jau galvoji, kad techniškai gali atsipūsti ir rašyti kokį straipsnį apie pasyvaus namo sprendimus...Uhum, tuojau pat atsiranda puslapio kodo klaidos, kurias pasauliniu mastu suranda visokio plauko laižėjai ir jas lopyk. Žiūri po to - vėl puslapio greitis nukrito ir trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių prasideda optimizacijos darbai. Negana to prasideda galvosopiai su hostingo paslaugų tiekėju. Visos virtualių paslaugų įmonės nori parduoti tą patį resursą iki tol kol tai įmanoma. Tos optimizacijos, pelno siekiant, priveda prie neigiamų greičių svetainės spartai, o bet koksai skundas tiesiog neveikia. Savaime suprantama, kad kainos web-hosting pasiekusios labai juokingus pinigėlius, gal todėl ir gaunasi tos paslaugos kokybė vis prastyn arba paprastyn. Kol kas šiam momentui pasiekti rezultatai svetainės optimizacijoje mus pačius tenkina. Vien optimizacija svetainės negelbės - reikia rašyt kažką naujo apie tą pasyvų namą. Na pvz. - per kelis metus eksplotacijos pilotinio projekto pastebėjom, kad gavosi pas mus ne pasyvus, o faktiškai nulinės energijos namas. Gal ateityje pasidalinsime ir šia patirtimi. Arba patiems buvo įdomu stebėti kaip vokietis remia savo pasyvaus namo konceptą subsidijomis. Minčių šių metų pradžiai atsirado visokiausių. Susitvarkius su eiline puslapio optimizacija tikimės skirti ir šiems klausimams laiko. Svarbiausia įkvėpimo šiam reikalui sukaupti.

pasyvus.namas.elektros.itampos.kontroleris2017 sausio vidurys apsnigtas. Žmogaus noras valdyti ir kontroliuoti yra nuo pat jo atsiradimo šioj žemelėje tikėtina. Taip ir su šiuo mazgu kairėje vaizduojamu - į pilotinį projektą integravome įtampos kontrolerį. Elektros tinklo įtampa mūsų kraštuose jau pakenčiamose ribose, bet jei yra galimybė nustatyti ribas - kodėl tuo nepasinaudoti? Dažniausiai žmonės mūsuose naudojasi draudimo paslauga tokioms elektros išdaigoms, bet bendroje sumoje draudimas yra kartais brangiau (skaičiuojant namo ekpslotavimo laikotarpį) nei šitas kontroleris, kuris skirtas vienai fazei. Pilotiniame projekte turime tris fazes ir tokie trys kontroleriai "prižiūri" visą elektros ūkį. Yra kitas variantas - pastatyti vieną kontrolerį visoms trims fazėms, bet jei viena fazė turi perteklinę, mažesnę įtampą, kotroleris atjungia visas tris fazes vienu metu. Skonio reikalas dėl krypties kontrolerių skaičiuje, o laikas parodys viso šio sprendimo privalumus bei trūkumus. Reikėtų pabaigai tik pridėti, kad kontroleris nevykdo įtampos stabilizacijos funkcijos, jis tik banaliai prižiūri įtampos ribas ir jei jos neatitinka užduotų ribų jūsų elektros tiekimas laikinai sustabdomas toje fazėje. Atsistačius įtampai į užduotas normas, kontroleris atstato fazės maitinimą vidiniame namo tinkle. 

termovizija.radiatoriai.nenuorinti2017 sausio pradžia prasideda po šventinės šaltuko paiekšos... Kaip susitarusi gamta po sausio pradžios - pradeda šaldyti Lietuvoje taip, kad atidarius šaldytuvą galima sušilti, o išėjus į lauką - sušalti. Tą jausdamas lietuvis pradeda ieškoti specialistų galinčių surasti reikiamą sprendimų kelią link šilto būsto. Vieną tokį sprendimą norėtumėme ir parodyti. Nuotraukoje užfiksavom ne šalčio išdaigas, kažikokį banalų lango reguliavimo klausimą, o elementarus šildymo sistemos neefektyvus eksplotavimas. Jei jūsų būste yra paprasti radiatoriai, tuomet jie paprastai turi šildyti. Norint pasiekti tokį efektą reikėtų labai įdėmiai ir stropiai pažvelgti į radiatorių nurorinimą prieš prasidedant šildymo sezonui. Termovizija gali parodyti tokius mažus nesusipratimus. Kaip žinia mažas akmenukas gali versti didelius vežimus. Taip ir su termofikacinio vandens tekėjimu šildymo sistemose. Jei radiatoriuose yra oro šildymo sistemos kontūro efektyvumas mažėja. Palyginti galima būtų su automobilio variklio cilindrais. Turime šešis cilindrus, o veikia tik penki ar net visi keturi su puse. Variklio darbe jūs greitai pajusite problemas - garsas net labai sunkiai besigaudančiam technikoje asmeniui bus akivaizdžiai išduodantis problemą. O kas liečia šildymo sistemas...jos tyliai pupsi, stringa ir kol pradedi suprasti problemas - prabėga laikas, o paskui jį ir pinigėliai tekinais šuoliais. Dažniausiai žmonės taip ir pajunta šilumos sistemų kolizijas - pinigų kiekis skiriamas šildymui pasidaro įspūdžio vertų skaičių. Jei vienam kvadratiniam metrui gyvenamo būsto šildymo sąnaudos siekia daugiau nei 0,33 euro centus per mėnesį - turite pagrindo sunerimti. Jei šildymo sąnaudos būsto siekia 1 eurą ir daugiau - pastato diagnostika yra būtina. O leidžiančius į orą 2-3 eurus kvadratiniam metrui šildyti reikėtų jau ieškoti patrankos dydžio skylių statiniuose. Visa tai kalbant apie žiemos mėnesius ir palaikant temperatūrą +20 viduje. Turite įtarimų savo statinio energetiniam efektyvumui? Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir telefonas 8-686-50968 pasirengę  išgirsti jūsų problemas ir pasistengsime surasti sprendimus.   

Ankstesnės naujienos (apie 2016 metų paskutinį ketvirtį) rasite paspaudę šią nuorodą!

Naujienos-2016-3

pasyvus.namas.2016.kaledine.duona2016 gruodžio šventinės nuotaikos belaukiant. Tikėtina prieš paskutinė naujiena šiais metais. Jau kažko skanaus norisi, šventiško... Krosnies maisto paruošas kairėje ir eksponuojame. Maisto skonis krosnyje - jisai kitoks. Kol kas skoniui nerandame fundamentalių pagrindimų fizikos dėsniais ir ne placebo veiksnys tikėtina. Net plonos bulvių riekės prabuvusios krosnies kaitroje apie 6 valandas nepasiberia šipuliais. Maistas nesutyžta ir nepraranda savo formos. Spalvos žirnelių ne tokios kaip nuotraukoje po terminio apdorojimo, bet pilvas visuomet lieka ne tik banaliai prikimštas kaip vėdaras-vidų apima kuklus džiugesio jausmas. Bandysime ieškoti tyrymų - kuo elektros viryklės šiluma skiriasi nuo krosnies spindulių intencyvumo, gylio ar dar bala žino kas ten dedasi. Kuom krosnis mūsų pilotiniame projekte ir džiugina, nes be šilumos, estetinio grožio, pakūra ir maistą nuo elektrinės viryklės atitraukia į savo glėbį. Gal būt puslapio autorius senamadiškas, bet per trečius metus krosnies stebėjimą atsirado mintis, kad mes faktiškai, sausuolius aplink namą susirinkdami, turime beveik nulinės klasės statinį. Sausą ar ligotą medį reikia šiaip ar taip šalinti, malkas pasiruošti galima per kelias dienas, o šilti pietūs, pusryčiai, vakarienė jus džiugina ištisą šildymo sezoną. Net jei jūs malkas perkate - pigesnio energijos resurso Lietuvoje nebus. Kol kas visos technologinės naujovės atsiperka labai negreitai, o štai krosnis per tris metus namo eksplotacijos jau atsipirko. Palyginimui geoterminis siurblys atsiperka per 10 metų, saulės elementai net 12-13 metų (nepamirškite saulės energijos sandėliavimo mokesčių) ir susidaro pagrysta mintis, kad visos technologinės naujovės yra avansu sumokėti pinigai už tą žaliają energiją. Pagrindinis privalumas krosnies pasyviame name yra tas, kad malkų reikia be galo mažai (septyni-devyni kilogramai 140 kvadratinių metrų statiniui) ir energijos paruošos bei jos vartojimas nesukelia to nugaros ir galvos skausmo kaip standartiniame name (C-D energetinė klasė turėta omenyje, nes tokios pas mus LT daugiausia). Pasikartojant eilinį kartą - krosnis neturi elektronikos ir pradingūs elektrai būstas liks šiltas, namo gyventojai sotūs. Ar tai ne tikroji energetinė nepriklausomybė? 

pasyvus.namas.elektros.skydines.automatas.trifazis2016 gruodžio mėnesio girliandos. Link kalėdų dažnas girliandas kabina ant eglutės, mes pakabinom girliandas ant elektros skydinės pilotiniame projekte. Gal skaitovui bus įdomu ir pas mūsų elektriką paprašys tokios panašios... Į ką reikėtų atkreipti dėmesį jūsų namo elektros skydinėje? Ši dėžutė vykdo keletą svarbių funkcijų. Pirmoji - visi keliai veda į Romą, o visi elektros kabeliai ves į elektros skydinę. Komutacinis mazgas trumpai tariant. Skydinės vieta turi būti patogi pasiekti tiek vartotojui, tiek gaisrininkui. Esant nemaloniai situacijai ( gaisras, vandentekio stambus gedimas, audra) bendras namo elektros įvadas turi būti kiek galima paprasčiau pasiekiamas. Antroji - saugoti žmogų nuo elektros srovės. Yra nerašytų elektrikų taisyklių montuojant rozetes, bet jei jūsų vaikas turi tiek laisvo laiko, kad du vinukus į rozetę bandytų "sumontuoti" savarankiškai...turi būti savaiminis viso namo, bet geriau tik tos rozetės, atsijungimas nuo maitinimo įtampos. Dažnai ši apsaugos priemonė yra iš vartotojo pusės ignoruojama. Kaip? Pradėjus suveikinėti apsaugai yra ne skiriama jėgų gedimo paieškai, o banaliai atjungiama apsauga. Trečia - elektros skydinėje sumontuota įranga saugo vidinį elektros tinklą nuo padidintos galios prietaisų. Kitaip tariant laidai ne perkaista nuo per didelės apkrovos, o yra atjungiamas maitinimas - automatika. Ketvirta - jūs galite kontroliuoti elektros skydinėje paduodamos įtampos ribas ir taip saugoti savo elektros prietaisus nuo gedimo. Pastaroji funkcija nėra labai populiari Europoje, bet mes tokią galimybę esame integravę į pilotinį projektą ir skaitovui rekomenduotumėm. Bet šios funkcijos nereikia maišyti su įtampos stabilizavimu. Penkta - apsauga nuo žaibo išdaigų ateinančių per elektros išorinius kabelius. Padidintas voltažas elektros tinkluose ir žaibas yra ne tos pačios bėdos. Kol laidai kaba lauke, o ne po žeme, didžiai gerbiamas Perkūnas retsykiais gali atsiusti žinutę į jūsų namus apie savo galią. Trumpai apibendrinant visą šią girliandą - elektros skydinė nėra paprastas laidų mišinukas ir vienas kirtiklis. Pabandėm išvardint geriausias galimas elektros skydinės galimybes. Kiek pas save integruositės, o gal net savų apsaugų surasite, tiek ir bus to ramaus gyvenimo. Nepamirškite, kad elektros žala žmogui gali būti ne tik kelianti pavojų sveikatai, bet ir mirtinai pavojinga.

pasyvus.namas.nepriklausomybes.malka.613.g2016 gruodžio ramybės energetiniai svoriai. Nuotraukytė rodos labai neišvaizdus medžio gabalas ir be papildomo paaiškinimo skaitovui būtų sunku suprasti svarstyklių ir sveriamos medžios logiką. Tai mūsų pilotinio projekto nepriklausomybės malka. Jos svoris yra tik 613 gramų. Buvo patiems įdomu kiek mes turime generuojamų kilovatų degant ugniakurui. Kas nežino trumpai tariant - 1 kg. malkų yra 5 kilovatai energijos. Tokios nepriklausomybės 12 vienetų mums leidžia turėti pastovią temperatūrą name, kurio kvadratūra kadastrinė yra 132 metrai, bet laiptinė juk nesiskaičiuoja tame kadastre. O pastarojii juk yra tikra suvisais 6 kvadratais bei nuosava kubatūra oro per du aukštus. Todėl tikrieji metrai šildomi yra kiek daugiau nei pagal popierių. Tokių 12 nepriklausomybių dega apie pusantros valandos ir lauko temperatūra nuo 0 iki -7 laipsnių. Jei -8 lauke ir nakčia iki -15 laipsnių sudedamos jau visos 15 nepriklausomybių. Pasitaiko ir trumpalaikių klimatinių nesusipratimų tarp -16 dieną ir -25 nakčia. Tuomet jau ir 18 nepriklausomybių degs ugniakure. Berašant naujieną pačiam puslapio autoriui tapo akivaizdi išvada, kad mūsų namuose yra 12 patalpų ir dažnu atveju mums tereikia 12 nepriklausomybės malkų - lygiai kiekvienai patalpai po vieną. Savaime suprantama, kad salonas su 35 kvadratiniais metrai ir techninė patalpa su 6 kvadratiniais metrais ne tiesiogiai po vieną malką energijos suvartoja. Bet vis tiek smagu,  kad 12 mėnesių, 12 nepriklausomybės malkų sušildo namą su 12 patalpų - harmojija vienok. Gal tik naujienos skaitovui priminsim - A+ energetinė klasė reikalauja, kad namas vartotų atsinaujinančios energijos šaltinius, kurie šalimais gaminami. Logika paprasta viso šito principo paprasta. Kurą atvežti iš Brazilijos kainuoja kuro taip pat, o atsinaujinantis  šaltinis turėtų būti saulė, vėjas, geoterminė energija (jei siurblio COP>3) arba nuotraukoje vaizduojama nepriklausomybės malka. Saulės ir vėjo energijos galią galima "įdarbinti" tik su sudėtingais įrengimais, o lietuvis malką miške dar gali susirasti ir be sudėtingos technologijos, o miškas mūsuose arčiau nei Brazilija. Nepatogu ir nelygis ir pečkūriu nebūsiu? O jei gyvenant miške aplinkui tik susirinkti sausuolį tereikia (čia vietoj sporto klubo abonemento) ir vertinant, kad viena malkų įktova reikalauja tik 7,3-9,2 kilogramo... Mūsų pilotinis projektas iš statybinių atliekų, stogo konstrukcijoms, jau trečius metus neturi jokių išlaidų namo šildymui. Šalimais, analogiškos kvadratūros namas C energetinės klasės, suvartoja pinigais apie 2000 eurų vienam šildymo sezonui granulėms. Paimkime dešimties metų ciklą ir turime jau solidžia sumą. O dabar prisiminkite kaip skelbia pensiiniai fondai apie jūsų orią senatvę. Per penkis metus antros pakopos pencijų fondai sukaupė po 2000 eurų vienam piliečiui.  Vadinasi mūsų nepriklausomybės malka per metus atideda 1000 eurų vienam suaugusiam šeimos nariui. Pinigai vietinėj kišenėj ir nereikia žvelgti į pensiinio fondo valdytoją kaip jūsų ateities pranašą, drebėti dėl ekonomikos svyravimų. Turi pinigą prie savęs ir leisk kur tinkamas be niekeno malonės.  O rodos tik 613 gramų...

  

pasyvus.namas.gipso.auksarankiai2016 gruodžiais orai atriedėjo brokas kaip sniegas pasipylė. Nuotrauką kairėje taip ir pavadinom – gipso auksarankiai. Jei visur nuotraukos 250x167, tai jau šitą padarėm didenę. Eiliniam skaitovui vaizdas bus rėžiantis, o jau profesionalui plaukai turėtų šiauštis piestu.  Ir pražiai norėtus pasakyt, kad tai ne Turkijos apdailininkų darbai iš interneto, tadžikų-uzbekų rangos darbai Maskvoje ( Džamšutai  iš filmo mūsų Rusija pavyzduke ) tai mūsų sostinės apylinkių auksiniai meistrai.  Pas šeimininką (čia ne mūsų pilotinis namukas), tiek gipso "kvalifikuoti", tiek oro vedinimo sistemų atstovai, atėjo su lozungais – mes užsiimam išskirtinai tik gipso arba vėdinimo sistemų montavimu. Ir rekomendacijos buvo pas pastaruosius specialistus. Klausimas pirmas parūpęs matant šį vaizdą – o tie rekomenduojantys nors suprato ką rekomenduoja? Toksai įspūdis, kad sunkiai suvokta kas vyko pas rekomenduotojus, jei šis gausus spesialistų burelis buvo susirinkęs kažikur kitur. Ir kas liūdniausia, kad šiuo metu objekte atėję apdailininkai visai neseniai išliejo pamatą netoliese ir pagrinde užsiima apdailinio mūro darbais, bet sienų ir lubų glaistymas yra jiems gerai pažystamas darbas - auksas ne vyrai. geras Kaip jums kolektyvo tesinukas? Kunigas-suvirintojas tokia specialybė yra? Ir pastarieji su rekomendacijomis etėję toliau šauniai darbuosis. Kur esminė problema ? Techninės priežiūros atstovą  šeiminkas pakeitė į rekomendacijas turinčius meistrus. Labai grubiai atlikus sąmatos analizę teko konstatuoti faktą, kad luboms išleista suma su darbais apytikriai siekė 1500 eurų ( lenkiški profiliai, lenkiškas gipsas), jei atlikti darbus su originaliomis medžiagomis būtų kainavę apie 2400 eurų įskaitant statybos prievaizdo vizitus. Už pirmą sumą šeiminkas turi  faktiškai be jokių garantijų sumontuotas gipsines lubas (dažytojai tuojau pat sako apie tokias net negalvojantys). Labai didelė tikimybė, kad trūkių tikimybė gipso pertvarose (lubose) kaip pavasarį žibutės miškuose švytinčios bus. Sutaupyta 900 eurų ar išmesta balon 1500 eurų? Klausimas retorinis žvelgiant į viršų. Tokių nesusipratimų bus dar mūsų naujienose... Termovizijos šaltukas artėja ir ten jau anomalijų kaip visuomet bus apstu. Vėliau įkelsim nuotraukų su vyrų žygdarbio taisymais - ne didesnis sekmės elementas juos lydėjo nei šis vaizdas.

termovizija.langas.gera.termonuotrauka

2016 gruodis prasidėjo gerom naujienom. Per eilę metų šilumos nuostolių matavimuose užsidavėm sau klausimu - o ką matuotojas turi matyti atlikdamas termoviziją prie kintančių lauko salygų, prie skirtingų lango gaminių, skirtingų sienos konstrukcijų? Pagaliau teoriją suderinom su praktika ir jums parodyti galim ir patys garsiai pasakyti sau - ši termovizinė patikra duoto mazgo ( langas+siena) atitinka teorinius skaičiavimus su praktiniais matavimais. Atitiko kirvis kotą! Teorija juk taip pat koreguojama praktikos, bet svarbu kad visuma labai nebūtų atitolusi. Mes pačios metotologijos skaitovui ir mielam kolegai nesistengsime atskleisti ir pasakoti detaliai www resurse, bet atvykus pas užsakovą šituos dalykus stengiamės išsamiai paaiškinti. Pagrindinė problema pas užsakovą dažniausiai būna klaustukas ar ginčas su langų montuotojais. Girdėjome neseniai net langininko retorinę mintį apie tai, kad langai sumontuoti teisingai, bet per sienas traukia šaltukas...Būsto savininkui tik niekaip nebuvo aišku, kodėl tas šaltukas ateina ties lango ir sienos sujungimais.nigaliu Aplamai ginčas tarp langininko ir eilinio piliečio būna labai nelygiom sąlygom. Būdamas ne statybininkas būsto sąvininkas negali dorai pagrysti savo pretendzijos, o todėl kiek laisvesnės natūros montuotojas turi aibes pasipasakojimų apie tai, kad gi sąvininkas nesupranta ko nori. Todėl jei turite nesusipratimų su savo namo temperatūriniu balansu, atliktų darbų kokybe - padėsim nešąliškai įvertinti problemų ratą ir pateiksim išvadas. Dažnu atveju užtenka žodinio paaiškinimo ir termovizinės termonuotraukos. Įpatingai atkalius atsikalbinėtojus parengsim su advokato raštais ir iki teismo procedūros. Bet kam tos gėlės reikalingos. Gal susitvarkyti akivaizdžias problemas paprasčiau ir be skandalo? Trumpai kalbant - termovizija jūsų paslaugoms.

 

pasyvus.namas.elektrikas2016 gruodis sninga, o moliūgo namelis jau su šviesa... Taip istoriškai susiklostė, kad kairėje matomas asmuo ir kaimynas drūtai mielas bei elektrikas profesionalas. Susėdė vasaros mėnesiais prie pypkės, susidėliojom elektros instaliacijos pagrindines gaires ir per eilę dienų procesas išsidėliojo iki šios paskutinės dėlionės, kuomet jau rozetės mechanizmai su gulsčiuku į sieną įleidžiami. O gi pasirodo net elektrikas gulsčiuku naudojasi ne ką mažiau nei mūrininkas ar tinkuotojas. Žodžiu net vienoj protingoj knygoj parašyta - geriau artimas kaimynas nei tolima giminė. Nepagalvokit nieko blogo - viskas legalu. Kaimynas dirba pagal individualios veiklos pažymą, o kas svarbiausia ne visai eilinis elektrikas. Mūsuose elektros projektas individualiems namams rengiamas retokai, o dažniausiai visai nerengiamas. Pagrindinė lietuvio svajonė yra statybos leidimas, o kolei kas pilnos dokumentacijos nereikalaujama. Architektūra, darbiniai brėžiniai ir net grunto geologiniai tyrymai jau lietuviui suvokiama 50/50 tikimybės, bet baldų išdėstymas ( nuo to priklauso jūsų gyvenimo kokybė) ir elektros instaliacijos klausimai sprendžiami kažikur pakeliui. Gerai jei viskas gerai ir architektas kažikiek pakrapštė pakaušį ( kas ir retokai būna, nes visi nori pigesnio projekto), bet pagal visą lietuvio statybos proceso viziją, rodos sienose plikose ir pasiruošęs pastarasis gyvent be baldų, elektros, ar net patogesnių laiptų į antrą namo aukštą.  Nors kai paklausi bestatančiojo seno prieteliaus iš studentavimo laikų - viskas bus vėliau galvojama. Kaip nors po to kažikaip su kaimynu pasikonsultavus, kuris namą savo pirmą statė... Gerai jei suprato pastarasis iki galo ką padaręs. Susideda masės galvos sopulių į vieną krūvą ir prasideda godos bei aimanos - visi statybinkai blogi ir niekas nieko nesupranta. Tai štai apie ką mes čia. Kad elektrikui reikia iš taško A į taška B temt laidą žino visi, bet kiek laidų temti, kaip padaryti saugų elektros tinklą, nes elektra neretai tampa gaisro sukelėju, atlikti kvalifikuotai darbus ir dar kad visai netyčia jums tas elektros bruzgynas būtų patogus bei atsidarius sieninę spintą nereikėtų kambaryje šviesos jungti...nigaliu Projektuoti gebančių elektrikų mūsuose ne tiek ir daug. Noras padaryti gerai elektros instaliaciją, o ne pigiai ir greitai ( daar viena lietuvio statybinė siekiamybė) - tai bus dar didesnės raudonosios knygos gyviai elektros pasaulyje. Jei dar nėra pas jus elektros projekto, planuojate atlikti namo elektros instaliaciją - rašykite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Jei jau laidai dūmus skleisti pradėjo ir rašyti nebeturite elektros kompiuteryje skambinkite tel. 8-686-50968.

    pasyvus.namas.led.sviestuvas.9w2016 gruodžio tamsai prasidėjus... Ar gali būti geriau, kuomet anksti temstant (15,57 saulėlydis prasideda), aplinkui krentant sniegui montuoti pilotiniame projekte šviesos elementus? Vienas džiaugsmas ir tiek. geras Kairėje vienas toksai ekonomiškas šviestukas jūsų akims. Pastarojo devyni vatai galia, bet šviesos šis mažius duoda solidžiai - akiai džiaugsmas, o piniginei lieka keli eurai papildomi. Tamsus metas mūsuose trunka apie keturis mėnesius, kuomet šviesos gamta Lietuvos krašte pagailėjusi. Čia ne koks Tailandas, kuomet visą dieną spiginusi saulė pasislepia per kelias minutes ir kaip kirtikliu išsijungia viskas lauke. Pas mus per lapkritį, gruodį, sausį bei vasarį saulutė rodos slėpynių žaidžia su mėnuliu, bet mums nuo to lengviau gyvent nepasidaro. Puslapio autoriui aplamai juokingi tie energijos pritekėjimai per langus šiais mėnesiais skaičiuojami projektuose per PHPP. Nėr pas mus saulės ketverta mėnesių ir taškas! Tad į šviesos kiekį tikrai verta investuoti tokiu būdu, kad ekonomiškos lemputės taptų tikrais draugais skleidžiančios šviesą, bet neeikvojančios elektros energijos senom lemputėm būdingai įdai - daugiau šildo nei šviečia. Todėl reikalavimas A, A+ ir A++ energetinės klasės namams naudoti tik ekonomiškus šviesos šaltinius tikrai sveikintinas ir suprantamas. Už mažesnę galią mūsų tamsybėje mėgautis šviesa be didesnių apribojimų yra vienas iš šauniausių dalykų tais gruodžio-vasario mėnesiais. 

pasyvus.namas.betono.likuciai2016 lapkritis likučiuose. Šioje nuotraukoje mazgas nėra išbaigtas pagal armavimą matomoje dalyje, kai kas nesimato aplamai, todėl nekopijuokite šios nuotraukos statyboje kaip ir visko ką matote internete. Mūsų puslapyje jūs galite susipažinti su principais, mes stengsimės parodyti kryptį, parodyti kelią, bet ne lėkštutėje atnešti karštą patiekalą su prašymo FB-liką padaryti. Pagrindinė šios naujienos mintis yra tame, kad likučiai prekinio betono, o jisai kokybiškas ir nėra pigus, gali būti panaudoti namų ūkyje ne taip jau ir blogai. Esminis momentas yra tame, kad reikia elementariai tiems likučiams pasiruošti. Po plokštuminio pamato šiame projekte liko apie 0,9 m3 betono, jei atvažiuos vienas autovežis su betono siurbliu tuomet jame lieka apie 0,3 m3 betono, kurio per savo sriublį niekaip negali jis paduoti į klojinius. Žodžiu tai ne toksai jau ir mažas kiekis likučiuose ir kainuoja jisai apie 60-70 eurų, kas lik ir kaipeika savotiška. Jei litais versim tai ir visai solidi suma pasirodo. Vis dar tas litas galvoj sukas. Keletas receptų tokiam betono galiukui. Vieną matote priešais savo akis - automobilinės pavėsinės stupeliai arba kitaip kalbant bet kokie stulpeliai stoginėms, terasoms ir kitoms nelabai sunkioms konstrukcijoms, kurioms reikia kažikokio pamato. Galima išsilieti kokią nors plokštę nerimtoms apkrovoms pasidarius klojinuką ir armatūros likučius pridėjus. Pilotiniame projekte mes pasiruošėm platforma vandens kubilui pastatyti. Pagaliau jūs nežinote kur dėti likutį, tuomet paklauskite prieš kelias dienas pas kaimyną, gal jam kur susinaudos. Bet kaimynui ir reikia pasiruošti. Todėl jei likus betonui pas kaimyna bėgsite siūlyti likutį priglausti, arba jūsų nesupras, arba gali pagalvoti, kad toksai net rafinuotas pasityčiojimas. Kodėl? Juk ir jūsų kaimynas per 10 minučių jokio klojinio nepasiruoš, o jei dar ir sugalvoti reikia kur to klojinio aplamai reikia... Toksai jūsų kaimyniškas žygdarbis tarytum iš patarlės - gerais norais pragaras grystas. Išpilti prekinį betoną banaliai ant kelio jį pastiprinant...čia kaip žiemą sniego trūkstant grietine kiemą dabinti - per brangus malonumas. Tikemės ši naujiena skaitovui bus naudinga, o jei dar ir pirmos statybos tuomet tikrai bus progos pasiruošti. Nuoširdžiai sekmės. 

pasyvus.namas.plokstuminiai.pamatai.betonavimas

2016 lapkritis išlietas. Kaip sakė kulverstikas - mes statėme, statėme ir pagaliau pastatėme.geras Ten berods jie su vaikų darželio aikštele darbavosi. Čia gi jau kaip šokaladukas twix - du pamatai viename. Vienas storas, storas šokolado sluoksnis yra pagrindinis nešantis ištisinis bebriaunis pamatas ( taip tiksliai vadinasi plokštuminis pamatas) ir šalimais prisiglaudęs mažasis brolis apdailiniam mūrui skirtas. Betono pakako, oras leido betoną pakloti be lietaus, o patsai klojinys yra šiltintas, nes polistirolas tiek šonuose, tiek apačioje. Kažkuriam momentui pakėlus akis nuo visų rūpesčių matai žmogus, kad iš ties pamatas didingas. Ne Gedimino pilis, bet ir ne pavėsinės kuoliukas, bėje apie pastaruosius šiek tiek vėliau. Pirma nuotrauka mūsų puslapyje, kurią pavadinome plokštuminiai pamatai - nuotraukoje yra du pamatai, tai kaip ir tinka toksai pavadinimas. Iki šiol vadinom ir straipsnį ir nuotraukas plokštuminiu pamatu. Mintis buvusi tame, kad prie namo yra vienas pamatas, tad kodėl reikia vadinti tokį daugiskaitoje. Matom, kad žmonės ieško būten plokštuminių pamatų, gal paruošim apibendrinantį straipsnį ir tokiu pavadinimu. Nors tik pasikartosim - moksliniuose veikaluose vadinasi ši konstrukcija bebriaunis ištisinis pamatas, o dar ir kitokia atmaina yra šios plokštės. Žodžiu patsai metas ruošti naują straipsnį, o gal net priaugsim iki pilnos blog kategorijos - pamatai.   

pasyvus.namas.plokstuminis.pamatas.betono.autoveziai2016 lapkritis pusiaukelėje 2 dalis... Šis minčių rinkinys skirtas daugiau savarankiškai statančiam. Su plokštuminiu pamatu yra keletas smulkių niuansų betonavime ( niuansų keičiančių situacijas statybose yra vagonas ir maža priekabėlė) ir apie juos trumpai čia bus bandymas naujieną suformuot. Apie trys dešimtys kubų betono pagal konstruktyvą yra nurodyta, bet reikia atsižvelgti ir į paklaidas, kurios statybose atsiranda. Viena tokių - smulkus aukščio perkritimas per visą pamato plokštumą. Statybos nesigauna matmenyse iki milimetro stambiuose darbuose ir pagaliau leistini nuokrypiai yra statybos normose. Kaip pavyzdys net pamato vieta sklype gali būti iki metro paklaidoje. Bet čia iliustracija daugiau nei siekiamybė. Namas metru praplatėti, diegiant pamatą, neturėtų, nes toksai neklandumas faktiškai jau reiškia esminius namo reikalavimo pokyčius ir reikėtų projektą derinti iš naujo. Šio plokštuminio pamato atveju perkritimas per dvylika metrų sudarė apie 50 milimetrų, jei dar per klojinių perimetrą panašūs nuokrypiai, kažikas ne taip betono mazge su paklaidom (stebint ilgesnį laiką betono mazgus matai ir skirtingas paklaidas, o iš to ir skirtingi pataisos koeficientai) ir atsiranda šioks toks poreikis atsargai to betono. Tokį niuansą labai svarbu vertinti, nes liejimas vyksta vientisai ir šiuo atveju geriau turėti atsargą nei trūkumą. Pastebėkime situacija su betono trūkumu. Jei rudenį pamatas liejamas yra trūkumo mažesnė bėda - procesai vyksta lėčiau ir viso monolito stingimas vyksta lėtapėdiškai. Bet betono trūkumo vis tiek vandeniu nepakeisim, reikės užsakyti papildomą kiekį. Kol tas "galiukas" važiuoja pas jus objekte stoviniuoja betono siurblys, o čia kaip klasikinėje patarlėje... Kareivis miega, o tarnybos laikas bėga. Kitaip tariant mokate už prastovą įrangos, o betono vis tiek reikia. Jei ši situacija pas jus yra vasarą, kuomet oras sausas ir saulutė šildo stipriai, betono kietėjimas greitėja stipriai. Dedami priedai į betoną, kurie tą procesą stabdo, bet tai nėra pilnas išsigelbėjimas. Aplamai vasarą betonavimo darbai virš +20 laipsnių gaunasi "kreivesni". Nebent vietoj agurkų lysvės laistymo pasirinksite betono drėkinimo procedūrą. Dažniausiai niekas tam reikiamo laiko neskiria - statybininkai jau kitame objekte, šeiminkas darbe. Čia kaip praktikoje atrodo, teorijoje objekte turi būti 2 paras asmuo atsakantis už betono priežiūrą. Todėl betono kiekio viršyjimas užsakymo metu yra žymiai patogesnis būdas nepatekti į kėbloką situaciją. Ką su betono likučiu daryti bus galima papasakoti kitoje naujienoje. 

pasyvus.namas.plokstuminis.pamatas.betonavimas.pradzia2016 lapkritis pusiaukelėje... Pabaigos pradžia arba plokštuminio pamato betonavimo darbai prasidėjo! Rodos reikėtų rašyti apie betoną, bet vėl apie tą orą... Stebėti orus rudenį kaip lynus vasarą žvejoti. Tokie nenusakomi pasidarę pastarieji ir besikeičiantys kaip lynas baikštus ežere. Orų prognoze vadovautis daugiau nei porai dienų tiesiog pasidarė neįmanoma. Surizikuota prieš porą dienų betoną užsakyti ir klojinių montavimą pabaigti tuo pačiu. Išramstyti pastarieji ir sutvirtinti, atvažiavo keturios "kriaušės". Išsirikiavo visos į eilę ir davė pumui ( betono autovežis ir betono padavimo mechanizmas vienoje mašinoje) darbo papliurzėti visiems 29 kubams betono.  Teka tas betonas kaip vanduo, keičiasi autovežiai vienas po kito... Rodos visai lengvas tas skystimėlis, bet tai labai apgaulinga mintis iš serijos - pas kaimyną visuomet žolė žalesnė. Vandens kubinis metras sveria 1000 kilogramų, o betonas sunkesnis apie 2,4 karto. Todėl paskaičiuoti skaitovui plokštuminio pamato svorį bus ne taip ir jau sunku. Projekte yra numatyti du atskiri, bet tarpusavyje susikalbantys, pamatai. Vienas laiko visą pagrindinę namo konstrukciją ir tikrai gali vadintis plokštuminiu pamatu, o antrasis kaip janesnysis brolis laikys apdailinį mūrą. Per šį sprendimą, atidalinant pamatus, sprendžiasi ir šalčio tiltelių problema ir efektyviau sunaudojamos statybinės medžiagos. Nuotraukoje baigiasi betonas pirmame autovežyje...Jau apdailinio mūro armatūra pasislėpė kaip grybas po lapais. Tik lapai pastarieji sveria drūtai. juokutis

pasyvus.namas.plokstuminis.pamatas.armaturos.valymas2016 lapkritis jau be pirmo sniego - prievartos būdu. Pastarosios dienos sniegais užvertė ir dar šaltuku nelinksmu prognozėse krizena. Minus keturiolika ant kompiuterio monitoriaus pamači

2016 metų vidurio naujienų archyvo puslapis yra čia...us- juokas menkas. Gerai, kad visa tai tik tebuvęs nepasitvirtinęs nervų kamuolys, bet kai matai anomaliją sniego, kuri per trisdešimt metų kartą būna, pradedi tikėti ir perspektyva didelio šalčio. Teko šiltu vandenuku visą sniego paklotą nuvalyti. Valyti armatūrą reikėjo (ir reikia visuomet) nuo purvo likučių, žolės, batų žymių ir dar bala žino kokių svetimkūnių atsiradusių. Pagal visas statybos normas tas privalu atlikti. Taip ir sniegas paskui dingo paprastosios fizikos pagrindais. Reikėjo tik kiek daugiau to šilto vandenėlio. Nuplautas armatūros paviršius, mikroniniu rūdies sluoksniu pasidengęs, taip pat atrodė kaip tik ką gautos armatūros gaminys. Dėl tos rūdies vyksta nuolatinis ginčas. Statybos norma skelbia apie įdealiai švarios armatūros gaminį "apklotą" betonu, o praktikai gi skelbia, kad simbolinis rudžių kiekis tik pagerina sukibimą betono su armatūra. Toksai įtarimas, kad rašant statybines normas buvo duodamos labai griežtos kryptys tam, kad neliktų galimybės interpretuoti kiekvienam statyboriui sampratų. Jei būtų parašyta, kad galima betonuoti jei armatūra yra šiek tiek turinti rūdies pėdsako (armatūra mūsų lauko ir drėgmės salygomis visuomet turės tos rūdies) - kiekvienam žodžio derinukas "šiek tiek" labai skirtingai suvokiamas. Žiūri telvizinę laidą, o ten girtas kaip "tapkė" drūtas vyras sako, kad tik truputėlį yra išgėręs... Taip ir su ta armatūra.

Naujienos-2016-2

pasyvus.namas.pirmas.sniegas.lapkritis2016 lapkričio pirmas sniegas. Kad jis kur prasmegtų... Lapkričio mėnesį stiprus vėjas pajūrio regione - visi supranta, visi dirba. Lapkričio mėnesį lietus ir vidutinė paros temperatūra +2 arba +3 laipsniai - visi supranta, visi dirba. 2014 metais lapkritis šiame statybos objekto regione turi +4, o 2015 metai su visais +7 celsijaus laipsniais gyveno. Gruodis net 2015 metais turėjo +5 laipsnius. Ir ką? Ogi nieko... 2016 metų lapkričio antros savaitės vidutinė temperatūra atėjo su trenksmu -6 naktį ir -3 dieną vidutiniškai, o sniego atsirado "žavingai" tarytum tai sausis, vasaris ar kovo paskutinis žiemos išdaigų rinkinys. Apie 15  centimetrų sniego paklodės - tai ne pirmas sniegas, o visos pusnys vienok. Švedas, savo parapijoje, neprisimena tokio senio besmegenio kiekio nuo 1985 metų, Šventasis Peterburgas negali jau net tramvajaus bėgiais važiuoti. Tikriausiai tos didelės sniego gniūštės ir šiam pamatui teko. Užsidengt visą patmato plotą? Teoriškai arklys - praktiškai nepasikelia! Gal šiek tiek mažiau būt sniego fotografijose, bet būtų reikėję stabdyti darbus savaitei minimum, nes sniegas žaviai krinta ir dieną ir naktį. Antra dilema yra tame, kad jei tai būtų tik erdviniai karkasai ( poliniai arba juostiniai pamatai duotu atveju plotas būtų apie 15 m2.) - apsidengti ir paprasta bei logiška, bet plokštė duotu atveju yra su visais prideliais apie 120 m2. ir rišant armatūrinį tinklą vaikštai su guminukais, o aplinkui molio gruntas ir vėliau praustis visam metalo ruošiniui vis vien reikia ( įprasta procedūra). Minusinė temperatūra, sniegas ir su jokia statistika orų paskutinių metų nedraugaujantis 2016 metų lapkritis. Sveiki atvykę kitaip tariant. Sako klimato atšilimas nusimato. Receptūra šiai gamtos išdaigai jau paruošta. Liko tik ją įgyvendinti. Bandyta buvo keletas variantų sniegui šalinti ir tik vienas pasiteisino. Pastarasis kelias vadinasi verčiant iš originalo - mokslinio bakstelėjimo būdas. Trumpai kalbant - jei nori pašalinti didelį minusą tuomet reikia daryti didelį pliusą ....juokutis.

 

plokstuminis.pamatas.polistirolas.eps.xps2016 lapkritis po visų šventūjų. Po savaitės lietaus ir vėjo besikeičiant bei vėjas su lietumi rankutėmis apsikabinūs išaušo polistirolo dienos su saulute. Xps ir eps pagaliau pasiklojo ant taip ilgai laukto tvirto pagrindo. Iš ties jokios prasmės polistirolui nebūtų buvę be tos tvarkingos smėlio dėžės ir vandens nuvedimo sistemos. Polistirolas plokštuminiam pamate atskiria gruntą nuo statinio konstrukcijų ir tuo ši konstrukcija ir turi esminį skirtumą nuo kitų pamatų tipo. XPS atsparesnis drėgmei ir gniuždymui, todėl konstruktoriaus sprendimas buvęs parinkti atitinkamai pagal apkrovas polistirolo dėliojimo principus ir net pastarojo kampus nuopjovoms. Kitas nepatogumas yra techninių kanalų priderinimas prie šiltinimo medžiagos, bet tai nebuvo didelis galvos skausmas. Svarbiausia, kad dedant polistirolą nebūtų vertikalių tarpų tarp polistirolo lakštų. Jei vienas-kitas polistirolo lapas keliais milimetrais bus pakilęs tai neturėtų kelti didelių nuogastavimų - betonas iš viršaus spustels visą šį nelygumą. Svarbiausia, kad po visos klijavimo procedūros būtų šiek tiek vandenėlio nusiplaut smėlio ir molio griekus. Gražia diena ir statybininkas atsidžiaugt negali - po savaitės vėjo, lietaus ir neplanuotų kiekių grunto pagrindo sutankinimui saulutė nuotaikos juk prideda... 

plokstuminis.pamatas.polistirolas.xps.delione2016 spalis pasibaigė visai. Mėnuo pasibaigė, polistirolas prasidėjo. Vieną iš įdomesnių nuotraukų būsimo namo šeininkas užfiksavo, su mūsų puslapiu pasidalino - dėkui. Dabar prie reikalo to spalio pabaigai... Polistirolui reikia gražiai ar kruopščiai išsilyginti pagrindą po visos burzgiančios technikos, o būtent trobuokliai, vikšrinukai, bobkatukai ir nakčia prabėgęs katinas. Vyram pavyko tas žygdarbis. Kodėl sakau, kad pavyko? Per 12 metrų aukščio perkritimas tesudarė tik pusę centimetro. Jei vieno centimetro pažemėjimas būtų per vieną metrą - iškilmingas vienas laipsnis, o jei per dvylika metrų tik pusėtinas centimetras skirtume? XPS politirolas jau turi taip vadinamą sujungimą tėtis-mama ir su montažinėm medžiagom viskas kaip didelis puzlas susidėliojo. Aplamai plokštuminis pamatas tarsi didelė smėlio dėžė su polistirolo kaladėlėm dideliems vaikams. Jei kas savarankiškai ryžtusi tokiems darbams - skaitykite įdėmiai medžiagų instrukcijas, o ne vadovaukitės kaimyno patirtimi ar forumų diskusijomis. Visur galima rasti išminties grūdo, bet gal polistirolo gamintojas ar konstruktorius geriau žinos savo medžiagos silpnasias vietas arba montažinių medžiagų gamintojas pasakys kokiame temperatūrų diapazone neturėsite galvos skausmo. Šiuo atveju, pasirinkus atitinkamas medžiagas, darbus galima buvo atlikti net iki -10 laipsnių lauko salygomis. Tiek neatsirado darbo metu, kiek stebėjau kompiuterinę oro prognozę, bet apšarmojusį -4 ryte pamatyti buvo galima. Net šioje nuotraukoje toliuose matyti šerkšno pėdsakai ant horizonto žolės. Šiai kartui tiek to apyrašo iš šios smėlio dėžės.

pasyvus.namas.plokstuminio.pamato.pagrindas

2016 spalio pabaigai. Po ilgesnės nerimasties pavyko sutvirtinti gruntą plokštuminiam pamatui, kad būtų tinkamas teoriškai ir praktiškai. Sluoksniuota vieta buvusi nuo gamtos kaip Napaleono tortas. Receptas silpnam gruntui sutvirtinanti yra sekantis...Trys kilogramai miltų, penki kiaušiniai, du šimtai gramų cukraus ir... Jūs rimtai patikėjote, kad bus paaiškinta visa metodologija savarankiškam pamato pagrindo suformavimui esant taip vadinamiems "palvūnams" , kuomet statai koją ir vienoje vietoje kaip į gumą smenga, o už kelių centimetrų byra kaip perdžiūvęs pyragas? Pirmiausia labai nesveikas požiūris kopijuoti sprendimus, kuomet pas jus gali viskas skirtis pagal situaciją vietoje, o antra namo konstrukcija gali būti skirtinga nuo mūsų prezentuojamo bei masės niuansų kitokių. Paprastai šios žinutės esmė yra tokia, kad patvirtinom ne tik teorija bet ir praktika, kad plokštuminis pamatas gali būti diegiamas net pelkėtoje vietoje suvokiant tam tikrus niuansėlius. Po šio pamato pagrindo ( grunto) išdaigų nors ant vandens ploštę diegt galim. Tikiuosi jumoro formą supratot. Duotu projeto atveju buvo kelios alternatyvos. Pirma sprendimo kryptis yra klasikinė ir visų kaimynų, linguojant galvas, siūlyto polinio. Miestelio čiabuviai tokią marsiečių šokių aikštelę pirmą kartą matę. Gruntas yra stiprus visur, net pelkėj. Bet jei gylis to stiprumo ne pora metrų, o žymiai giliau? Lyginant ne vieno projekto panašias sąmatas pastebėjome, kad prie tam tikro gylio stipriam gruntui ploštuminis pamatas jau ne prabanga, o sąmoningas pasirinkimas net finansiniu atžvilgiu. Žodžiu pasiruošėm pagrindą pamatui, atlikom pastarojo geologiją ir tesiam darbus bei aprašymus. Komunikacijas tik prieš tai sudėliojome. Nors mes juos vadiname techniniais kanalais. Kaip pavadinsi - taip nepagadinsi. Su tais techniniais klausimais kaip toje patarlėje - 7 kartus projektuok ir vieną kartą betoną atsivežk. 

pasyvus.namas.plokstuminis.pamatas.zemes.darbai2016 spalio viduriui...Tokius veiksmus statybininkas vadina kurmių darbu. Nuotraukoje žavingas vikšrinukas, kuris šauniai visą gruntą kasė ir išvežti dėliojo į priekabas. Aplinkiniams kaimynams pasakojome, kad laukiame marsiečių ir todėl darome aikštelę nusileidimui. Gal vienas kitas ir patikėjo, bet visiems plokštuminis pamatas buvo žavi naujiena, kurią matė pirmą kartą savo akimis. Skeptiškai retsykiais vienas kitas stebėtojas buvo nusiteikęs ir vis apie tą polinį savo godą dėliodavo. Pagal geologijos duomenis žemaičio kraštas gyvena ant molio, nors ir juodžemio nepagailėjo gamta - čia jo net trisdešimt centimetrų. Molis nei vienam pamatui netinka, reikėjo tokį "mandagiai" paskirstyt ant sklypo. Po moliu smėlio sluoksniai, o šitas kaip avelės uodega, laiko tik patsai save ir tai su atsargia baime.  Namuko masė apie 300 tonų - kemperiu sunkiai pavadinsi masę. Reikės tvirtintis ir tikrintis kas gaunasi. Vadens gręžinio meistrams vėl sklypas šiaip sau... Apie trisdešimt keli metrai tai akmenys grąžtus duoklėmis žemei reikalauja, tai molio grūsti reikia į grežinį, kad nebyrėtų sienos grežinuko. Namo vietoje turim tvirtą gruntą ties šešiais metrais ir tokius polinius pamatus diegti ne paprastas reikalas samatose, jei kažkas dar galvoja, kad plokštuminis pamatas yra pinigų taškymas. Šioje darbo vietoje su plokštuminiu pamatu žvyras kainavo ne 500 ir net ne 999 eurų, bet tik pasikartosim, kad plokštuminis ir tiko kaip pasyvaus namo sprendimas bei nekainuojantis brangiau nei sprendiniai siekiantys tvirtus gruntus sklype. Aplinkui ganosi trisdešimt trys karvės ir prisiminta daina iš filmo apie Mery Popins kur buvo kalbama apie trisdešimt tris karves su vietiniu poetu šešerių metų geriantį tą pieną. Namo šeiminkas tokių poetų visus tris turi. Puslapio autorius visus tris litrus tokio poetinio gėrimo suvartojęs nes patsai kaimo vaikis. Gyvenkt ir norėk pasyviame name. Apia pačią vietą šiek tiek vėliau bus noro papasakot... Valančiaus, Žemaitės, Gabrielės Pektivičaitės Bitės apylinkės vertos atskiro dėmesio ir pagarbaus aprašymo. Po Valančiaus auteritetu tik pieną ir gert belieka... Ekologiškas objektas vienok. 

pasyvus.namas.sildymo.dar.nereikia.20162016 spalio šeštoji diena. Nors ekrano vaizdas kairėje, su orų prognoze, suformuotas spalio pirmosiomis dienomis, o vėliau orus ir pati gamta koregavusi... Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose jau visuotinai šildymas jungiamas, o mūsų pasyviam name tokios išlaidos spalio menesiui nenusimato. Spalio mėnesį turim +20/+21 laipsnį trobelėj. Prietelis šiandien skambina ir sako;-pas mus taip pat namie dar +20... Bet šioje vietoje maža esminė pataisa. Daugiabučio viduryje esantys butai, dabartiniu metu, tikrai neturi diskomforto. Konstrukcijų ištisinis prąšalimas dar neįmanomas, nors ir fasadas nešiltintas. Korio efektas bus jaučiamas ilgesnį laiko tarpą tokiame bute. Faktiškai skambinusio asmens daugiau atitvarų ploto yra buto viduje nei lauke. Asmenims gyvenantiems nesandariuose daugiabučio kraštiniuose butuose tokio džiaugsmo jau nebėra. Apie ka mes čia? Pasyvaus namo piltotinis projektas turi daugiau lauko sienu ploto nei vidinių pertvarų ploto, bet  nepaisant to, pasyvaus namo išorinės atitvaros efektyviai susitvarko su lauke esančiu temperatūrų skirtumu, kurio atvaizdą matote kairėje pusėje. Spalio mėnsio saulutė tikrai pavaduos mūsų krosnį. Per eilę metų šis straipsnis tapęs vienu iš populeresnių ir skaitomiausių. To susidomėjimo augimas yra tiesiogiai proporcingas oro temperatūrai lauke. Tik atšąla ir visi apie krosnį skaityt ateina... 

pasyvus.namas.3d.projektavimas.sija2016 rugsėjo pabaigoje... Rugsėjo gale ir mes sėjos darbus baigėm. Atėjo statybos leidimas naujam projektui, o jisai yra kokybiškas visomis prasmėmis jau pasirengimo etape. Kitais žodžiais kalbant - subalansuoti procesai vyko sinchronizuojant veiksmus tarp visų projekte dalyvaujančių asmenų. Tikėtina šiam projektui skirsime atskirą blog kategoriją, bet trumpam bandom skaitovą suintriguot.... Pradžioje kinietiškos išminties žinovai, kartu su užsakovu, sprendė namo vietos, patalpų išsidėstymo klausimus. Šitie eskizai pateko į planavimo skyrių ir buvo atliekamos korekcijos patalpų dėlionės atsižvelgiant į pasyvaus namo kocepciją, medžiagų-mazgų sprendimą ir parinkimą, biudžeto prielaidas. Prisidėjo interjero specialistai patikslinę patalpų sprendimus ir jau derinosi prie kinų išminties bei sprendimų planavimo stadijos eskizų. Viską apibendrinus architektas ir konstruktorius jau derino vienu metu savo darbus matydami iki to laiko suformuotą visą pasyvaus namo projekto viziją. Faktiškai nebuvo klasikinio baksnojimo pirštu vienos dalies projektuotojo į kitą, o problemos ar iššūkiai sprendžiami kolegialiai pasitariant. Kokia viso to prasmė? Nesklandumai, nesusikalbėjimai projektavimo eigos persikelia į statybos biudžetą. Pasyvus namas - tai ne tik efektyvus energijos vartojimas, bet ir efektyvi projektavimo eiga ir statyba. Visas veiksmų junginys ir suformuoja asmeninės energetikos strategiją.  

pasyvus.namas.fotografijos.pradzia

2016 rugsėjo 23-27 diena. Didelei naujienai - didelė foto! Arba kitaip tariant -kaip su Canon EOS 100D iš tamsos išėjom. Kokybiškas šuolis numatomas puslapio fotografijose. Labai nemažai statyboje darytų fotografijų yra atlikta su telefonu. Visuomet šalia ir labas pasakyti bei plytą nufotografuoti. Likusios fotografijos imamos iš profesionalų iš tam skirtų puslapių. Atėjo laikas truputėlį kilsterėti puslapio kokybę. Nuotrauka kairėje yra specialiai įskiepyta į puslapį su didesniu pikselių formatu ( 300x200). Iki šiolei dažniausiai dėdavome tik 200x150, kad puslapis nebūtų apkrautas. Dabar galėsime naujas fotografijas ir didesnes publikuoti - naujasis fotoaparatas susitvarko su triukšmais puikiai, trikojis leidžia užrakto greitį sulėtint, šviesi optika prisideda prie kokybės pačios nuotraukos taip pat. Visos nuotraukos puslapyje pasikeis ne taip greitai, bet tikimės, kad tai www.pasyvusnamas.info  galės suteikti naujo veido bruožų. Jau ir optimizacija pasibaigusi sėkmingai, gal kažkiek puslapio greitis sumažėjo, nes pasirodo ne viską galima optimizuoti iki 100%. Darbastaliui liko garbingi 85-87%, o mobiliosios versijos 69-70% greičio. Kitaip tariant 10/8,5 ir 10/7,0 prie 7 optimizacijos normų ( maksimaliai tenka matyti 9 optimizacijos normas svetainėse, bet su turinio valdymo sistema Joomla ir mūsų kolektyvu pasiekėm technologinę ribą, nors pastaroji mus ir tenkina). Su facebook platforma vargas didžiausias. Jų laikų ir dalinimosi skriptai puslapiui buvęs "peilis" tikra ta žodžio prasme. Facebook dalinimą jau suprogramavom, dabar laikų sistema ruošiama neužilgo kaip pop-up langas. Kairėje matote pirmą kompoziciją tema - veidrodinis skaitmeninis Canon EOS sistmos vedantis į šviesias ir ryškias fotografijas puslapyje www.pasyvusnamas.info. Stiklas yra testinis - 50 mm. su f-1,8 II. Tikriausiai objektuose naudojamas bus 24 mm. f-2,8 stikliukas. Mūsų modeliui Canon EOS 100D tai tarytum gimtoji optika, nes patsai veidrodukas yra labai nedidukas, bet todėl ir naudojamas perspektyvoj kaip patogus instrumentas darbui. Toksai mažius neerzina niekeno akies, rodos muilinę kažikokią išsitraukei, o ne paparacio "kulkosvaidį" kompromatui rinkti. Profesionalai naudoja šį mažių kaip savo atsarginį aparatą. Mes kai pradedantieji meninkai tai ir profesionalų atsarginis mielai tarnaus kaip pagrindinis. 

pasyvus.namas.puslapio.optimizacijos.testas2016 rugsėjo kažkada-3. Jau turim kiekybiškai-kokybišką programinio kodo pagerėjimą pagal google normų rinkinį. Bendrame kontekste rodytusi kaip ir darbastalio 4 procentai prisidėję, bet pagal testinių normų rinkinius jau 7 punktai iš 11. Kare-kaip kare...Interneto naršyklė senutė IE-8 pradėjo "ožiuotis" ir neberodo puslapio. Gal pavyks sudiegti intuityvią naršyklės atpažinimą svetainėje, kuri sugebės paaiškinti tą senutę ir suformuoti programinio kodo langą, kuriame bus parašyta apie 1001 atsiprašymą ir šios naršyklės atsisakymą palaikant vaizdą svetainės www.pasyvusnamas.info . Pabandėm atlikti analizę IE-8 naršyklei - apie 50 vartotojų vis dar per 2016 metus jungtis bandė prie puslapio. Gal net kokie 25 vartotojai buvome patys testuojant naršyklės korektiškumą. Trumpai kalbant - tvarkingai veikia sekančios našyklės IE-11, Mozilla Firefox, Opera, Chrome. Pirma ir paskutinė minėtosios naršylės užima didžiausią lankytojų dalį. Iš anksto atsiprašome už senesnių interneto naršylių programinio kodo atvaizdavimo problemas - sunku prie visų senelių prisitaikyti. Dabar beliko siekti mobiliosios versijos "sužaliavimo", tenais 8 procentiniai punktai likę optimizacijos. Gal optimizavus naršyklių atminties išlaikymo laikotarpius ir pavyks... Mes linkim sau sekmės.

pasyvus.namas.www.optimizacija

 2016 rugsėjo kažkada-2. Tarpiniai rezultatai tapo googlo analitiko žaliuojantys darbastalio optimizacijos rezultatai. Iš 11 optimizacijos normų, su plaukiojančiu sekmės procentu, priklausančiu nuo serverio apkrovos, turime pasiekę visas 5. Vieną iš optimizacijos normų net nebandysime daryti, nes Java skriptus ir CSS valdymą svetainėje patalpinti žemiau tekstinės dalies reikia skirti tokius žmogiškus resursus, kurių nedidelė kompanija Lietuvoje negali sau leisti. Čia jau turėtų būti kažikoksai įpatingas resursas ir reikalauti specialios priežiūros. Aplamai kiekvienos svetainės optimizacija labai priklauso nuo jos turinio. Didieji šalies portalai su optimizacija vargsta, nes svetainės turinio suspaudimas ( angliškai cash page arba kešavimu vadiname) sunkiai įmanomas, kuomet patį turinį atnaujina po kelis ar net keliasdešimt žmonių tą pačią valandą. Naujienos šviežumas ir atnaujinimai patapę jau net ne valandos, o minučių reikalu. Bet čia didelių bėdos, mes tokių dar neturim... Todėl didesni www resursai skiria dėmesį naujienų kiekiui (nors kokybė jau ir smunka pačios informacijos) , tad tenais sprendimai optimizacijai šiek tiek kitokie. Resursas www.pasyvusnamas.info    eina link galimybės pavadinime - greitas didesnės apimties informacijos atidavimas prie riboto serverio resurso. Liko darbų ir su darbastalio platforma, bet didesnis vargas bus vėl su mobiliais įrengimais. Patys tapšnokliai ir kitokie mažiukai interneto vaizduokliai yra žymiai mažesni savo procesorių greičiais. Todėl jei ta pati svetainė darbastaliui jau žaliu greičiu skrieja, tai mobili versija dar vis geltonoj dėmesio linijoj. Gal pavyks ir ten optimizacijos žodį tart per rugių sėjos mėnesį. 

pasyvus.namas.saugumas2016 rugsėjo kažkada... Padarėm vieną linksmą saugumo žingsnį - www.pasyvusnamas.info/administrator yra turinio valdymo panelės valdymo adresas. Pabandykite prisijungti šiuo linku ir jums patiks gal būt ne tik video rastas bet ir pati mintis - jei jūsų kompiuteris neturi tam tikrų instaliuotų atributų jūs negalėsite prisijungti ir bandyti brautis per puslapio valdymo langą. Net jei ir žinotumėte slaptažodį - sistema jūsų neprileis prie autorizacijos puslapio. Savo administruojamiems interneto puslapiams taip pat taikom šią saugumo pataisą. Gal skaitovams bus naudinga ši informacija ir pasinaudosite savo svetainėse, o jei norite jūsų svetainės saugumą ir realią Seo optimizacija galime atlikti ir mes. Puslapio autorius dar ir praktikuojantis IT specialistas tinklų saugumo srityje....Gal tik rugsėjo mėnesiui norisi būti batsiuviais su batais arba patiems puslapį optimizuot pagal numatytus darbus. O ką darėme ir Jums papasakosim mėnoraščio skyriuje.   

pasyvus.namas.mobili.versija2016 rugsėjo viduriui. Integruota naujo tipo mobili vartotojo versija. Skirtumas tarp senosios mobilios versijos www.pasyvusnamas.info  yra ta, kad senoji buvo numatyta skirtingais šablonų rinkiniais kiekvienam įrenginiui. Atskiras šablonas apple mobiliam telefonui, kitas jau plančetininiam įrengimui, trečias išmaniesiems likusiems...Vargas šioks toks buvęs, nes kiekvienas šablonas su savo trūkumais reikalavo papildomo dėmesio. Dabartinė versija yra išmani tikra šio žodžio prasme. Pati svetainės mobili versija prisitaiko ties kiekvieno įrengimo galimybėmis. Vadinasi šis programinis kodas - adaptyvinė mobili svetainė. Stebime vartotojų įrengimus. Trečioji dalis svetainės lankytojų jungiasi prie mūsų puslapio per mobiliuosius įrengimus, o tai jau solidus klientų srautas. Tikimės mobiliam vartotojui bus žymiai patogiau naudotis informacija svetainėje.   

 

fb.like2016 rugsėjo pradžiai. Visi prie knygų! Elektroninės ar popierinės - bile kažikas protingo parašyta. Pradėjom papildomus puslapio www.pasyvusnamas.info optimizavimo darbus. Esmė paprasta, istoriškai susiklosčiusi ir praktikos patvirtina... Integracija krūvos puslapio gražumų ( integruoti, nenaudojami ir pamiršti sprendimai pasitaikę) ir kitų vartotojo patogumų pradėjo lėtinti puslapio atvaizdavimo laiką. Socialinių tinklų modulį reikia pakeisti iš programinio modulio į paprastesnį html kodo intarpą. Dabar net jį atjungėm, kaip labai lėtinantį svetainės darbą. Per rugsėjo mėnesį bus kodas sugeneruotas ir prašysim vartotojo intencyviau pamėgti mūsų puslapį. Atsirado poreikis apjungti skirtingų svetainės modulių css failus į vieną didesnį, nes taip pat jau greičio įtakai turinti "smulkmena". Jei norite pažiūrėti savo svetainės problemas - pasinaudokite šia nuoroda. Gal tik pradžiai pamatysite mūsų puslapio kliurkas, po to ir savą www įsivesite. Nors atkreipkite dėmesį, kad atlikus pakeitimus (jūsų puslapyje)  po paskutinio tikrinimo turi praeiti valanda ar bent pusė - nerodo googlo analizatorius kas 30 sekundžių atsinaujinimus, nors taip parašyta ir jos apatinėje info dalyje. Tikrinom šį procesą ir kelias smulkmenas taisant vis nustebę buvom - nesikeičia atnaujinimo rezultai į gerą pusę.   

pasyvus.namas.langai.tarpines.keitimas2016 rugpiūčio pabaigai apie 30 dieną. Tarpas tarp vasaros ir rudens arba tarpinės languose pakeistos.Visos temos apie langus aplamai ir pasyvių namų langus rodos nesibaigs niekados. Kiek gamintojų reklamos apie jų šauniausias langų sistemas ir pigiausias kainas, šiltus montavimus ir pasyvių namų sertifikatus...O dabar apie realų gyvenimą. Pilotiniame projekte yra sumontuotas šiltas ir sertifikuotas langas. Montuotojai mojuoja P.H. sertifikuotais langų motavimo principais, bet sertifikuoti sprendimai - tai tik kelio į sėkmę pradžią. Teko stebėti ne vienus montuotojus. Kvalifikacija iš ties skirtiga pas pačius asmenis supratime montavimo, bet ir tas supratimas dar nereiškia rezultato. Tai gali būti variantas reklaminio triuko pavadinimu - jei žinome kaip montuoti, vadinasi ir montuojame gerai. Su tokiu marketinginiu triuku, puslapio autoriaus nuomone, ir buvo susidurta montuojant langus. Bet be technologinio "Achilo kulno" motuojant ( kas suprantama, nes kiekviena medžiaga yra medalis su dviem pusėm), dar pasirodė ir kvalifikacijos stoka pas labai stipriai reklamuojančius stiklo pluošto montavimą. Iškilūs langų derinimui stiklapluoštininkams atsirado pasiteisinimų krūvos - o čia ne męs kalti, mes nežinom, mes nemokam tokių problemų spręsti ir dar tai galima pasakyti po trejetos mėnesių nuo iškvietimo. Kitaip tariant - kreipkitės į gamintoją. Gerai kai mums viskas rūpi giliau nei vieno namo proceso kontekste. Visą tai stebėjus tris sezonus su termovizoriumi ir komunikuojant su visais kuo tik įmanoma rezultate... Vargingais skambučiais, net skandalo gresmės akivaizduoje buvo pakeista viena tarpinė visuose languose. Šiukliadežė - iliustracijai kairėje pusėje Kol garantinis nereik miegot. Aluplast Energeto 8000 stiklo paketai varstomose dalyse profilyje tvirtinami klijais ir tai leidžia turėt šiltą langą be metalo armuotės - sprendimas pasiteisino. Rėmai tikrai šilti, dar juose ir polistirolo rasti galima, pasak gamintojo - netikrinom, nors žinom vieną užsakovą privertūsį gaminį pjaut per pusę statybos aikštelėje. Paketas veikia kaip profilio standumą užtikrinantis elementas. Iš trejetos tarpinių faktiškai sandarumą užtikrina tik dvi, jei žiūrėtumėm į varčią iš vidinės lango pusės. Vieną iš jų ir pabandėm pakeisti, nes langų derinimai nedavė reikiamo efekto. Yra įtarimų, kad nebus tai 100% įdealu prie -25 laipsnių šalčio, bet jei langai dirbs reikiamu rėžimu prie -15/+20 laipsnių - fiksuosim faktą, kad langų problemų nebėra pas pilotinį projektą. O štai kokie temperatūriniai matavimai yra normos ribose žinosime tik tuomet, kai gamintojas atsakys į klausimą jam pateiktą. Bandysim visas kliurkas aprašyti straipsnyje langai šiek tiek vėliau.      

pasyvus.namas.fasadas.apdailines.plyteles2016 rugpiūčio vidurys. Fasado akcentai. Dizainai ir kiti grožio elementai labai individualus dalykas. Bus įdomu stebėti šiuos fasadinius patobulinimus, apdailinės plytelės pavidalu, nes techniškai prie polistireninio putplasčio klijuotos apdailinės plytelės, kuomet šiltinimo storis yra 30 centimetrų, yra šioks toks iššūkis konstruktyvo tvirtumui. Patys vokiečiai kalba apie tai, kad sertifikuoti sprendimai, tokiems fasado apdailos elementams, yra iki 20 centimetrų neoporo storiui. Kas liečia didenių neoporo storių su klinkerinėmis plytelėmis - nelabai kas atsakomybę neša ir gali patvirtinti, kad vienoks ar kitoks šiltinimo storis ir tam tikro svorio plytelės laikysis tvirtai. Čia bus patikrinta gyvai ir praktikoje. O koksai kitas būdas. Ir šioje vietoje panašūs sprendimai visuomet kelia susirūpinimą. Architektai su konstruktoriais neskaičiuoja detaliai šio mazgo ir nuoroda labai paprasta - atsako gamintojas už sprendimą. Gamintojas savo uodegą dengia sertifikatais apie savo puikų produktą - plytelės geros, klijai tvirti, neoporas sertifikuotas.... Bet susideda visa ši mišrainė į vieną puodynę ir žiūrėk kaip košė pradeda virt ne taip kaip tikėtasi. Statybose su tokiu dalyku susidursite ne taip ir retai, kuomet visos medžiagos sertifikuotos, o mazgo sertifikuoto su atidirbtu sprendimu nerasite viešai skelbiamo. Yra tie sprendimai ( daugelis) , bet kodėl mielas skaitove galvoji, kad jie bus atvirai skelbiami. Pinigėlius už tai prašo specialistai....Parašykite mums Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , gal mes tą mazgą ir esame gyvai matę, teko diegti.... 

pasyvus.namas.fasadas.cokolis2016 - liepos pabaigai. Cokolis apačioje, o tinko fasadas pabaigoje. Fasado darbai beveik pasibaigė. Liko tik šeimininko ir architekto sumanymas padailinti dalį išorės su apdailine plytele. Fasadininkams cokolis nesukėlė didesnio galvos skausmo - hidroizoliaciniai sprendimai jiems neaktualūs! Reikėjo primint apie tokias mažas smulkmenas, lupo polistirolą fasadinį, taisė savo darbus... Statybininkas pas mus laiko optimizatorius vienok. Kai jums sakoma kaina už kvadratą ar kubą, net bėginį metrą - visa tai tik mėnesinio atlyginimo ir kitų išlaidų išvestinis skaičius. Retsykiais statybininko kaina aplamai gali būti nesuderinama su jokia logika, bet tai jau pasitaiko kiek rečiau. Statybininkui svarbiausia ne tik kvadrato kainą, bet ir posakis, kad laikas yra pinigai. Čia yra amžinas žaidimas, kaip užsakovui sudaryti didesnį įspūdį dėl darbų apimties, o pagal faktą - greitai suktis ir bėgt į kitą objektą. Taip pasitaiko, kad jei šeiminkas pastebi tokius nesuderinamus (laiko su kaina) darbus vyksta konfliktai. Šiame cokolyje "optimaliai " buvo pamiršta pamato hidroizloliaciniai sprendimai, lik ir su polistirolo smeigėm vyko "sprendimai" greitinantys procesus... Tenka stebėti ir kitokį kainų pasikeitimo būdą objekte. Statybininkas turi savo suvokimą apie vieną ar kitą darbą. Kaip tik pradeda užsakovas reikalauti technologijos tinkamo vykdimo - kaina pradeda kilti, nes pasirodo statyboriai iki šiol dirbo visai  kitaip. Viskas buvo žymiai papraščiau ir greičiau. Todėl labai svarbu, kad ar užsakovas, ar jo atstovas, gerai suvoktų kas jų objekte vyksta. Kas yra pagrysti reikalavimai ( statybos reglamentas, atitikimas darbo brėžiniams), o kas tik perdėtas lūkestis (kažkas girdėta, draugai pasakojo, forume skaityta). Ginčas su statybininku turi būti kvalifikuotai argumentuotas. Jei ir tai nepadeda, teks su darbuotojais skirtis. Dažniausiai į pagrystus reikalavimus statybininkai atsižvelgia, gal tik po to "kreivarankiai" pradeda tokio reiklesnio šeimininko vengti. Ir kas iš to, kad jūs galite vėliau atlikti termoviziją, kviestis statybos inspekcijas, bylas teismuose kelti... Geriau stebėti viską gyvai ir laiku taisyti broką.

2016 metų pradžios naujienų archyvo puslapis yra čia...

 

Mūsų rekomenduojami straipsniai

Termoviziją atliksime pigiai, kvalifikuotai bei profesionaliai, atvykstame nuosavu transportu. Jūsų patogumui dirbame savaitgaliais. Vėliau įdiegsime į jūsų tvarkingą kompiuterį termo-programą, pamokysime naudotis. Analizuoti termonuotraukas ...
Pasyvus namas Tai pastatas, kuriame 20°C vidaus temperatūra gali būti pasiekta nenaudojant standartinių šildymo ir vėsinimo sistemų. Tokie pastatai yra vadinami "pasyviais", nes vyraujantys šilumos šaltiniai yra "pasyvūs" pvz.: saulės šiluma, ...
Skubiai pataisėm, palyginom keliose lentelėse naujo ir seno reglamento skaičius. Nuo 2019 metų vasario pirmos dienos atsirado korekcijos statinių suvartojamai energijai, techninei specifikacijai. Tad atsiradūs naujai informacijai, buvo prasminga ...
Sukurtas skyrius projekto naujienos dabartinėje būsenoje daugiau panašus į skyrių https://wwww.pasyvusnamas.info mėnoraštis. Faktiškai skyrius "porjekto naujienos" išsiplėtė iki blog kategorijos kaip ir kiti pagrindiniai meniu skyriai sprendimai, ...
Galima būtų įžvelgti kažikokį nesusipratimą, bet tikrai taip nėra. Paruošti gerą pasyvaus namo projektą tikrai reikia laiko ir šalto proto. Mus apima vis daugiau informacijos, su kuria jau reikia tiesiogine ta žodžio prasme kautis. Visko visur ir ...
Vienas iš svarbiausių statybos klausimų yra gvildenamas šiame straipsnyje. Kas yra banko paskola, kokius ji duoda privalumus ir trūkumus namo statyboje? Kas teigiamo ir niegiamo priimant sprendimą bendrauti su kredito instituciją, kuris suteikia ...
Pasyvaus namo laiptai? Kodėl tik pasyvaus namo laiptai? Tarytum jie kažikokie įpatingi pasyviame name. Mes taip negalvojam. Laiptai turi būti saugūs, patogūs, praktiški ir simpatišk. Bet, kad pasyviam name jie kažkuom įpatingai skirtūsi nuo ...
Langai yra šalčiausia pasyvaus namo dalis, o tai reiškia, kad reikalaujanti papildomo rūpesčio. Lietuvoje, bent dabartiniu metu, pasyvaus namo sprendimai ir skelbimai apie parduodamus pasyvius namus retsykiais turi keistokų apibūdinimų. Jei kalbėti ...
Skyriuje termovizija bandėme pateikti platesnes termovizorių galimybes mūsų aplinkoje. Teromovizoriaus istoriją, veikimo principus ir iliustruota medžiaga su pagrindinėmis panaudojimo kryptimis atskiras skyrius - termovizorius. Jei norite ...
Lietuva kontrastų šalis, arba paprasčiau kalbant - sveiki šiauriečiai! Taip, taip, kad ir koksai žalias mūsų krašas, iš žemiau pateiktos informacijos, vidurio Europa ar pietiečiais, nepaisant Lietuvos kaip geografinio centro, vadintis būtų didelė ...
Sąlyginai spontaniškai šis skyrius atsirado šiame puslapyje, nors bulterjeras ir puslapio autorius - draugai nuo 1993 metų. Jei nors vienas žmogus peržiūrėjęs šiuos filmukus žemiau apie šios veislės šunis pakeis savo nuomonę - rezultatas pasiektas. ...