Jūs matote kairėje pirmą leidimo knygos Guliverio kelionės foto - kopiją. Šiame skyriuje Guliverio kelionės yra kolei kas mažas bardakėlis už ką prašytumėm labai nepykti. Kiek jėgos leis, stengsimės šitą didį keliautoją aprašti ir blogo kategorijas sudėlioti kiek galima tvarkingiau. Per ateinantį mėnesį ar porą Guliverio kelionės suras savo vietą visose konfiguracijose ir aprašymai paties didžio keliautojo atsiras.
Skyrius skirtas paskatinti lietuvaičius keliauti savarankiškai kiek leidžia galimybės ir visi kiti drąsos likučiai. Nei pasyvus namas ar savarankiškos Guliverio kelionės nėra užduotys su kuriomis negalėsite susitvarkyti. Guliveris yra tarsi geriausias atstovas, pavyzdys arba savotiškas simbolis visų keliautojų. Keliauti visiškai savarankiškai, pateiktais atvejais, nesigautų dėl keletos paprastų priežasčių - atstumas. Skrenda tas žmogus lėktuvu, gyvena viešbučiuose, vieną kitą eskursiją nusiperka iš gatvės... Gal būt kelionė su automobiliniu kemperiu yra pilnos autonomijos pavyzdys, bet kaip greitai nuvažiuoti iš Lietuvos į Tailandą, Turkiją ar kitą vidurio, tolimūjų rytų šalį. Atostogos, kaip žinia, netrunka porą metų ir atostoginiai pasibaigia žymiai greičiau nei kemperiu mes privažiuosime Bankoką. Kuomet lėktuvas iš mūsų šalies pasiekia Bankoką per 12-14 valandų, greitai žmogus susipranti - gyvename tikrai vakaruose.
Pusantros valandos nuostabios kelionės vaizdų ir atplaiduojančios muzikos - šių dienų Guliverio kelionės variantas.
Lemuelis Giliveris yra išgalvotas autoriaus personažas. Ir nors visos kelionių novelės užburia savo žavesiu, visus skaitančius nuo pat pirmos knygos pasyrodymo 1726 metais, keliauti, pamirštant ir paliekant savo šeimą, šiuo laiku, tikrai ne pats gražiausias keliautojo pavyzdys. Keliauti su visa šeima yra geresnė kelionės kryptis. Tikriausiai pats Guliveris ir visos Guliverio kelionės tiktų vaizduojant nenuilstančio gido pastangas surasti naują kelionių maršrutą. Pati knyga, Guliverio kelionės, buvo ne tik savo laiko autoriaus lakios fantazijos pasekmė, bet ir to meto supančios visumos atspindys. Priminsim, autorius yra gimęs Dubline, mokėsi ir studijavo Trinity koledže ir Oxford universitete. Be politinės potekstės ir ši klasikinės literatūros novelė neapsėjo. Autorius garsėjo kaip politinių pamfletų kūrėjas. Kokias politikų savybes autorius bandė išjuokti, geriau suprastų to meto žmonės, bet žmogus taip greitai nesikeičia į geresnę pusę ir labai nemažai Guliverio kelionės potekstė aktuali ir šiai dienai.
Pirmasis animacinis filmas 1939 metų ekranizuojant knygą Guliverio kelionės.
Todėl apsibrėžus Guliverio keliones, kaip didelio ir pavyzdingo gido pavyzdį belieka imti į rankas knygą arba susipažinti su mūsų aprašytomis kelionėmis, bet su maža išlyga - viso kelionės yra tik kartu su visa šeima. Mes neradome nei liliputijos ar milžinų šalies, bet Guliverio kelionės savo novelėse ir bandė pasakyti - mūsų visas pasaulis mums geriau suprantams tuomet, kai kelionių metu turime nepakartojamą galimybę palyginti savo ir kitus pasaulius. Jokiu būdu, nesinorėtų pateikti šalies Tailandas, kaip alternatyvą liliputijai, nors ir žmonės ten tikrai yra mažesni už vidutinio ūgio europietį. Gal net Japonijoj būtų galima surasti žemesnių žmonių... Japoniją Guliverio kelionės išskyrė į visai atskirą novelę, tikriausiai autorius buvo tolerantiškas ir geranoriškas žmogus, skiriantis satyros elementus nuo bandymo tiesiogiai ir nepagarbiai atsiliepti apie bet kurią atskirą tautą. Be to ūgis yra ne proto požymis. Todėl belieka tik į svajonių lapą užrašyti Japonijos aplankymą, kaip siekemybę atitikti knygos Guliverio kelionės novelių aprašymus.
Meninis filmas su animacijos elementais - Guliverio kelionės 1977 metų versija.
Guliverio kelionės arba jų ekranizacija vyksta iš kartos į kartą. Jei pageidaujate pasižiūrėti, specialiai visiems keliautojams iterpėme visas rastas ekranizacijas, o jos pasirodo prasidėjusios net nuo 1939 metų. Tame nėra didelės nuostabos, nes visos istorijos bendriniu pavadinimu Guliverio kelionės, nuo pat istorijų pasirodymo spausdintoje versijoje, yra tapusios klasikine literatūra. Straipsnis ruošiamas. Kol peržiūrėsite video informaciją, gal būt atsiras ir daugiau informacijos... aplankykite šį skyrių vėliau.
Naujausia ekranizacija knygos Guliverio kelionės - 2010 metai.
O aš, atsidavęs dievo valiai, plaukiau ten, kur mane nešė vėjas ir jūros bangos. Nuolat meginau stotis, bet vis negalėjau siekti dugno. Kai buvau jau visiškai nuvargęs, audra aptilo, ir aš pasiekiau dugną, bet radau toki didelį atbradą, jog turėjau arti mylios bristi vandeniu, kol priėjau krantą.
Citata iš knygos Guliverio kelionės 15 pslp..